Jasná výhra v Liberci a prozatímní nejlepší tamní týmový výkon

Zimní přestávka byla ukončena 13. 1. 2018 kdy se opět roztočila kola soutěží. K důležitému duelu odjíždělo naše áčko k utkání v Liberci už den předem. Bylo to hlavně z důvodu správné meditace a přípravy na utkání. Cesta byla dlouhá, a proto jsme si ji zpříjemnili malou zastávkou na večeři.

Večeře proběhla, jako většinou v restauraci u Brázdů (Švejka), kde se nám velmi líbí a také zde dobře vaří. Každý si objednal dle svého gusta, jak jídlo, tak pití. Pozdní odpoledne příjemně ubíhalo, jídlo ubývalo, pití přibývalo a náš čas strávený v restauraci se chýlil k svému konci. Nasyceni a napiti jsme se jali cestovat dále směrem Liberec, kde byl rezervován hotel pro naše těla.

Po příjezdu a nalezení hotelu u Pytlouna, jsme byli velice příjemně překvapeni milou, příjemnou a vstřícnou slečnou recepční, jež nám předala klíčky od pokojů a mile s námi konverzovala. No, jaké bylo naše zklamání z obsluhy v hotelové restauraci, když již při příchodu na nás pan číšník koukal, jako bychom spadli z Marsu (právě my ale máme opak „Raketou na Mars,“ ne dolů z Marsu). Sotva jsme si sedli, hned nám bylo tímto mužem oznámeno, že se ve 22:00 zavírá, a že už má spočítanou kasu (bylo 21:10 hod.). Na dotaz, zdali si můžeme dát pití velmi neochotně souhlasil. Na druhou stranu, vedle sedící „soudruzi“ z NSR si objednávali vesele dále, bez problémů.

Po dalším upozornění od pana „nepříjemného“ číšníka, že se bude v deset zavírat, jsme zaplatili a docela naštvaně odešli. Ještěže jeden z hráčů zde měl kolegu z práce, který je místní a ten nás zavedl do „normální“ hospody, kde jsme se pěkně bavili. Musím podotknout, že já moc ne, z důvodu docela vysoké teploty, proto jsem se jal ještě s jedním spolubojovníkem odejít dříve než zbytek týmu.

Druhý den proběhla snídaně (za mě velmi dobrá) a šup dostavit se k utkání do nedaleké hokejové haly. No, tedy spíš do velkého areálu, kde se nachází také hokejová hala, pro méně známý sport, který se jmenuje hokej. My jsme ale dobráci, proto ten hokej strpíme.

Večerní příprava na zápas byla kvalitní, jak jsem si všiml, takže nikdo neměl nejmenších pochyb, že by nám body utekly. V sestavě byla provedena pouze malá změna, kterou zjistíte dále v článku.

Jarda proti Josefovi Tomáš P. proti Vojtěchovi. Jaroušek začal velmi dobře a dokázal v plných získat náskok sedmi kuželek. Jeho hra byla pěkná a ulička i dobře dávala. Bohužel, jako když utne, byla dorážka pravý opak. Ne a ne si otevřít, natož pořádně dorazit. Domácí tím pádem náskok smazal a přidal jednu na vrh. Druhá dráha byla bída z nouzí tak nějak od začátku. Jarda se špatně dostával do ulice a když, okradlo jej to. Dorážka byla špatná a tři fíky k tomu jen dokazují zmar na této dráze. Oproti tomu, další plán byl pěkný boj a náš borec se začínal vzpamatovávat z předešlé třicítky. Sice bodík nezískal, ale domácího Pepu trápil. Poslední dějství bylo zcela v režii našeho borce. Z náskoku domácího stáhl 16 klacků a zmírnil stav kuželek. Tomáš se rozjížděl jako parní stroj. No, není se, co divit, už není nejmladší. První dráha patřila zcela Vojtovi, který si vytvořil solidní náskok do dalších bojů. Nebyl by to ovšem VilTomoš, aby to nechal jen tak. Hned na druhé dráze zabral, náskok stáhl a přidal malinko na svou stranu. Třetí část byla vyrovnaná hlavně v plných, v dorážce se Tom trochu utrhl a připsal si bodík. Když byly dohrány poslední plné, vypadalo to na snadnou kořist poslední dráhy. Domácí hráč zabral a podařilo se mu vytvořit dráhovou remízu. Přesto Tomáš získal důležitý bod pro tým.

Druhá parta Já s Vencou Kryslem jsme měli jasný cíl, zisk minimálně jednoho bodu. Oběma se nám v letošní sezóně nedaří body získávat a tak jsme chtěli tuto nelichotivou bilanci protrhnout. Moje maličkost bojovala proti třem soupeřům. Dvěma domácím borcům a teplotě. Paradoxně poslední soupeř mi asi pomohl. Roman Zezulka se nechal v polovině střídat Liborem Drábkem. V plných jsme se s Romanem přetahovali o každou kuželku. Přetahovanou jsem o dvě vyhrál a přidal devítku v dorážce. Druhé plné byly lepší domácího hráče a v dorážce další jeden kolík. Poté proběhlo střídání, ale ke zlepšení domácího výsledku to nevedlo, spíše naopak. Já zahrál další dvě dráhy velmi slušně a přehrál jsem domácí borce o více jak 90 klacků. Venca to měl s Jaromírem Fabianem o dost těžší a musel se více vydat a bojovat. První dráhu vyhrál náš hráč díky pěkné dorážce, když v plných dostal 7 kuželek. Druhá třicítka se značila v souboji o každou kuželku. Plné shodné dorážka lepší o dva klacky pro našeho borce. Také na dalších drahách se notně bojovalo a Venca musel dokazovat své kvality. I když se třetí část moc nepovedla, dílčí bodík Venca uhrál. Poslední dějství patřilo mezi nejvydařenější, přesto se domácí nevzdal bez boje. S Vencou se nám podařilo porazit oba tři soupeře v poměru 4:0 a doufám, že nás to nakopne k lepším zítřkům.

Stav byl více než příznivý pro naše barvy 3:1 +112 kuželek. V poslední dvojce nastoupil Venca Hlaváč s Fandou Průšou. Domácí nasadili duo Ladislav Wajsar, Zdeněk Pecina. Venca se do domácího hráče pustil s vervou a snažil se nepřipustit nějaké drama, o které stejně nikdo z nás nestál. Už v plných získal náskok 8 kuželek a v dorážce nastřádal dalších 13, což znamenalo slibný náskok 21 kuželek. Jenže soupeř se nevzdával a v plných na další dráze stáhl 8 klacků. Venca lépe zvládl dorážku, která se Láďovi nevyvedla a přehoupl výhru na svou stranu. Třetí díl skládanky byl zcela v režii Venci, který si zde vytvořil další pěkný náskok, jež činil 23 kolíků. Poslední z Vencových puzzlů rovněž dobře zapadlo a dalších 9 kuželek na naši stranu. Venca se stal třetím naším hráčem, který nedal soupeři ani jeden dílčí bodík. Fanda se v duelu proti Zdenkovi trápil od začátku až do konce. Nic se mu nevedlo, přesto se snažil a bojoval o každý klacek na svém kontě. První dráhu domácí získal o 13 kuželek, již v plných nahrál 10. Druhá část byla o malinko lepší jak ze strany Fandy, tak bohužel i ze strany domácího borce. Zde připsal na své konto 14 kuželek. Třetí dráha přinesla nejmenší kuželkový rozdíl. Zdenek získal na svou stranu jen 8 klacků. V poslední třicítce přidal ještě 17 kuželek a završil tím svůj výkon na 545, což z něho dělalo nejlepšího hráče domácích.

Jako tým jsme předvedli velmi vyrovnaný výkon a prozatím patří náš výsledek na první místo v Liberci. Výhra nám pomohl k udržení se blíže středu tabulky.

12. kolo

Dynamo Liberec 3108 8,5 2:6 15,5 3220 TJ Slovan K. Vary
Zejda Josef 542 3 1:0 1 529 Páv Jaroslav
Trojan Vojtěch 531 1,5 0:1 2,5 542 Pavlík Tomáš
Žežulka+Drábek 468 0 0:1 4 562 Beck Tomáš st.
Fabián Jaromír 528 0 0:1 4 548 Krysl Václav
Wajsar Ladislav 494 0 0:1 4 549 Hlaváč Václav
Pecina Zdeněk 545 4 1:0 0 490 Průša František

 

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *