Ze tří zápasů dva body

Než se trochu více rozepíši o aktuálně odehraném utkání s Rokycany, uvedu také něco málo o dvou předchozích kolech, o kterých jsem nenapsal ani slovo. Bylo to ze dvou důvodů. První byl nedostatek času a druhý, když už byl čas, nebyla chuť, takže se omlouvám. Tím prvním bylo utkání v Táboře, kde jsme notně potrápili lídra naší tabulky.

Úvod obstarala dvojka Tomáš P. s Martinem. Tom krásných 622 a i když to bylo s domácím Jelínkem 2:2, kuželky byly jasně na naší straně. Martin s Káškem bojoval, nakonec padl o pouhých 10 klacků. Prostředek Pája s mou malíčkostí nezískal bohužel ani bod. Já měl k němu mnohem blíže. Pája hrál s domácím nejlepším hráčem Smažíkem. Já chytil druhého nejlepšího. Dotahovácké duo tak nemělo lehkou práci, přesto v jeden moment to vypadalo, že bychom přeci jen mohli získat bodík. Nakonec to nevyšlo a domácí svou tvrz uhájili.

Tábor - Slovan A
Tábor – Slovan A

V dalším, tedy 17. kole zajížděl náš ansábl do Českého Krumlova, kde mají azyl hráči Vltavanu Loučovice. Na začátek uvedu, že tato kuželna není zrovna v nejlepším stavu a například dráha číslo 2, má notně pošramocené lino na náběhovém prkně. Špína všude kam se podíváš, hlavně dráhy špinavé. O nepadavosti a šizení ani netřeba psát, každý kdo tam hrál, ví své. No, občas to tam někomu napadá, ale to jsou výjimky potvrzující pravidlo.

Loučovice - Slovan A
Loučovice – Slovan A

Tak, a teď krátce k utkání. Tomáš P. s Pájou se ujali „výkopu“, na domácí straně Gondek a Šuba. Ani jednomu z našich se nepodařilo utrhnout bod a domácí získali solidní náskok. Já s Vencou K. Jsme chtěli nepříznivý stav otočit, nebo alespoň zkorigovat. Podařilo se to napůl, když Venca porazil Suchánka. Já se Smolenou, který se stal nejlepším hráčem domácích (už zase jsemměl nejlepšího 🙂 ) prohrál. Dotohováci Fanda s Vencou Karlem rovněž chtěli s utkáním pohnout na naši stranu. Opět se dařilo z poloviny. Fanda proti Pešadíkovi neuspěl. Karel se stal výkonem 578 kuželek nejlepším hráčem utkání a prozatím drží i nejlepší výkon v Krumlově. Tímto výkonem nedal domácímu Duškovi šanci. Stejně jako Tábor, tak Loučovice ubránili svou tvrz.

Nyní se dostávám k hlavnímu tématu a tím je utkání 18. kola, kdy k nám zavítaly Rokycany. Tým Rokycan se od začátku soutěže potýká se sestupovými problémy. Letošní sezona jim vůbec nevyšla. Nám se nedařilo v podzimní části, ve které náš tým několikrát prohrál těsně a chybělo jen malé štěstíčko, abychom měli o 6 bodů po podzimu více. Takto se ziskem 7 bodů jsme na to byli bledě.

Ovšem úvod jara nám vyšel dokonale. Po čtyřech kolech bylo na našemm kontě více bodů, jak za celý podzim. Následně jsme prohráli dvě venkovní utkání, která šla za sebou. V tomto domácím bylo nasnadě odčinit dvě prohry. Povedlo se, zaplať pán Bůh.

Na pomyslnou startovní čáru se postavil Jarda s Tomášem P. Jarda po delší přestávce zaviněné zraněním nastoupil k soutěžnímu utkání a my očekávali s napětím, zdali zranění odešlo do věčných lovišť. Vypadalo to, že ano a Jarda s Pavlem Andrlíkem sváděl pěkný boj. Bohužel jen do 28 hodu, kdy se mu zranění obnovilo a Fun se složil na zem. Musel střídat a na dráhu se postavil Pája Luňák. Pája dorazil kuželku, která tam zůstala a v následné otvírce trefil 5 kuželek. Také začátek další dráhy nebyl špatný a Luňák začal stahovat náskok. Bohužel 4 fíky v dorážce zapříčinily prohru v této třicítce. V dalším pokračování se Pája dostal na střed a ne se ho zbavit. Tomu odpovídaly slabé plné, ale ani v dorážce, kde byly opět 4 újezdy to nebylo dobré. Poslední dráha nebyla v plných špatná. Pavko byl vcelku pěkně v ulici. Vše pokazila poslední dorážka. I když ji měl lepší hostujícího hráče, přesto na otočení duelu to nestačilo. Tomáš proti matadorovi Láďovi Moulisovi začal jak z partesu. Pěkné plné a solidní dorážka znamená při velmi slabém výkonu Ládi pěkný náskok. Čekalo se, že náš borec bude v nastoleném trendu pokračovat. Nestalo se tak a dokonce z tohoto duelu bylo pěkné drama. Hostující hráč získal další dvě dráhy pro sebe a začal otáčet výsledek. Tom se na poslední třicítku vzchopil a začal Láďu tlačit do kouta. Ten podlehl hlavně v dorážce. Tomáš tím pádem připsal bod na stranu domácích.

Prostředek tvořil navrátilec Martin, který nedávno oslavil kulaté jubileum (40), vše nejlepší Mates. Martin proti Martinovi Prokůpkovi začal dobře a na prvních dvou drahách si vytvořil náskok 12 kuželek. Poté se bohužel začala karta pomalu a jistě obracet a hostující Martin začal našeho Matese přehrávat. Mates sice bojoval, ale vůbec ho neposlouchala dorážka, kde hostující borec získal velkou převahu hlavně na poslední dráze. Já se střetl s Petrem Farou. Jak je vidět, hosté nasadili na střed to nejlepší, co mají. Úvodní třicítka se ani jednomu z nás moc nevedla, přesto bodík putuje na naší stranu. Vytvořil jsem náskok 12 kuželek. Jiné to bylo na druhé dráze. Petr zahrál o devítku lépe dorážku a stáhl můj náskok z plných, plichta. Třetí část jsem v plných na hostujícího hráče nestačil. Zde vyšla dorážka lépe mně a beru dráhu o dva klacky. Na body už bylo rozhodnuto, kuželky byly stále ve hře. Plné dostávám do trika o 10, v dorážce vyhrávám o 10, další plichta. Musím říci, že toto se mi ještě nestalo.

Stav po dvou dvojicích 2:2, ale mínus 13 kolků. Poslední dvojka, naše dvojka Venců bojovala s Jirkou Vavřičkou a Liborem Burešem. Venca Karel se do soupeře obul, jak švec do práce a získal krásný náskok 27 klacků. V druhé části předvádí podobnou hru, byť se mu nevede dorážka, přesto připisuje další kuželky na svou stranu. Třetí třicítka moc nevyšla ve všech směrech. Ani zde však hostující hráč nevyužil zaváhání Karla. Poslední dějství to už byl opět starý Karel a Jirka dostal řádně do trika (156-116). A jak dopadl náš další Venca? Stačilo by napsat DOBŘE, vyhrál. No, tak já to taky trochu rozepíši. Venca začal proti Liborovi velmi dobře, plné bere o 18 klacků a v dorážce přidává devítku. Druhý plán byl o dost lepší prvního a hostující hráč dostal řádně naloženo (157-116). Následující dráhu Venca trošku polevil, přesto ji bere o tři klacky. Až v posledních třiceti hodech přenechává bodík Liborovi.

Toto utkání bylo velmi důležité z hlediska udržení bodového kontaktu s týmy před námi. Ty mají pouze lepší skóre. Rokycany jsou skoro jistým sestupujícím do 3. ligy. Ještě bych velice rád poděkoval fanouškům, kteří se většinou sejdou v hojném počtu a fandí nám. DĚKUJI.

Slovan A - Rokycany B
Slovan A – Rokycany B
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *