Vydřeně zasloužená výhra s Kosmonosy

Vedoucímu áčka asi nebylo moc příjemně po těle, když mu dva hráči sestavy oznámili, že se z důvodu nemoci nemohou zúčastnit domácího utkání 13. kola 2. KLMA s týmem Kosmonos. Tomáše Pavlíka a Tomáše Becka st. Totiž skolila zákeřná chřipka. Kužel s ní už hodně zápasil v předchozím kole v Liberci, kdy utkání odehrál s vysokými teplotami, které měly příznivý vliv na výkon.

Teď se vrhneme na domácí duel s Kosmonosy, který byl důležitý z hlediska potvrzení venkovní výhry, ale také z důvodu udržení se týmům v klidném středu tabulky. Nehledě na fakt, že výhra nám zajistila posun v tabulce právě před Kosmonosy.

Jarda nezačal proti Jirkovi Vondráčkovi vůbec dobře a už na první dráze prohrával 10 kuželek. Druhá byla o poznání lepší, přesto bodíček k Jirkovi. Poté hostující hráč zahrál parádně plné a zlomil tak Jardův odpor, který chtěl zvrátit vývoj duelu. Poslední dráha jen podtrhla dobrý výkon hostujícího hráče, který nenechal Funovi ani bodíček. Fanda začal ještě hůř než Jarda a Petr Novák toho využil, byť ani on nehrál nijak úchvatně. Přesto 9 na straně hostí. Následná třicítka přinesla pěkný souboj. Fanda v plných nahrál pět klacků a zdálo se, že náskok stáhne, a ještě přidá něco navrch. Bohužel, dorážka byla proti a tak přišla plichta na dráze. Ve třetím dějství předvedl náš borec velmi dobrou hru a vytvořil si slibný náskok před dráhou poslední. Jenže jako když utne, plné špatné a v dorážce to nebylo o moc lepší. Soupeř získal rozhodující bodíček, aby připsal hlavní bod na stranu Kosmonos.

Stav byl docela na pováženou. Nula bodů a mínus 38 klacků. Prostředek ve složení Pavel „Luňák“ Staša a Martin „Mates“ Trakal měla úkol zcela jasný. Získat body a kuželky. Úkol se podařil z poloviny. Pája si na první dráze vytvořil, dle dalšího průběhu, rozhodující náskok 13 kuželek. Druhá třicítka vyšla lépe Jardovi Doškářovi, hlavně díky dorážce, kterou měl lepší o osm kolíků. V následné třicítce přidal na svou stranu, respektive stáhl, další dvě kuželky a bylo zde velký drámo. Oba borci se trápili už v plných, které pro sebe získal hostující hráč. Dorážka byla z obou stran z říše snů, ale bohužel těch pekelných a temných. Lepší a větší světýlko měl Luňák, který dokázal náskok z plných stáhnou a celkem vyhrát rozhodující plán o dva klacky. Martin to měl s Pavlem Říhou obdobné. Škoda jen, že úvodní třicítka byla ze strany našeho hráče tak slabá. Na druhé dráze totiž Pavel zahrál úplně podprůměrně, což vedlo k prozatímnímu stavu mezi borci (1:1 +10-). Martin se poté snažil zatlačit soupeře do kouta, ten však odolával a pomaličku náskok stahoval. Napřed šest kuželek, posléze na poslední dráze stáhl zbytek a přidal tři navrch.

Stále nebyl stav utkání pro nás příhodný. Poslední dvojka V+V šla na bojiště se stejným úkolem jako předchozí dvojka. S malinkým rozdílem, musejí vyhrát oba a navýšit kuželky na naši stranu. To byl scénář pro výhru. Venca „Karel“ Hlaváč se střetl s nejlepším hráčem hostí tohoto utkání a bylo se na co dívat. Náš borec v poslední době prokazuje při trénincích velmi zlepšenou hru a výkony na 100 HS se pohybují kolem 500 kuželek. První dráha byla z pohledu našeho borce pohádka. Plné super a dorážka rovněž. Přesto, že Luboš Beneš nehrál špatně, dostal 26 kolíčků do trika (166-140). Ve druhé části se hra obrátila. Na vině byly plné, které Vencovi vůbec nešly. Nahradil to v dorážce a trochu tím zmírnil prohru na dráze (140-159). Třetí dějství byl opět boj a každý kolík. Náš hráč byl lepší v plných, kde nahrál sedm kuželek, v dorážce ztratil z tohoto náskoku celých pět. Dráha o dvě pro nás. Vše se mělo rozhodnou na dráze poslední. Opět oba borci předváděli kvalitní hru s lepším koncem v plných pro Luboše o celou kuželku (98-99). Obrat přišel v dorážce, kde Venca pokračoval v kvalitní hře a dráhu dovedl do vítězného konce. Druhý Venca proti Tomášovi Bajtalonovi sice nezačal moc dobře, přesto dráhu s velkým přehledem získal na svou stranu Hostující hráč totiž zkolaboval v dorážce a náš hráč toho využil. Druhá třicítka se nesla v duchu boje o život. Tomáš byl v plných lepší našeho hráče o dvě, aby ten v dorážce předvedl přesnou a velmi pěknou hru a získal dráhu pro sebe o tři kuželky. Na dráze poslední Venca polevil v ostražitosti a hostující borec tohoto zaváhání dokázal využít ke zkorigování výsledku. Naštěstí se už jednalo pouze o kosmetickou úpravu na konečných 5:3 +16.

Musím tým pochválit za bojovnost a odhodlání. Stav nebyl ideální, přesto dokázali hráči vymáčknou ze sebe vše, co šlo. O to více to znamená, když se moc nedaří.

13. kolo
TJ Slovan K. Vary 3190 10,5 5:3 13,5 3174 KK Kosmonosy
Páv Jaroslav 528 0 0:1 4 571 Vondráček Jiří
Průša František 518 1,5 0:1 2,5 513 Novák Petr
Staša Pavel 497 2 1:0 2 489 Doškář Jaroslav
Trakal Martin 492 1 0:1 3 495 Říha Pavel
Hlaváč Václav 599 3 1:0 1 584 Beneš Luboš
Krysl Václav 556 3 1:0 1 522 Bajtalon Tomáš
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *