V posledním kole parádní obrat áčka a výhra

Občerstvení
Občerstvení

V posledním kole 2. KLMA jsme přivítali na drahách kuželny SKK K. Vary tým TJ Kuželky Česká Lípa. V České Lípě jsme bohužel těsně prohráli a bylo nasnadě, že tuto prohru chceme soupeři vrátit. Před tímto kolem jsme se usadili na pátém místě tabulky a výhra by nám zajistila setrvání na této pozici.

Po špatném podzimu, kdy jsme získali pouhých sedm bodů se nacházel náš tým na 10. místě tabulky a nevypadalo to s námi dobře. Přesto byla naše víra v schopnosti a posun tabulkou vzhůru, pevná a neochvějná. To se nakonec potvrdilo a se ziskem 16 bodů nám v jarní části tabulky patří 3. místo. Celkově jsme se probojovali na 5. místo. Menší hodnocení našeho účinkování ve 2. KLMA 2017/2018 napíši později, až bude více času.

Nyní se dostávám k samotnému utkání. Luňák s VilTomošem zahájili z naší strany poslední kolo, za hosty pak Vláďa s Markem. Pája v tomto duelu nebyl ve své kůži (asi se těšil na pozápasovou oslavu) a hostující hráč toho dokázal dobře využít. Nutno podotknout, že Pavko natrefil na nejlepšího hráče hostí v tomto utkání. První dráhu si připsal Vláďa náskok celých 27 klacků. Ve druhé třicítce byl souboj mnohem vyrovnanější, nebýt horší dorážky z Pájovo strany, mohl si připsat bodík. Na třetí dráze získal hostující hráč největší podíl kuželek, když zahrál velmi dobře (116-163). V posledním dějství už jen Pavko korigoval dílčí body, dráhu vyhrál o dva klacky. Tomáš začal velmi dobře a hostující hráč moc nestíhal. Poté Tom polevil a soupeř dokázal další dvě dráhy získat pro sebe. Náš borec se nevzdávala a bojoval. Už v plných nahrál 13 kolků a v dorážce přidal dalších 20. Celkově hostujícího hráče přehrál o 18 kuželek a získal hlavní bod.

Prostředek, který tvořil Martin a Kužel (já) na straně hostí Míra s Josefem. Mates stejně jako já se silně trápil v dorážce. Hosté z České Lípy dokázali naše zaváhaní opravdu dobře využít a pomalu a jistě získávali kuželky a dílčí body na svou stranu. I když naši soupeři nezahráli nijak vysoká čísla, dokázali nás s přehledem porazit.

Situace se pro naše barvy nevyvíjela příznivě a my všichni upírali zraky k poslední dvojici. Byť na našem kontě byl pouhý jeden bod a v mínusu bylo 91 kuželek, přesto jsme doufali v malý zázrak. Z vlastní zkušenosti víme, že se dá prohospodařit i větší náskok. Karel se střetl s Jirkou a od úvodní dorážky začal sbírat kuželky na naši stranu a umazávat na straně hostí. První dráha (145-109) druhá (145-129) zde se soupeř troch zlepšil, aby na dalších dvou opět polevil. Třetí dráha (140-115) a poslední třicítka parádních (165-119). Karel ubral z náskoku hostí značnou část kuželek a hodně pomohl k celkovému vítězství. Venca proti Martinovi to měl o poznání těžší a na každé dráze sváděli vyrovnané boje. Jediný větší rozdíl byl v první třicítce, kde Venca získal rozhodující náskok, který udržel do samého konce.

Slovan A - Česká Lípa
Slovan A – Česká Lípa
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
O Tomáš Beck 143 Článků
Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*