Malé ohlédnutí za druhým rokem v 2. KLMA

A máme to za sebou. Druhý rok účinkování v 2. KLMA skončil lépe, jak ten úvodní. Bodově byly oba roky stejné, jen v tom druhém, jsme poskočili na 5. místo. To je posun o dvě příčky směrem nahoru. Toto umístění se však nerodilo lehce. Podzim byl z naší strany velmi špatný, když se nám podařilo (vlastně nepodařilo) prohrát několik utkání tzv. blbě. Umístění odpovídalo bodovému zisku, který činil pouhých 7 bodů. Tyto body pak znamenaly 10. místo po podzimu a ztrátu 3 bodů na soupeře před námi.

Jaro bylo úplně z jiného soudku. Od 12 do 15 kola včetně, nepoznal náš tým porážku. Pomalu a jistě jsme se sunuli k soupeřům, kteří se nacházeli před námi. Poté přišlo dvoukolové zaváhání a nula bodů. Hned na to výhra a další prohra. Poslední tři kola náš tým opět zabral a všechna vyhrál.

Celkový zisk 23 bodů je totožný s loňským bodovým kontem, tentokrát však znamenal 5. místo, což je historicky nejlepší umístění v novodobé, ale také starší historii Slovanu.

V ročníku 2017/2018 bojovala o body tato sestava: Václav Hlaváč (obsadil 1. místo v hodnocení jednotlivců), Tomáš Pavlík, Pavel Staša, Tomáš Beck st., Jaroslav Páv a Václav Krysl. V průběhu nám dobře vypomáhal Fanda Průša. V jarní části se k nám vrátil Martin Trakal.

Rovněž bych velmi rád poděkoval všem našim fanouškům, kteří dokázali v domácích utkáních náš tým nabudit a povzbudit k dobrým výsledkům.

První kolo, hned prohra v Kosmonosech

V prvním kole jsme cestovali do Kosmonos, kde nás čekal tým, který doma nerad prohrává. Také nám to náležitě ukázal a po velmi dobrém výkonu domácích odjíždíme s prázdnou. Sice jsme nezahráli úplně špatně, přesto na domácí ztrácíme 92 kuželek a od kanára nás zachránil Venca Hlaváč 596. Celý článek v tomto odkazu.

Druhé kolo, domácí prohra o pouhých 33 klacků

Ve druhém kole jsme přivítali tým Sadské, který každý rok bojuje o postup do 1. ligy. Jenomže se jim to dlouhodobě nedaří a velmi často obsadí druhou příčku v celkovém hodnocení. Změna nenastala pro Sadskou ani v tomto ročníku. V našem prostředí dokázali hosté nahrát o 33 kuželek více, což zapříčinilo naši prohru. Malá zajímavost – Pavel, byť porazil o 27 kuželek méně, než soupeř, dokázal jej přehrát na dráhy. To je nevyzpytatelnost bodového systému. Nejlepším naším hráčem se stal Tomáš Pavlík 572. Celý článek.

Třetí kolo znamenalo další prohru

V dalším, již třetím kole jsme zavítali do Náchoda, kde své domácí zápasy sehrává Červený Kostelec. Náchodská kuželna patří mezi padavé a my zde zahráli velmi slušně, přesto výkon na výhru nestačil. My zde zahráli druhý nejlepší výkon hostí 3368. Nejlepším hráčem Slovanu Venca Hlaváč 602. Celý článek.

Čtvrté kolo přineslo konečně výhru

Přeci jen se náš tým dočkal výhry. Ve čtvrtém kole jsme hostili tým Loko Tábor (mimochodem postoupili do 1. ligy). I když výkon nebyl úplně dle našich představ, dokázali jsme soupeře v poklidu porazit. O poklidné výhře ukazuje i můj velice slabý výkon 487, který stačil na výhru nad soupeřem. Nejlepším hráčem Tomáš Pavlík 589. Celý článek.

Páté kolo a druhá výhra v řadě

Nabuzeni předchozím ziskem dvou bodů, chtěli jsme i v tomto duelu získat body, které notabene bylo zapotřebí získat. Loučovice byly zdatnější soupeř Tábora, přesto body zůstaly doma. Sice nebylo utkání lehké, dokázali jsme jej zvládnout a dotáhnout do vítězného konce. V tomto utkání jsme předvedli vyrovnaný týmový výkon, jen Venca nám trochu utekl, čímž hodně napomohl k zisku bodů. Nejlepším hráčem Venca Hlaváč 591. Celý článek.

V šestém kole nás čekaly Rokycany

Notně posilněni bodovým domácím ziskem a dobrým výkonem, jali jsme se bojovat také v Rokycanech. Do Rokycan přijela naše skupina o něco dříve, aby zde shlédla utkání Interligy mezi domácími a Trstená Starek. Bylo to velmi zajímavé a napínavé utkání. My doufali, že předvedeme to, co domácí, získali body. Už úvod naznačil, že to nebude vůbec lehké. Od začátku až skoro do konce se bojovalo o každý klacek. Venca Hlaváč předvedl parádní závěr, kterým rozhodl o zisku bodů v náš prospěch. Nejlepším hráčem Venca Hlaváč 635. Článek z utkání naleznete v tomto odkazu.

V sedmém kole přišla ztráta bodu

Bohušovice jsou dlouhodobým účastníkem 2. ligy a povětšinou se zdržují v naprostém klidu ve středu tabulky. Jedná se o silného a nevypočitatelného soupeře. V tomto domácím střetnutí s Bohušovicemi jsme ztratili bod za remízu. Nahráli jsme přitom více kuželek, ale 2x nám chybělo trochu více štěstí ke zdolání soupeřů v jednotlivých duelech. Bylo to trochu zvláštní utkání, ale ještě více divné bylo v Bohušovicích. O tom později v článku. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Pavlík 609. Celý článek.

V Rychnově jsme nezopakovali loňský výkon a prohráli

V loňském ročníku se nám na rychnovské kuželně podařilo zahrát velmi pěkný výsledek. Proto bylo v našich myslím, že bychom mohli tento výkon zopakovat, nebo se alespoň přiblížit. Bohužel, opak byl pravdou. Sice jsme podali vyrovnaný výkon, kdy nejlepšího od nejhoršího dělilo 40 klacků, na domácí to nestačilo. Ani oni nezahráli to, na co jsou zvyklí, my však nedokázali jejich zaváhání využít. Nejlepším hráčem byl Tomáš Pavlík 562. Celý článek.

Deváté kolo přineslo rekord drah, my ho nevytvořili

V devátém kole jsme přivítali kamarády z Kdyně, kteří nemají naše dráhy moc v oblibě. I proto bylo v našich myslích, že bychom toto utkání mohli přivést do vítězného konce. No, pěkně se naše mysl mýlila. Hosté předvedli parádní výkon a uvedli v platnost rekord kuželny po rekonstrukci. Tento má hodnotu 3333 bílých kuželek. My nehráli úplně zle, dva výsledky pod 500 asi rozhodly. Celý článek.

Vrásky na našich čelech se zvětšují

Reputaci napravit, to byl náš hlavní cíl v desátém kole, kdy jsme na domácích drahách přivítali celek Liberce. K tomuto utkání se toho moc napsat nedá. Celý tým nepodal nijak oslnivý výkon a hosté dokázali této chyby využít dokonale a napráskali nám 7:1. Nejlepší hráč Tomáš Pavlík 555. Celý článek.

Ani poslední podzimní kolo nepřineslo kýžené body

Jedenácté kolo nás zaválo do České Lípy, kde jsme sehráli vyrovnané utkání, bohužel se šťastným koncem pro domácí. Ani zde nechybělo mnoho (ve své podstatě dva hody) a mohlo být vše jinak. Domácí uhájili svou tvrz, také díky špatné padavostí kuželny. Celý článek naleznete v tomto odkazu.

Bídná podzimní část

V podzimní části jsme sehráli několik nepovedených střetnutí, kde chybělo málo a body se mohly vyhřívat na naší straně. Se ziskem pouhých 7 bodů, se nacházel náš tým až na 10. místě tabulky, což nebylo zrovna ideální pro jaro. Jak jsme pokračovali v jarní části? Pokračujte ve čtení a dozvíte se to.

Jaro je tu a začalo velmi dobře

V prvním jarním kole tedy 12 celkově, jsme zamířili na dráhy Liberce, který stejně jako my bojoval o každý bod, který by napomohl k záchraně v soutěži. Na libereckých drahách jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů hostí. Napomohly k tomu vyrovnané výkony všech hráčů, kteří se postavili na dráhy. Domácí zahráli 2x pod 500, což nám notně napomohlo k zisku bodů, které byly zapotřebí. Nejlepší hráč Tomáš Beck 562. Celý článek.

Vyválčené body na domácích drahách s Kosmonosy

Doslova vyválčené vítězství se zrodilo v 13. kole, ve kterém jsme hostili tým z Kosmonos. Tohoto utkání jsem se nemohl z důvodu nemoci účastnit, tak jsem si doma „okusoval nehty“, celý nervózní, jak utkání dopadne. Kluci po urputném boji a suprovém závěru získali dva, opět se budu opakovat, zlaté body. Nejlepší výkon Venca Hlaváč 599. Celý článek.

Vítězná série pokračuje v Sadské

Do Sadské zajížděl náš tým v roli outsidera. Domácí totiž patří každoročně k aspirantům postupu do vyšší soutěže. Prozatím se jim toto však vyhýbá, jsou věčně druzí.  Sadská zahrála v tomto střetnutí jeden se svých nejhorších domácích výkonů, což naopak pomohlo nám. Náš bojovný výkon přinesl ovoce. Už první dvojka se soupeře nezalekla a šla do boje zpříma. Také se nečekalo, že já bych porazil svého jmenovce Tomáše Beka, což domácí hráč nesl značně nelibě. Nejlepší hráč Venca Hlaváč 572. Celý článek.

V patnáctém kole další výhra nad aspirantem postupu

Patnácté kolo přiválo na naše dráhy dalšího aspiranta postupu Červený Kostelec. Začátek byl parádní. Oba naši borci získali body. To byl dobrý základ. Poté jsme sice trochu polevili, ale hostující hráči toho nedokázali využít tak, ba získali body. Venca svého soupeře deklasoval, to bylo velmi důležité. Výhra díky kuželkám v plusu. Nejlepší hráč Tomáš Pavlík 592. Celý článek.

Po boji prohra v Táboře

V Táboře se nám v minulém ročníku podařil husarský kousek, když jsme domácí v závěrečné dvojici obrali o jisté vítězství. Samozřejmě se nabízelo, zopakovat tento výkon znovu. Skoro se nám podařilo zaskočit domácí i tentokrát. Chybělo pouhých 33 kuželek. Přesto byl náš výkon kvalitní a domácí se hodně zapotili, aby uhájili svou tvrz. Nejlepší hráč Tomáš Pavlík 622. Celý článek.

Sedmnácté kolo a jasná prohra v Loučovicích

Loučovice hrají svá domácí utkání v Českém Krumlově a musím podotknout, že tamní kuželna dle mého názoru patří mezi nejhorší v 2. KLMA. Tím nechci nijak omlouvat naši prohru. Domácí byli lepší a výhru si zasloužili. Nejlepší hráč Venca Hlaváč 578. Celý článek.

Přes slabší výkon, jasná výhra

Rokycany celý ročník bojovaly o udržení soutěže. V tuto chvíli už bylo jasné, že ji neudrží. Jejich výkon byl opravdu slabý a my víme, že u nás umí zahrát mnohem lépe. Náš výkon také nebyl zrovna ideální, ale na slabého soupeře to bohatě stačilo. Nejlepší hráč. Venca Hlaváč 576. Celý článek je shodný s předchozími odkazy, akorát se nachází, jako poslední.

Netradiční prohra v Bohušovicích

V Bohušovicích se nám podařilo prohrát trochu zvláštně. Posuďte sami. Plné vyhráváme o 30, dorážku o 10, v újezdech vyhráváme 18-25, na pomocné body 13:11 a celkově jsme porazili o 40 kuželek více. Přesto prohra na body a na ty se hraje především. Nejlepší hráč Venca Hlaváč 574. Celý článek.

Výhra, která nám zaručila udržení a boj o 5.- 10. místo

Rychnov patří mezi silné týmy. O tom se hlavně na jejich drahách přesvědčil každý účastník naší soutěže. My stále potřebovali k jistotě záchrany získat dva body. Tento úkol se nám podařilo splnit bezezbytku kvalitním výkonem. Hosté získali pouhé dva body. Tato výhra nám zajistila druholigovou příslušnost pro další ročník a dávala naději umístit se na 5. místě tabulky. Nejlepší hráč Venca Hlaváč 594. Celý článek.

Obsazení 5. místa dostává reálnou podobu

V 21. kole jsme si dojeli pro body do Kdyně. Prosím, neberte to jako vychloubání či aroganci, tak to myšleno opravdu není. Píši to proto, že tým Kdyně zažíval hrůzostrašné jaro, kdy šel od porážky k porážce a my chtěli tuto neformu využít. Podařilo se nám to až po boji, kdy bereme výhru až v závěrečné dvojici. Nejlepší hráč Venca Hlaváč 591. Celý článek.

Poslední kolo a 5. místo je naše

V poslední 22. kole k nám dorazila Česká Lípa, kde jsme v podzimní části těsně prohráli. Samozřejmě, že tuto prohru chtěl náš tým vrátit. Podařilo se, ale rovněž až po boji. Po posledním hodu bylo jasné, že nás pátá příčka nemine a pro Slovan je to historická událost. Nejlepší hráč Venca Hlaváč 595. Celý článek.

Toto je stručné shrnutí druhého roku účinkování áčka ve 2. KLMA. Obsadili jsme velmi pěkné 5. místo, i když po podzimní části byl náš tým zralý na sestup. Ovšem naše bojovnost a kamarádství dokázala, že máme na to, abychom hráli v klidné části středu. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří se podíleli na tomto pěkném umístění. Rovněž si zaslouží mé poděkování všichni, kteří podporovali náš tým v bojích o body, hlavně na domácích drahách. Také bych rád poděkoval sponzorům za pomoc při náročné dlouhé sezóně plné cestování.

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *