Mistrem ČR v jednotlivcích se stal hráč Slovanu Tomáš Pavlík, Venca Hlaváč pátý

Ve dnech 5. – 6. 5. 2018 se uskutečnilo MČR jednotlivců v kuželkách. Uspořádáním této akce byl pověřen oddíl KK Rokycany. Kdo z diváků se nemohl dostavit přímo do sídla dění, měl možnost sledovat celou událost, tedy oba dny v stream přímém přenosu z kamery, která je dobře umístěna přímo na kuželně. Musím říci, že to byl pěkný zážitek.

V kvalifikaci se představili také dva naši borci Tomáš PavlíkVenca Hlaváč. Oba naši borci měli v průběhu letošní sezóny velmi dobrou formu, tudíž jsme byli v očekávání, že by mohli postoupit do finále. Jasně, Tomáš i Venca postoupili. Prvně jmenovaný obsadil v kvalifikaci 12. místo výkonem 617 kuželek. Venca se propracoval na 18. místo výkonem 593 kuželek.

Tomáš Pavlík Mistr ČR 2018
Tomáš Pavlík Mistr ČR 2018

Pouze 5 borců z 24 se dokázalo ve finále zlepšit. Mezi ně patřili i hráči Slovanu. Venca porazil 617, což je zlepšení o 24 klacků. Tomáš nakoulel parádních 653, čímž si vylepšil osobní rekord o dvě kuželky a oproti kvalifikaci zlepšil výkon o 36 kuželek. Kdo sledoval živé vysílání a fandil našim borcům, musel být nervózní skoro do samotného závěru. Až poslední třicítka rozhodla o Tomášově vítězství.

Tomáš Pavlík a Venca Hlaváč
Tomáš Pavlík a Venca Hlaváč

Nutno podotknou, že Tomáš získal dvě zlaté medaile. Jednu za kombinaci a druhou za finále, kde porazil nejvíce kuželek. Venca v kombinaci obsadil 16. místo a ve finále místo páté. Naši borci dokázali svými výkony a umístěním zajistit pro příští ročník další postupové místo pro náš kraj. Tomáš navíc vyhrál možnost zúčastnit se příštího MČR přímo, jako obhájce prvenství.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

4 Replies to “Mistrem ČR v jednotlivcích se stal hráč Slovanu Tomáš Pavlík, Venca Hlaváč pátý”

  1. Tak tomu říkám ” odpovědná reprezentace našeho oddílu a kuželek vůbec” .Jsem rád, že jsem měl v minulosti možnost oblékat drez tohoto oddílu. Oba si zaslouží hlubokou poklonu za tento výkon.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *