Dosavadní nejlepší výkon hostí znamenal výhru áčka v Přelouči s SDS Sadská

Do Sadské, respektive do Přelouče, kde mají hráči Sadské své domácí zápasy, jsme odjížděli v pátek v půl 4, tedy den předem. Musím říci, že tyto dřívější odjezdy se nám vyplatily a i když jsme třeba prohráli (Rychnov) podali jsme většinou pěkné výkony. Ani tato „vyjížďka“ nebyla jiná. Náš výkon je prozatím nejlepším výkonem hostí na kuželně v Přelouči v tomto ročníku 2. KLMA.

A vrhneme se na odjez. Ten byl zase, opět a znova stanoven na půl 4 ze stanoviště Alfa. Dostavili se všichni kromě Vency H., který na nás dle domluvy bude čekat na místě. Na tento duel nás bylo nominováno celkem osm. Bylo to z důvodu ne zrovna nejlepšího zdravotního stavu poloviny týmu. Vlastně se pořádně nevědělo, kdo bude či nebude hrát.

Auto si pěkně pobrukovalo, venku střídavě sněžopršelo a my se příjemně bavili o kuželkách, ženách, víně a všem ostatním. Dá se říci, že cesta proběhla bez potíží, jen na místě, kde jsme měli zamluvené ubytování se odbočilo o jednu křižovatku jinde, ale chyba byla ihned napravena a my si zajeli asi 20 metrů navíc.

Hotel u Jezera působil příjemně a mile. Pan recepční, když si vyžádal naše OP si zapisoval asi i nějaký román, ke každé z nich. Po odložení svršků a tašek jsme se jali seskupit v místní restauraci, kde byl tentokrát milý personál (ne jako v Liberci). Sice jsme byli upozorněni, že se ve 23:00 zavírá, ale absolutně jiným způsobem – příjemným a milým. Stejně se otvíračka protáhla asi o hodinu a personál byl naprosto v klidu a vstřícný. Kolem půlnoci se většina týmu sebrala a šla si ustlat. Jen pár jedinců se ještě chtělo zdržet někde v hospodě naproti. Ani nevím, jestli se zdrželi.

Ráno budíček a dobrá snídaně. Celý tým byl v pořádku a připraven k cestě na kuželnu do nedaleké Přelouče. Po příjezdu se objednala káva a nezbytný nápoj pana bylinkáře. Sepsaly se sestavy a šlo se na věc.

Pája, kdo neví, je to náš vedoucí, kapitán a trenér, sakra abych nezapomněl, také řidič Bobíka, udělal v sestavě, právě kvůli výše zmíněným problémům, malé změny. Úvod obstaral z naší strany Tomáš P. s Martinem, domácí nasadili duo Antonín Svoboda a Miláček Petr. Tomáš, byť nezačal nijak dobře, přehrál na první dráze domácího o 30 kuželek a vytvořil si tak pěkný náskok, který v dalším průběhu krásně navyšoval. Druhá dráha byla naprosto v režii našeho borce, byť se Tonda malinko zlepšil. Třetí dějství už zahrál domácí o něco lépe, přesto Tomáš v pohodě bral bodík. Až poslední dráha se vyvedla o kuželku lépe domácímu, který získal jeden dílčí bodík. Tomáš zde zahrál lépe, jak v minulém ročníku a připsal bod na stranu Slovanu. Martin začal o něco lépe jak Tomáš, ale domácí hráč měl lepší dorážku a o čtyři kuželky bral dráhu pro sebe. Pokračování přineslo pěkný souboj a každý z borců chvilku vedl o kuželku či dvě. Dorážka tentokrát pro Martina a celkem v plusu tři klacky. Třetí dráha bylo to samé, co předchozí dvě, prostě boj a každou kuželku, Martin byl lepší o tři a bodík pro něj. Vše se rozhodovalo na dráze poslední, kde byl domácí hráč lepší už v plných a náskok stáhl a byl dvě v plusu. Pořád se bojovalo o rozhodující bodík. Ani jeden z hráčů si nijak dobře neotvíral, Petr však o malinko lépe dorážel a konec vyzněl o kuželku pro něj, celkem domácí vyhrál o tři kuželky.

Zde další drobná změna. Fanda a Venca K. bojovali proti Alešovi Košnarovi s Martinem Schejbalem. Fanda se tak trochu trápil celou hru, přesto se snažil nahrát co nejvíce kužel, když zjistil že na domácího a v tomto utkání i nejlepšího hráče, nemá. V první části si Aleš vytvořil dostačující náskok 18 kuželek, který na druhém plánu navýšil o dalších 20 klacků. Náš borec neskládal zbraně a dál bojoval. Domácí hráč předvedl parádní plné 103, Fanda jen 89. Obrat nastal v dorážce, kde se domácí hráč trápil a náš hrál velmi dobře i přes dva fíky. Dráha skončila remízou. Poslední třicítka byla v plných opět plně v režii domácího (106-84), dorážku Fanda vyhrál o klacek. Venca s Martinem předvedli na první dráze souboj hodný ligy, domácí byl lepší v plných, kde získal 6 kolíků, Venca naopak předvedl parádní hru v dorážce a celkem bral dráhu o dva kolky. V druhé třicítce se souboj opakoval, jak přes kopírák. Domácí lepší plné, Venca lepší dorážku, tentokrát však náskok Martinovi z plných stačil a dráha o dva klacky pro něj. Stav 1:1 +0-. Bohužel přišla třetí dráha, kde náš hráč zaostal za domácím o hodně. Plné velmi slabé a přesto, že se v dorážce snažil, kuželky se nepodařilo stáhnout. Poslední dějství vyznělo jasně pro domácí stranu. Celkem z toho byl hlavní bod pro Sadskou.

Po dvou dvojicích byl stav 3:1 plus 7 pro domácí. Pořád bylo o co hrát, byť z naší strany to bylo dost složité. Muselo by dojít k tomu, že oba hráči vyhrají a získají minimálně 8 kuželek. Venca H. a Tomáš B. nastoupili na dráhy proti Vencovi Schejbalovi a Tomášovi Bekovi (musel jsem se soustředit, abych nenapsal před K ještě C 😀 ). Venda s Vencou se pěkně rvali o každý klacek v každém hodu. Náš hráč byl lepší v plných, kde získal tři kolky, dorážka patřila domácímu Vencovi o dvě, takže lehkou matikou, bodíček pro Slovan. Po výměně drah oba hráči pokračovali ve smrtícím souboji. Opět náš borec plus tři v plných a v dorážce přidal jednu navrch, další bodíček. Třetí dráha nám radost nepřinesla, domácí hráč přehrál Vencu už v plných, když se mu vůbec nevedla ulice a tak ztratil 15 klacků. Naštěstí v dorážce se náš Venca chytil a z náskoku stáhl pět kuželek. Celkový rozdíl před závěrečnou dráhou činil 5 kuželek ve prospěch domácího hráče. Napětí se stupňovalo a nervy asi tekly proudem. Poslední část zvládl lépe už v plných Venca „Karel“ Hlaváč, který z pěti kuželek v plných stáhl 4 a do dorážky se šlo s mínus jedním klackem. Hostující hráč pokračoval v pěkné hře a domácího to rozhodilo tak, že během několika hodů byly kuželky na naší straně. Na konec byl rozdíl 11 kolíků. Ono vesměs stačilo Vencovi pouze vyhrát dráhu a bod by i tak přistál na naší straně, jenže byly důležité i kuželky do plusu, protože se bojovalo ještě ve druhé dvojce mezi Bekem a Beckem nebo Tomášem a Tomášem, jak kdo chce. Takže i druhá dvojice sváděla boj o body. Musím přiznat, že jsem se hry docela obával. Po třítýdenní chřipce se zánětem plic jsem neměl nic odehráno a na jediném tréninku jsem odehrál 35 hodů a byl jsem u konce sil. Domácí Tomáš začal mnohem lépe a v plných mi nadělil 8 kuželek. Jako když utne, dorážka byla velmi slabá a já jsem toho náležitě využil, abych přetáhl kuželky na stranu Slovanu a bodíček taky. Druhá část byla úplně z jiného soudku. Tomáš byl asi notně rozhozen z předešlé třicítky a mně se velmi dařilo. Plné byly zcela na mé straně (85-104). V dorážce náskok ještě narostl o dalších 9 kolíků. Rovněž třetí dráha začala pro stranu Slovanu parádně (musím ale přiznat, že poslední dva hody v plných mi notně došly síly a byl jsem nakonec rád, že jsem mohl dohrát), plné (80-105). Takže paráda. Jak je uvedeno v závorce, síly byly u konce a domácí Tomáš začal stahovat náskok. Poslední dráha už byla bída s nouzí a když jsem přidal ještě 6 újezdů, pracovaly nervy všech, včetně mě na plné obrátky. Ale jak se říká „konec dobrý, všechno dobré,“ dopadlo to na výbornou a my si mohli zakřičet náš oblíbený pokřik „Raketou na Mars, poletíme zas“.

Po bojovném a vcelku vyrovnaném týmovém výkonu jsme získali dva body nad favoritem, který aspiruje na postup do 1. ligy.

14. kolo
KK SDS Sadská 3268 11,5 3:5 12,5 3292 TJ Slovan K. Vary
Svoboda Antonín 476 1 0:1 3 563 Pavlík Tomáš
Miláček Petr 548 2 1:0 2 545 Trakal Martin
Košnar Aleš 578 3,5 1:0 0,5 519 Průša František
Schejbal Martin 567 3 1:0 1 535 Krysl Václav
Schejbal Václav 561 1 0:1 3 572 Hlaváč Václav
Bek Tomáš 538 1 0:1 3 558 Beck Tomáš st.
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *