Áčko získalo další skalp favorita na postup – porazilo Červený Kostelec

V minulém kole vybojoval Slovan A cenné vítězství v Sadské. Sadská je velkým favoritem na postup do vyšší soutěže. Společně s nimi jsou favority také další týmy, mezi nimi Červený Kostelec. Právě Červený Kostelec hostil Slovan v rámci 15. kola 2. KLMA a z pohledu domácích se jednalo o další důležité utkání k udržení se ve středu tabulky.

Úvod jara vyšel Slovanu velmi dobře a před tímto duelem si připsal v dosavadních třech kolech plný počet bodů. Největší překvapení kola bylo jistě vítězství v Sadské, kde hosté jen tak nevyhrávají. V tomto 15. kole přijel do Varů další ambiciózní a favorizovaný tým Červeného Kostelce.

Slovan v současné době trápí vlna zranění a onemocnění, možná proto, je tým více soudržný a jeden maká za druhého a druhý za toho jednoho. Nebo jinak, spolu vyhráváme a spolu prohráváme. Jednoduše řečeno, jsme tým, tak makáme jako tým.

Jarda s Tomášem obstarali úvod proti Hronovi a Chráskovi. Jarda nezačal vůbec špatně a svého soupeře dostal pod tlak, hlavně v dorážce a získal dráhu. Po výměně se mu obnovilo zranění nohy a v 36 hodu jej musel vystřídat Pája. Ten se ujal role velmi dobře a dokázal, byť nerozehrán, získat dráhu těsně pro sebe. Jak se ukázalo, bylo to hodně důležité vítězství na dráze. Poté sice získal hostující hráč dvě dráhy pro sebe, ale náskok z dráhy první a vyhraná druhá třicítka a soustředěný výkon Luňáka, znamenal celkovou výhru. A musí podotknout, že i tato celková výhra o kuželku byla v konečném sčítání hodně důležitá. Tomáš nezačal proti Daliborovi moc dobře a plné se moc nevedly, také je prohrál o 12 klacků. Jak víme, Tom dokáže zaválet v dorážce. Nezklamal, zaválel a vyhrál ji o 20, celkem dráhu o osm kuželek. Další dráha se nevedla ani v plných ani v dorážce, hostující tak získal dílčí bodíček. Poté už převzal zcela a jistě otěže duelu do svých rukou náš borec. Předváděl parádní hru jak do plných, tak do dorážky. Hostující nedokázal vůbec reagovat a Tom přidával kuželku ke kuželce na svou, potažmo na stranu Slovanu. Tom poráží soupeře o parádních 84 klacků.

Začátek nám vyšel parádně a všichni jsme doufali, že i prostředek by mohl utrhnout nějaký bod. Moc nechybělo a byly body dva, ale postupně. Martin s Vencou K. tvořili střed týmu, na straně hostí to byl Vaněk Petr a Mýl Martin. Martin začal velmi špatně a Petr tak získal na první dráze slibný náskok. Ve druhé části se karta obrátila a náš hráč z náskoku 38 stáhl 15 klacků. Vypadalo to velmi nadějně, obzvláště, když na třetí dráze hostující hrál slabě a byl střídán v 78 hodu, spolu nahráli pouhých 98 kuželek a Martin 128. Marťas tak stáhl celý náskok a přidal něco do plusu. Co čert nechtěl. Špatná dorážka přinesla celkovou prohru. Přesto Martin bojoval a snažil se nahrát co nejvíce kuželek. Venca si první třicítku připsal na svou stranu o dvě kuželky. Slabá hra ve druhé části napomohla hostujícímu hráči k zisku důležitého náskoku. Venca se v tomto utkání těžce dostával do uličky po celou dobu. V posledním dějství bojovali oba hráči o každou kuželku, protože ano Martinovi se moc nevedlo. Venca se snažil stáhnout náskok a více se mu to dařilo v dorážce, přesto chybělo pouhých 10 respektive 11 kuželek na výhru.

Poslední dvojka ve složení Venca H., Tomáš B. st. měla k dobru dostatečný náskok, ale jak je známo, ani 100 kuželek nemusí být někdy dost. Přesto bylo důležité, aby alespoň jeden z hráčů porazil soupeře a kuželky musely zůstat na straně domácích. Venca se s Danem nemazlil a hned v úvodní třicítce mu nadělil 36 klacků. Je faktem, že hostující hráč zahrál velmi slabě. Druhá dráha už byla o dost vyrovnanější, přesto Venca získal bodíček. Třetí dějství a Venca opět exceluje. Parádní plné s dobrou dorážkou znamenají další navýšení náskoku a zisk jak dílčího, tak hlavního bodu. Poslední dráha byla opět vyrovnanější, Venca ji bere pro sebe a deklasuje soupeře o 84 kuželek. Venca s Tomášem se asi domluvili, že poráží soupeře stejným rozdílem. Já jsem hrál špatně a body získal Ondra, který sice také nehrál nijak parádně, ale na výhru to stačilo. Přesto Slovan vítězí.

Získali jsme další skalp aspiranta na postup do 1. KLM. Po Sadské porážíme Červený Kostelec a prozatím zůstáváme jediným týmem, jenž v jarní části neztratil ani bod. Přesto jsme stále nohama na zemi a soustředíme se na každé další utkání.

Slovan A-Červený Kostelec
Slovan A-Červený Kostelec
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *