V České Lípě těsná prohra

TJ Kuželky Česká Lípa
TJ Kuželky Česká Lípa

Předem mého příspěvku bych se rád omluvil, že jej píši až nyní. K tomuto velkému zdržení vedly různé okolnosti, hlavně ta, že se mi nějak nechtělo. Asi to vše koresponduje se špatnými výkony, které mě v průběhu podzimu doprovázejí. Teď už k utkání 11. kola 2. KLMA, kdy jsme zajížděli do české Lípy.

V Lípě se dle výsledků nehraje nijak zázračně. Jak jsme sami poznali, je to z důvodu vcelku těžké kuželny a ruku v ruce s tím, že se jedná o méně padavé dráhy. Přesto jsme jako tým předvedli velmi slušný výkon a chybělo opravdu malinko, abychom si z České Lípy odvezli velmi důležité body.

Cesta nám ubíhala dobře a klidně. Nějaká ta zastávka na občerstvení, cigárko a protažení kloubů se konat musela, bez toho to ani nejde. Po přestávkách se vždy pokračovalo o něco lépe. Po příjezdu do města jsme chvilku hledali, kde se nachází objekt našeho zájmu – kuželna. Po pár minutách byla budova nalezena a my se z vozu přesunuli do útrob kuželny.

Po dalším občerstvení byl proveden nástup a první borci se postavili na pomyslnou startovní čáru. V našem případě se jednalo v sestavě o několik změn. První se na dráhy postavilo nezvyklé duo Venca a Tomáš. U Venci se jednalo o sázku do loterie. Měl totiž problémy s prdelí nebo co. Po jakékoli námaze jej začala bolet. To jsem samozřejmě trochu nadnesl, problém byl horší, jednalo se o bolesti zad nad prdelí :D. Přesto vydržel celý duel Vladimírem Ludvíkem. Musím říci, že to byl boj o každý klacek. Venca měl lepší první polovinu, kdy si vytvořil pěkný náskok 20 kuželek. Domácí však zabral na třetí dráze, kde zahrál pěkných 150 a ubral z náskoku 9 kolíků. Poslední část začala lépe pro našeho hráče a vypadalo to na potřebný dílčí bodík, který by znamenal hlavní bod. Bohužel, dorážka se nevydařila a domácí získal bodík pro sebe, čímž zařídil plichtu. Škoda, že se Vencovi nepodařil existenc, když ujel. Tento fík jej stál bod. Tomáš začal velmi dobře a na první 30 si vydobyl náskok, který byl rozhodující v konečném zúčtování. V dalším průběhu se o dílčí body s Markem Kyzivátem totiž střídali a na konci pomohl právě náskok z první části. Tomáš měl velmi vyrovnané dráhy (131, 133, 137, 135). Soupeř také, ale právě ta první byla z pohledu našeho borce lepší. Tom připsal bod na naši stranu.

Stav byl v mírném plusu na naší straně 0,5:1,5 + 5 kuželek. Prostředek sestavený z Jardy a Venci K. se střetl s domácím duem Petr Steinz, Josef Rubanický. Jarda nezačal nijak dobře a domácí borec získal velmi slušný náskok 19 kuželek. Z tohoto náskoku žil po celou dobu. Pro nás bylo výhodou, že tato soutěž se hraje na dílčí body z drah, nikoli na celkové číslo. Jardovi se totiž dařilo, byť po velkých bitvách, vyhrávat dráhy a na poslední, kde mělo dojít k rozzuzlení uhrál remízu, hlavně díky povedené dorážce. Jarda získal rozhodující půlbodík, který překlopil misky vah na jeho stranu. Venca se v průběhu podzimu rovněž hledá a sám není se svými výkony spokojen. Tentokrát stál v cestě Josef Rubanický. Hráč Slovanu nezačal špatně, přesto první dráhu prohrál o 8 klacků. Poté začala přetahovaná o každou kuželku, která mohla znamenat výhru či prohru. Druhá dráha a zisk 10 kolíků, znamenala stažení náskoku a připsání do plusu. Vše se rozhodovalo v poslední části. Venca začal lépe a v plných si vytvořil náskok, který v dorážce ještě navýšil. Paráda, oba naši borci získali body.

Před závěrem byl stav utkání na naší straně. Poslední dvojka Fanda a Já jsme měli za úkol získat jeden jediný bod. Domácí hráči Míra Malý a Martin Najman však byli proti. Fanda proti domácímu Mírovi nehrál špatně, ten ale zahrál nejlepší číslo utkání a rázně tím dopomohl k výhře domácích. Fanda se snažil, jak jen to šlo, bohužel na Míru to nestačilo. Náš borec měl dráhy vyrovnané v rozmezí 4 kuželek, přesto to bylo málo. Já a Martin jsme to měli jak na houpačce, jednou on podruhé já, potřetí on a na poslední dráze já. Bohužel, konec koresponduje s mou podzimní formou. Měl jsem tři hody do konce, soupeř už doházel. Otevřel jsem 7, zůstala stát prostřední dvojka, stačilo dvojici dorazit a jít do plných, výhra mohla být naše. No, trefil jsem pouze jednu a byl konec. Jeden hod rozhodl o prohře. Sice jsem měl dráhy vyrovnané stejně jako Fanda, i zde to bylo prd platné.

Se ziskem pouhých 7 bodů okupujeme 10. místo tabulky, což není nijak dobré. Přesto musím zdůraznit, že naše výkony nejsou nijak špatné. Často nám chybělo štěstíčko, bohužel. V jarní části však zabojujeme a uděláme vše, aby se 2. liga ve Varech udržela.

11. kolo
TJ Kuželky Česká Lípa 3195 13,5 4,5:3,5 10,5 3160 TJ Slovan K. Vary
Ludvík Vladimír 539 2 0,5:0,5 2 539 Hlaváč Václav
Kyzivát Marek 531 2 0:1 2 536 Pavlík Tomáš
Steinz Petr 517 1,5 0:1 2,5 504 Páv Jaroslav
Rubanický Josef 535 2 0:1 2 548 Krysl Václav
Malý Miroslav 556 4 1:0 0 518 Průša František
Najman Martin 517 2 1:0 2 515 Beck Tomáš st.
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
O Tomáš Beck 143 Článků
Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*