Kdyně utvořila rekord drah a odsunula nás v tabulce níže

V sobotu jsme sehráli duel 9. kola 2. kuželkářské ligy mužů proti týmu TJ Sokol Kdyně. Kdyně patří mezi družstva, která mají reálnou šanci na umístění mezi prvními třemi. Toto potvrdili na našich drahách, když vytvořili nový rekord, který jsme drželi my TJ Slovan K. Vary A výkonem 3306 kuželek. Hráči Kdyně utvořili nový, výkonem 3333 kuželek.

Před úvodním hvizdem nás nenapadlo, že bychom tento domácí duel mohli prohrát, natož takto lehce. Kdyni se v našem prostředí většinou nedaří. Tentokrát si spravili chuť a přidali k tomu rekord drah. V utkání padli i dvě 600, po jedné na každé straně. Přestože byla naše 600 vyšší, hostě brali výhru a body.

Začátek nám vyšel napůl. Jarda se střetl s Viktorem, který našemu hráči nedal žádnou šanci od začátku až do konce. Bylo zapříčiněno i tím, že se Jardovi vůbec nic nevedlo. Když už zahrál ucházejícně, Viktor zahrál ještě lépe. Na druhé straně Tomáš, ten nedal, až na malinkou půlbodovou výjimku, žádnou šanci Jardovi. Ten půl bod vznikl hned na první dráze (137-137). Poté převzal všechny otěže souboje Tom a na druhé dráze předvedl koncert zakončený v posledních čtyřech hodech třemi devítkami a osmičkou. Také další plán vyšel parádně a Jarda prohrál mnoho klacků. V poslední části Tomáš trochu polevil, přesto dráha pro něj a parádních 607 kuželek.

Stav 1:1 a něco v plusu, což navozovalo atmosféru, že by prostředek mohl brát alespoň bod a přidat malinko kuželek. Bohužel se nepodařilo ani jedno ani druhé. Pája se doslova protrápil utkáním, když se mu nevedlo, stejně jako Jardovi, vůbec nic. Od úvodu se chytil prostředku, ne, a ne se z něho odlepit. Když se odlepení podařilo, byly to fány. Tomáš Timura tak vesměs v klidu získal za pěkných 561 bod pro svůj tým. Vyšla mu hlavně první dráha 165. Moje maličkost se střetla s úsměvem na rtech s Vencou. První dráha jasně pro mě, druhá jasně pro Vencu. Na třetí dráze můj kolaps znamenal pravděpodobný konec nadějí na bod. Přesto jsem na poslední třicítce bojoval a stahoval náskok. Podařilo se stáhnout pouhých 10 klacků a do výhry chybělo dalších 13.

Prostředek tedy nijak zvlášť nezářil (krom mého úsměvu) a na závěrečné dvojce bylo pokusit se výsledek zvrátit. Naše duo V+V nastoupilo proti J+D. Venca „Karel“ má stále potíže s bolestmi zad, přesto zkusil hrát. V průběhu druhé třicítky jej bolest dostihla a do druhé části musel střídat. Náhradou byl Fanda, který Vencu zastoupil velmi dobře. Spolu nahráli 566 (282+284), takže skoro přesně na polovinu. Jindra se držel statečně, ale na dvojici našich neměl. Venca Krysl dostal pěkně na frak už v první třicítce (118-168). Na Davida nestačil od úvodních hodů, ten předváděl velmi přesnou hru, která nesla ovoce. Na druhé dráze se náš hráč zlepšil, hlavně v dorážce, David nahrál o deset více. Venca poté zabral a začal se zlepšovat. Na rozjetého soupeře to bohužel nestačilo. Až poslední dráha přinesla půl dílčího bodu za remízu (145-145). David nahrál parádních 605 a stal se nejlepším hráčem svého týmu.

Domácí porážka s Kdyní, která zde zahrála rekord drah v hodnotě 3333 kuželek nám zkomplikovala naše plány na zisk 4 bodů z dvou domácích utkání. Prohra nás posunula tabulkou dolů na deváté místo. Přesto nezoufejme a s úsměvem se připravme na další duel, kdy budeme hostit Dynamo Liberec.

9. kolo
TJ Slovan K. Vary  3214 10 2:6 14 3333 TJ Sokol Kdyně
Páv Jaroslav 494 0 0:1 4 564 Pytlík Viktor
Pavlík Tomáš 607 3,5 1:0 0,5 515 Kutil Jaroslav
Staša Pavel 487 1 0:1 3 561 Timura Tomáš
Beck Tomáš st. 527 2 0:1 2 539 Kuželík Václav
Hlaváč+Průša 566 3 1:0 1 549 Dvořák Jindřich
Krysl Václav 533 0,5 0:1 3,5 605 Machálek David
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *