Béčko nestačilo v derby na Slavii, céčko dostalo kanára v Lomnici

Týden uběhl jak voda, Mistrovství kraje jednotlivců je minulostí a opět tu jsou soutěže týmů. V sobotu zasáhla všechna naše družstva do bojů o body. V tomto příspěvku se zmíním o béčku s céčkem a v samostatném článku pak uvedu duel áčka. Bohužel musím hned úvodem oznámit, že béčko ani céčko body nezískalo. Náš tým s označením B se dostavil do Chodova, kde se střetl se Slávií K. Vary, která zde má azyl v hotelu Nautilus, který je opatřen dvěma dráhami. Jedná se o docela těžké, a ne moc padavé plány.

Johan proti Zdeňkovi Chmelovi sice předvedl vyrovnaný výkon na obou drahách, přesto domácí hráč získal první body. Johan měl naprosto vyrovnané padesátky (142+62), Zdeněk utekl našemu borci hlavně v plných, zde získal rozhodující náskok. Dáda začala bídně a Ondra Černohous získal první dráhu pro sebe o 14 klacků. Vypadalo to špatně, Dáda však předvedla parádní hru a výkonem 231 strhla výhru na svou stranu a body pro svůj tým.

Míra se Štefanem Cimbalou měli vcelku vyrovnané plné, přesto v plusu 5, v dorážce náš hráč získal dalších 8 kuželek. Druhá padesátka se nesla ve stejném duchu jako první a M9ra tak připsal dva body. Zdenička taktéž předvedla vyrovnaný dráhový výkon a oproti Vláďovi Černohousovi byla lepší, jak v plných, tak v dorážce. Domácí nenašel na Zdeňku recept hlavně ve druhé části, kde naše hráčka nahrála 16 kuželek.

Na řadu přišli dotahováci ve složení Robert na domácí straně Radek Cimbala. Radek naděloval Bobanovi už v plných a v dorážce dílo dokonal. Rovněž ve druhé části utíkal získal další kuželky hlavně v dorážce, která byla ze strany našeho hráče velmi slabá. Petr s Martinem Mojžíšem měli rozhodnout kdo získá body za výhru. Domácí hráč od začátku měl mírně navrch a pomaličku přidával kuželky na svůj účet. Peťan nenašel bohužel žádnou protizbraň. To samé se opakovalo v druhé padesátce, kde byl rozdíl ještě větší.

Škoda, našim borcům z béčka se po pěkné šňůře výher nepodařilo na ni navázat a Slavia ji přetrhla. Nevadí, v další utkání to tým nahradí.

Céčko po hodně dlouhé pauze zavítalo na kuželnu do Lomnice, kde změřilo síly s tamním déčkem. Úvod obstaral Vláďa za domácí Hanuš. Už od úvodních hodů bylo jasné, kdo bude pánem této hry. Vláďa se trápil každým hodem a domácí hráč toho náležitě využíval. Druhé plné, Vláďa sice zabral, aby v dorážce propadl. Domácí hráč tak získal vcelku lehce body. Hedvika Besedová měla dvě smůly. První v tom, že narazila na nejlepšího hráče utkání Pavla Přerosta, druhou pak, že se jí absolutně nevedlo a to převážně v dorážce, která byla velmi slabá.

Jirka Šafr zahrál dorážku ještě hůře. Škoda, protože v plných byl lepší Zdeňka Chvátala. Především se nepovedla Jirkovi druhá část, bylo to zaviněné zraněním a Jirka musel odstoupit. Marcel byl nejlepším hráčem céčka, přesto na Jitku Bečkovou nestačil. Rozdíl byl v dorážce. Domácí hráčka měla sice 11 újezdů, přesto nahrála o 12 klacků více a tyto kuželky zapříčinily porážku Marcela.

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *