Béčko s céčkem nestačili na své soupeře

Nevím proč a nevím, kdo, tak rozhodl, ale z ničeho nic se béčko střetlo se svým soupeřem až v pozdním odpoledni 17:30 hodin. Myslím si, že tyto zbytečné a nesmyslné změny jsou hloupost a ten kdo tak rozhodl, ať jeto, kdo chce, rozhodl špatně. Jednou bylo stanoveno, že B tým hraje svá domácí utkání od 11:00, tak by tak mělo být stále. Ne, že asi od stolu někdo rozhodne jinak a všichni se, omlouvám se za slovo, poserte, budete hrát, jak já rozhodnu. A další záležitostí kvůli změně bylo, že nesmyslný začátek utkání Céčka od 09:00 hodin zavinil, nedostatek lidí v týmu. Z tohoto důvodu musela nastoupit hráčka (Jaruška), která z důvodu operace více, jak půl roku nehrála ani netrénovala. Prostě a jednoduše nesmyslné rozhodnutí od stolu.

Po předešlé prohře se Slavií chtěli hráči béčka napravit zaváhání a na domácí půdě vyhrát. Vědělo se, že tento úkol nebude lehký z důvodu, že přijede kvalitní tým Šabiny, který má sice výkyvy ve výkonnosti, ale právě to je nevyzpytatelné.

Za Slovan začal Tomáš Beck ml., s Johannem. Hosté Beneš Jiří ml, a Kučera Pavel. Tom začal vcelku dobře, ale bez tréninku a zápasové praxe (důvodem je pracovní zaneprázdněnost) mu začaly brzy docházet síly. Plné ještě zvládl dobře, právě v dorážce se projevilo fyzické manko převážně na jednotlivé kuželky. Přesto si vytvořil náskok pěti kuželek. Ve druhé části Jirka v plných stáhl čtyři kuželky a byl zde boj na život a na smrt. Každý hod mohl rozhodnout o výhře či prohře. Tomáš zvládl závěr lépe psychicky a získal body pro domácí. Johan nezačal vůbec dobře a slabé plné využil Pavel, nadělil našemu hráči 25 kuželek. V dorážce nastoupil asi jiný Johan. Sice nestáhl celý náskok, ale zbylo z něj jen 7 kuželek. Bohužel druhá padesátka se nesla ve špatném duchu celá a hostující borec zcela přesvědčivě zvítězil. Johan v tomto ročníků není ve své kůži a předvádí hodně nevyrovnané výkony.

Rodinné duo Fanda s Dádou se jali napravit zaváhání úvodní dvojice, ale vyšlo to opět jen napůl. Fanda se utkal s Romanem Bláhou. Náš borec měl sice vyrovnané dráhy, přesto to bylo na výhru málo. Roman strhl výhru na svou stranu až ve druhé části, kdy předvedl velmi dobré plné, které rozhodly duel. Fanda v tomto utkání bohužel měl 11 fíků, což si myslím rozhodlo o bodech. Dáda začala proti Jardovi Černému famózně. Plné bere v poměru (156-141) a dorážku (81-63), prostě super dráha. Ve velmi pěkné hře pokračovala i dále, škoda jen několika nepovedených hodů. Přesto Jarda dostal pěkný nářez. Body na stranu domácích.

Poslední dvojka Petr se Zdeničkou měli v mínusu 18 klacků a bylo zapotřebí získat i body. Peťa bojoval s Edou Seidlem, který je už matadorem kuželkářského sportu. Náš hráč na Edu nestačil už v plných a hostující hráč získal náskok a klid do dalších hodů. V dorážce přidal jen dvě kuželky. Byla jen škoda, že se Petrovi nedařilo malinko lépe otvírat. Druhá padesátka byla jak přes kopírák první, jen s tím rozdílem, že domácímu hráči vůbec nešla dorážka. Zdeňka proti Jirkovi Benešovi zahájila kvalitně a v plných získala osm klacků. Dorážka byla bohužel slabší a Jirka získal ještě dva klacky do plusu. Druhá padesátka se nesla v podobném duchu jako první. Zdenička lepší v plných, dorážka ale patřila mezi ty slabé a hostující hráč získal další kuželky a hlavně body pro svůj tým.

Béčko v tomto utkání nepředvedlo svůj standardní výkon a hosté ze Šabiny toho dokázali náležitě využít.

Slovan B-Šabina
Slovan B-Šabina

Céčko stejně jako béčko nedokázalo v předchozím kole bodovat a tuto skutečnost chtěli hráči napravit. Derby s SKK K. Vary D bylo jak na houpačce. V první dvojici se slavilo jedno vítězství a oplakávala jedna prohra. Štýbrák se střetl s Jirkou Mitáčkem, který mu nadělil 33 klacků do trika. První dráha byla ještě vyrovnaná a náš borec ztrácel pouhých šest kuželek. Další dějství bylo o dost horší. Vláďa už v plných dostal 26 kolíků do trika a v dorážce ještě jeden. Míša zvládla svůj duel mnohem lépe a Vláďa Čermák nedokázala konkurovat ani na jedné dráze. Naše hráčka byla lepší ve všech ohledech. Vyhrála jak plné, tak dorážku na obou drahách, fíky měla pouhé tři oproti 15 soupeřovým.

Céčko šlo do závěrečných bojů s náskokem 15 kuželek, na body 2:2. Hedvika předvedla jeden ze svých lepších výkonů a hostující Irena Balcarová, byť předvedla rovněž solidní výkon na ni nestačila. První plné byly naprosto vyrovnané a rozuzlení přinesla dorážka, kde byla Hedvika lepší o 8 klacků. Hostující hráčka dokázala v dalších plných stáhnout 5 kolků, ale lepší dorážka ze strany naší hráčky uťala snahu o zvrat. Body pro domácí. Jaruška se proti Josefovi Vančovi trápila v úvodních plných hrozně moc a dovolím si tvrdit, že zde vznikl rozhodující náskok. I když se naše hráčka v dorážce snažila nepříznivý stav otočit, stáhla jen 10 kuželek. Druhou část začalo o mnoho lépe a soupeř se mohl začít obávat o výsledek. Škoda, že dorážka tentokrát Jarce nešla dle představ a 45 je opravdu málo.

Céčko nezvládlo ani druhý jarní duel, přesto, že v tomto utkání k výhře nebylo daleko.

Slovan C-SKK KV D
Slovan C-SKK KV D
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *