Domácí prohra s Libercem nám přidělala vrásky

V letošním ročníku 2. ligy se nám prozatím moc nevede. Sice máme dva hráče v jednotlivcích na čele, ale zbytek týmu se nějak nemůže chytit (maximálně tak za hlavu), což je docela problém. Celé se to ukázalo v domácím prostředí, kdy jsme hostili (do tohoto utkání) poslední tým tabulky Dynamo Liberec.

Na úvod zahrál velmi dobře Jarda, který se stal nejlepším hráčem našeho týmu. Bohužel natrefil na nejlepšího hráče utkání Vojtu Pecinu. Jarda v první polovině soupeře přehrál celkem v klidu a získal slibný náskok 20 kuželek. Ve třetí části se mu nevydařila dorážka a soupeř toho dokázal využít, náskok stáhl a přidal jednu do plusu. Vše se rozhodovalo na poslední dráze. Jarda ji zahrál dobře, v náš neprospěch hrála hodovka, kterou se předvedl Vojta ke konci dorážky. Ta vesměs rozhodla o bodech pro Liberec. Tomáš P. nastoupil mírně indisponován chřipkou a na hře to bylo poznat. Soupeře Jaromíra Fabiána, kterého v půlce střídal Vojta Trojan sice porazil, ale s číslem spokojen nebyl. Tři dráhy za sebou zahrál vyrovnaně 137, první dvě dokonce naprosto stejně. Až třetí se nevyvedla a hostující duo získalo pomocný bodík.

Tomáš B. (já) jsem začal proti Pepovi Zejdovi parádně a hned jsem prohrával o 29 klacků. Druhou dráhu to bylo z mé strany lepší a ubral jsem z náskoku celých 6 kuželek. Něco podobného se mi podařilo také na třetí dráze, abych si duel na poslední prohrál. Na vině byla hra do plných, kdy nebylo v mích silách trefit ulici. Hosté získali další bod. Venca K., stejně jako já, začal špatně plné. V dorážce stahoval klacky, jak jen to šlo, bohužel jeden chyběl. Druhá třicítka byla v režii našeho borce a s přehledem získal 12 kolíků. Třetí dráha nebyla špatná, přesto Roman Žežulka bere pro sebe. V posledním dějství nezačal Venca dobře a hostující hráč získal další kuželky. Ani dorážka nebyla dle představ. Bod pro Liberec.

Bylo to s námi nahnuté a hned uvedu, že to nahnutí se dohnulo až do úplného konce. Venca Zápotočný, který nahradil zraněného Vencu Hlaváče, začal parádně a Láďovi Wajsarovi ml. nadělil pěkných 27 klacků. Vypadalo to, že by Venca mohl získat bod a nahrát potřebné kuželky. Bohužel šel jeho výkon dolů. Třetí plán vyhrál a opět to vypadalo na body. Poslední dráhu by Venca asi nejradši nehrál. Nedařilo se mu na ní vůbec nic. Zaváhání využil hostující borec a Vencu s přehledem přehrál (96-153). Vedle se Pájovi nevedlo o moc lépe. Láďa Wajsar st. započal hru tím, že Pájovi vzal 20 kuželek. V dalším průběhu získával liberecký hráč kuželky na svou stranu každým hodem. Poslední třicítka vyšla lépe Pavkovi, který z náskoku ubral 10 kuželek. To bohužel nic nezměnilo na naší celkové porážce.

Druhá domácí prohra v řadě nám přidělala několik vrásek na čele, přesto neházíme flintu do žita a pokusíme se nepřízeň osudu obrátit ve štěstí již zítra tj. 2. 12. 2017 kdy zajíždíme na nejtěžší kuželnu naší skupiny do České Lípy.

10. kolo
TJ Slovan K. Vary 3128 11 1:7 13 3164 TJ Dynamo Liberec
Páv Jaroslav 555 2 0:1 2 561 Pecina Vojtěch
Pavlík Tomáš 530 3 1:0 1 459 Fabián+Trojan
Beck Tomáš st. 521 2 0:1 2 548 Zejda Josef
Krysl Václav 532 1 0:1 3 539 Žežulka Roman
Zápotočný Václav 491 2 0:1 2 510 Wajsar Ladislav ml.
Staša Pavel 499 1 0:1 3 547 Wajsar Ladislav st.
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *