Slovan C těsně poráží Jáchymov C, béčko vyhrálo další derby s SKK

Naše céčko se veze na vítězné vlně, což je velmi povzbudivé. Začátek sezóny nebyl ideální a vypadalo to bledě. Čtyři výhry v řadě znamenají pro náš tým posun na pěkné 4. místo se ziskem 10 bodů, na vedoucí Lomnici D ztrácejí borci 5 bodíků.

K poslednímu podzimnímu kolu zajížděl tým c do Jáchymova. Jáchymov C okupuje poslední příčku s nulovým bodovým kontem. Céčko se v tomto duelu muselo hodně otáčet, aby přivezlo body domů a rozdíl pouhých 10 kuželek je opravdu malý.

Hedvika, která zná tamní dráhy asi nejlépe z celého týmu se jala bojovat s Tondou Tóthem. Naše hráčka předvedla vyrovnané padesátky, přesto bod bere domácí borec, který zvítězil o pouhou devítku. Jirka Šafr se na první dráze notně trápil a domácí Sabina Heroldová zde získala náskok v podobě 15 klacků. Druhá padesátka vypadala úplně jinak. Jirka se pravděpodobně polil živou vodou, a hlavně v dorážce nadělil soupeřce pořádný balík, který znamenal body.

Vláďa Štýber v úvodní hře přehrál Janu Danyovou v plných o kuželku. V dorážce přidal další a bylo zde dílčí vítězství o dva klacky. Bohužel druhá padesátka byla bídná a domácí hráčka otočila vývoj duelu a připsala body na domácí stranu. Dotahovák Marcel nezačal nijak dobře a v plných už prohrával s Lubošem Kratochvílem 16 kuželek. V dorážce Marcel stáhl z náskoku 4 kolíky. V poslední padesátce utkání šlo o všechno. Stav byl pro naše barvy nepříznivý a Marcel musel hrát na doraz. Vše se podařilo a náš borec dovedl utkání do vítězného konce a céčko si připsalo čtvrtou výhru v řade.

9. kolo
TJ Jáchymov C 1560 4:8 1570 TJ Slovan K. Vary C
Tóth Antonín 394 2:0 385 Besedová Hedvika
Heroldová Sabina 370 0:2 403 Šafr Jiří
Danyová Jana 380 2:0 358 Štýber Vladimír
Kratochvíl Luboš 416 0:2 424 Toužimský Marcel

Slovan B se od úvodních kol drží v popředí tabulky KvKP, což je pro oddíl dobrá zpráva. Hráči podávají vyrovnané výkony a dobře se doplňují. Na svém kontě mají pouze dvě porážky a jednu remízu. V současné době se nacházejí na 3. místě tabulky se ziskem 17 bodů. Od první příčky je dělí pouhý bod.

V závěrečném podzimním kole je čekalo v pořadí druhé derby s týmem SKK K. Vary, tentokrát se jednalo o družstvo B. Úvodní boje obstarali Johannes s Dádou, kteří se střetli s Vencou Zemanem a Víťou Vodehnalem. Johan začal nedobře a Venca toho využil k náskoku, jenž se ukázal jako rozhodující. Náš hráč se v druhé půlce snažil, ale na úplný zvrat to nebylo. Dáda se v plných trochu hledala a Víťa si nahrál 9 kuželek. V dorážce nastal úplný obrat, naše hráčka předvedla parádní hru a tím získala dráhu, respektive kuželky na svou stranu. Další dráha byla v podobném duchu, byť v plných získal Víťa pouze jednu kuželku. V dorážce měla opět navrch Dáda a výhru si pěkně ohlídala.

Míra se Zdeňkou chtěli samozřejmě navázat na výkon Dády a musím říci, že se to podařilo. Míra sice v první části nehrál dle svých představ, přesto nahrál kuželky. Vše si vynahradil na druhé dráze, kde sice Blanka Pešková zahrála rovněž pěkně, na Míru však neměla. Zdenička začala s Pepou Vančem špatně, ten získal náskok v podobě 12 kuželek. Ve druhé části se však rozehrála k parádnímu výkonu a Pepa se nestačil divit, jak rychle náskok ztratil a navrch dostal do trika.

Tomáš v posledních utkáních hraje dobře a v tomto utkání, kdy nastoupil proti Martině Sobotkové, chtěl svou formu potvrdit. Po úvodní dráze to vypadalo více než nadějně a potvrzení dobré formy bylo dobře rozehraně. Ve druhé části v plných zahrál ještě dobře, bohužel poté přišel kolaps v dorážce a 8 újezdů je opravdu moc. Přesto dokázal soupeřku porazit a připsat body. Marcel se střetl s Vencou Čechurou. První část vypadala více než dobře. Marcel nahrál 20 klacků. Druhá dráha vyšla mnohem lépe Vencovi, který už v plných stáhl z náskoku 12 kuželek a svou výhru završil pěknou dorážkou. Marcel nezahrál vůbec špatně, soupeř byl však lepší.

11. kolo
SKK Karlovy Vary B 2481 4:12 2565 TJ Slovan K. Vary B
Zeman Václav 427 2:0 413 Luster Johannes
Vodehnal Vítězslav 411 0:2 444 Stašová Daniela
Pešková Blanka 402 0:2 433 Handšuh Miroslav
Vančo Josef 385 0:2 422 Zmeškalová Zdeňka
Sobotková martina 399 0:2 415 Beck Tomáš ml.
Čechura Václav 457 2:0 438 Toužimský Marcel
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *