Zvláštní prohra v Bohušovicích

Devatenácté kolo nás zavedlo do Bohušovic, kde jsme sehráli trochu zvláštní utkání s místními borci. Proč zvláštní? No, řekněte sami, vyhráli jsme do plných, v dorážce rovněž soupeř nestačil, fíků bylo na naší straně méně (další výhra), pomocné body pro nás, kuželky v plusu také v náš prospěch, jen ty hlavní body získali domácí Bohušovice. Jo, i takovéto věci se stávají. Někdy se štěstíčko přikloní na tu stranu a jindy na druhou. Ano, je jasné, že na domácí straně je 5 výher, přesto je to divné. Také musím zmínit, že toto utkání bylo dramatické po celou dobu.

Martin s Tomem P. se postavili na dráhy jako první, ne z vlastní vůle, ale proto, že je demokraticky vybral náš vedoucí, trenér s licencí a kapitán v jedné osobě Pája Luňák Staša. Na domácí straně Milan s Lukášem. Mates v prvních plných získal malý náskok, který se rozplynul v dorážce. Domácí ji totiž zahrál více než dobře. Poté nastal veliký obrat. Náš hráč urval celé tři klacky z náskoku. Bohužel další dráha nešla od začátku až do konce. Dá se říci, že touto třicítkou získal Milan rozhodující náskok, který udržel i v poslední části, kdy sice prohrál, ale náskok kuželek byl dostatečný a byť se mates snažil, stáhnout jej celý nedokázal. Tomáš se v úvodní třicítce trápil, jak slavný lovec pampaliny při lovu Zeber. Nešly plné ani dorážka a Lukáš si připsal 15 kuželek. Druhá dráha už byla malinko lepší, přesto domácí hráč přehrál Toma o dalších 7 klacků. Následující plán byl takový, jaký si představujeme mi všichni, ano, samozřejmě i Tom. V tuto chvíli náš borec stáhl vše a ještě se dostal do plusu. Co teď napsat, poslední dráha byla špatná a Lukáš, byť prohrál na kuželky, bere bod za více dílčích bodíků.

Já s Vencou K. Jsme obstarali prostředek, kde jsme byli umístěni z rozkazu Císaře pána Luňáka I. Začátek nebyl nijak slavný a Láďa bere bodíček o dva klacky. Následující dráhu mu vše vracím i s tříkuželkovým nášupem. V očekávání byl boj o každou kuželku. Opřel jsem se do toho s vervou a plné vyhrál o 9 kolíků. Nevím, jak slušně to napsat, tak to napíši neslušně. Posral jsem v dorážce, co šlo a, co jsem mohl. Domácí hráč nejenže náskok stáhl, přidal ještě 10 dalších klacků k tomu. Přesto bylo pořád o co hrát. Mínus 7 kolků se dá stáhnout, což se mi skoro podařilo. Staženo bylo pouhých 6 kuželek, což na výhru nestačilo. Prohra o klacek mrzí o to více, když utkání dopadlo, jak dopadlo. Venca s Jaromírem jsou na tom podobně. První dráhu bere domácí o 13 dřev, hlavně díky dorážce, aby v druhém dějství prohrál o 5. Venca dál makal a snažil se soupeře přitlačit více ke zdi. V plných to vypadalo, že by se tento záměr mohl podařit. No, dorážka byla zcela jasně proti Vencovi. Přesto dráhu získal. Rozuzlení mělo přijít na dráze poslední. Náš hráč ztrácí několik dřev v plných a protože dorážka se také moc nevedla, získal domácí borec další bod pro tým.

Dotahovácké duo tvořil Luňák s Karlem, kterým sekundovali Jirka s Tomášem. Pavko nezačal nijak zvlášť dobře a Jirka v poklidu přihrál na svou stranu v plných 14 kolíků, v dorážce nepřidal ani jednu, naopak. Pája stáhl vše a přidal 4 do plusu. Pěkný obrat. Druhá dráha, opět špatné plné. Dorážka byla lepší, přesto na bodík nedosáhl. Na třetí dráze se strhla bitva. Náš borec plné projíždí o 5 kolků, dorážka je z jiného soudku. Celkem vedení o 9. Na dráze poslední, zklamaly, jak jinak, plné. Pája ne a ne se dostat do ulice. Spousta prostředků zavinila ztrátu kuželek do plných. V dorážce už finiš nestačil. Zase boj a každý kulík. Pája bohužel začal velmi špatně. Do plných dostal Pája 16 od cesty. Přesto, že mu šla dorážka, nepodařilo se domácího více vystrašit. Venca se ujal otěží duelu pevně a chtěl soupeři hned na úvod nadělit. To se podařilo z poloviny. Plné dobré, dorážka špatná. Další třicítka byla jasně ve Vencových rukou. Plné s přehledem bere pro sebe, dorážka kvalitní a bodíček je tu. Třetí dráha představovala parádní hru do plných. Zde si náš borec vytvořil další veliký náskok, který v dorážce potvrdil a navýšil. Tomáš byl zralý na ručník. Venca pokračoval v náporu. Také na poslední dráze nadělil Tomášovi pěkně do trika. Celkem Venca +99 a bod pro tým.

Opět musím napsat, co bylo již napsáno úvodem. Divná porážka. Plné bereme o 30 kuželek, dorážku o 10 kuželek, újezdů máme 18, domácí 25, pomocné body pro nás v poměru 13:11 a kuželek máme více o 40. Přesto prohra 5:3. Ano, je jasné, že na domácí straně je 5 výher, přesto je to divné nebo spíše zvláštní.

Bohušovice - Slovan 2018
Bohušovice – Slovan 2018
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *