Bojovný a kvalitní výkon znamenal body

Účastníci zájezdu
Účastníci zájezdu

Letošní ročník se pomalu a jistě blíží k svému závěru. Aby mohl být ukončen, zbývá sehrát poslední 22. kolo. Pouze Loučovice s Červeným Kostelcem, mají do konce kola dvě. My jsme v předposledním kole zajížděli do Kdyně. Zde nás očekával velmi silný soupeř, kterému se v jarní části moc nedaří. Zatímco nám se vede velmi dobře.

Čekala nás vcelku dlouhá cesta a bylo jen dobře, že nám na ni svítilo sluníčko. Sraz v půl sedmé a šup do Sokolova pro další dva členy áčka. Dále se pokračovalo směr Mariánské Lázně do cílové stanice Kdyně. Po cestě ještě jedna zastávka na nejmenované benzince, kde se místní obsluze den asi moc nevyvedl. Dámy byly jaksi mimo, ale, co my víme, jaké mají trápení.

Troufám si říci, že vztahy mezi námi a kdyňskými jsou více než dobré a kluci nám připravili malé občerstveníčko v podobě krásných kulatých marmeládových koblížků. Objednané kafíčko posloužilo právě k těmto koblížkům a tím byla malá snídaně za námi.

Po občerstvení a doplnění tekutin (obrázek se tu někde válí) byl vyhlášen nástup, kde se provedlo zvolání kuželkám zdar – nazdar a první dvojice mohly začít koulet. Byť jsme již s předstihem zachránili soutěž, přesto jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát. V sázce je stále páté místo, které není pro náš tým nedostižné, a na které jsme se prozatím posunuli výhrou nad domácími. Ale pěkně popořadě.

IMG-20180407-WA0000
Občerstvení před utkáním

Start za náš tým obstaral VilTomoš s Luňákem, za domácí byla nasazena dvojka Viktor s Jardou. Tomáš začal suprově a už v plných dokázal nahrát 10 kuželek, když pokořil hranici 100 o šest klacků. Poté se našemu borci přestalo dařit ve hře do plných a Viktor vždy stáhl nějakou tu kuželku. Jenže, Tom hrál parádně dorážku, která domácímu nešla vůbec a Tomáš získával každou třicítku pěkný náskok. Celkově nahrál hostující hráč krásných 75 klacků. Luňák s Jardou sváděli větší bitvu než dvojice na vedlejších drahách a doslova se tahali o každý kolek. Pája prohrál plné o klacek, dorážku bere o dvě kuželky, celkem klacek doma a dráha také. Druhá dráha byla z pohledu našeho vedoucího jednodušší a již v plných nahrál 10 kolíků. V dorážce přidal dalších osm. Bodík opět na jeho stranu. Další plán byl zcela opačný. Plné ještě Pája zvládl dobře, dorážkovou bohužel ne a Jarda bere dráhu pro sebe. Následnou třicítku Luňák zabral a nedal Jardovi šanci na otočení výsledku. Celkem vyhrál na dráhy a bral bod.

Prostředek ve složení Mates, Kužel měl za úkol nikoho nepustit ani Jindru s Jirkou. Úkol zněl sice zcela jasně, přesto se jej nepodařilo splnit. Narazili jsme totiž na nejlepší dvojku domácích v tomto utkání. Mates se pral s Jindrou statečně. První dráhu sice projel bezmála o 20 kolků, ale na dráze druhé pět stáhl. Třetí dráha byl boj na ostří kulatých koulí. Mates prohrál plné o tři, předvedl však lepší dorážku jak domácí borec a stáhl dalších deset klacků. Rozdíl před poslední třicítkou byl pouhé 4 klacky. Bohužel, asi zasáhla vyšší moc, která chtěla celé utkání zdramatizovat a Matesovi se jako když mávne kouzelným proutkem přestalo dařil. Ulice zakletá, což přetrvalo i v dorážce, kde se nevedly otvírky. Jindra této pomoci z hůry využil dokonale a Matesovi ujel o 27 kolků. Moje maličkost se střetla s Jirkou, ten byl v utkání po celý jeho průběh lepším hráčem a každou dráhou navyšoval svůj náskok. Mně se nepovedli první dvě dorážky, čehož domácí borec náležitě využil a získal dostačující náskok. Poté se moje hra zlepšila (v dorážce), jenže Jirka se v ní zlepšil ještě více. Stejně se mi vedlo i v posledním dějství a Jirka s přehledem získal všechny dráhy pro sebe a bod pro tým.

Prostřední dvojice
Prostřední dvojice

Stav, který nastal po odehrání dvou dvojic, byl naprosto vyrovnaný, 2:2 +0-. Poslední hráči tedy začínali od nuly. To byla pravděpodobně ta Boží prozřetelnost, aby bylo utkání dramatické až do konce. Náš pár (myslím tím samozřejmě hráčský pár, ne pár, jako pár :mrgreen: ) Venců, tedy přesněji Venců, ale jeden z Venců je Karel. Abychom se do toho nezamotali, je to z důvodu velmi jednoduchého, prostě jen proto, aby se při hře vědělo, na koho mluvíme. Uf, to byla dřina. Tak už tedy k hře našeho páru, radši napíši naší dvojice. Venca alias Karel se střetl s Davidem a v plných se oba hráči do sebe pustili s vervou sobě vlastní. Karel plné vyhrál po boji (98-103). Následnou dorážku předváděl koncert, na kterou David nenašel taktovku a dílčí bodík přistál na naší straně. Druhá dráha nebyla v plných tak vyrovnaná a když i druhou dorážku Karel vyhrál, další bodík má ve svých rukou. Třetí dějství bylo jak na houpačce. David mizerné plné a náš hráč asi ukolébán náskokem, jak celkovým, tak z plných, přenechal iniciativu domácímu borci, který ji využil a připsal bodík na svou stranu. Poslední třicítka byla naprosto stejná, jak předchozí, pouze s tím rozdílem, že si hráči vyměnili role. David lepší plné, Karel lepší dorážka a bodíček. Celkem hlavní bod. Budu se opakovat, ale i Venca začal, jak z partesu a plné bere po boji s Tomášem pro sebe (99-105). Přidává i dobrou dorážku a získává náskok 16 klacků. Další plné je souboj ještě drsnější a kluci se přetahují, jak děti na pískovišti o autíčko. Bere je Venca (100-102). Tentokrát měl náš borec horší dorážku a domácí bere dráhu. Ve zhoršené hře pokračuje náš hráč i na předposlední dráze. Plné nic moc (99-80), dorážka také špatná, Tomáš si připisuje další bod. A zase, a opět a znovu jsme u té Boží vůle. Ten se snad na naše utkání díval a schválně do něj zasahoval. Role hráčů se otočily, jak když Harry Potter mávl kouzelnou hůlkou. Venca s přehledem vyhrává plné (76-101). V dorážce předvádí parádní hru, pěkně otvírá a doráží. Na to Tomáš neměl obranu a Venca bere další bodík, tím pádem také hlavní bod.

Dotahováci
Dotahováci

Toto utkání bylo opravdu napínavé až do samého konce a hráči nechali na drahách vše, co jen šlo. Kdo zrovna nehrál, ten silně povzbuzoval svůj tým a musím podotknou, že velmi slušně, hlasitě a Fair Play. Hráči se snažili divákům oplácet svou hrou, což si myslím se dařilo velmi dobře.

21. kolo
TJ Sokol Kdyně 3302 10 2:6 14 3377 TJ Slovan K. Vary
Pytlík Viktor 495 0 0:1 4 568 Pavlík Tomáš
Kutil Jaroslav 559 1 0:1 3 567 Staša Pavel
Dvořák Jindřich 570 2 1:0 2 539 Trakal Martin
Benda Jiří 586 4 1:0 0 536 Beck Tomáš
Machálek David 532 1 0:1 3 591 Hlaváč Václav
Timura Tomáš 560 2 0:1 2 576 Krysl Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
O Tomáš Beck 143 Článků
Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*