Rychnov nad naše síly

Rychnov nad Kněžnou se nachází hodně daleko od Karlových Varů, proto jsme se rozhodli, že vyrazíme k utkání 8. kola 2. KLMA již v pátek. V půl 4 nažhavil motor naší rakety Pája „Luňák“ Staša, mimochodem, kdo neví, je to náš vedoucí, kapitán a trenér a my mohli vyrazit ke hvězdám. No, ne až tak daleko (vysoko), ale do výše zmíněného Rychnova.

Počasí bylo střídavě ošklivé a ošklivější, přesto si myslím, že naše cesta ubíhala dobře a v klidu. Brzy se před námi objevilo hlavní město ČR Praha, kde byl pro náš tým zamluven stůl v restauraci u Brázdů. Zde vznikla unikátní fotografie áčka, jak se pilně připravuje a soustředí na nadcházející utkání, a kterou naleznete jako úvodní foto článku.

Příjemně strávený čas v restauraci nás nakopl k další cestě a my pokračovali směr Rychnov. No, přesněji směr Sezemice, či jak se městečko jmenuje, kde na nás čekala dcera majitele penzionu, kde se naše těla o něco později uložila k zaslouženému spánku. Proč dcera? Sotva jsme se vrhnuli do restaurace v penzionu, začali jsme se tlačit u baru, tedy recepce, kde se nacházela velmi příjemná a usměvavá slečna. Když si pan majitel všiml, že se na slečnu usmíváme, ihned se přihrnul a povídá nám “To je moje dcera,“ my mu poděkovali za její představení a usmívali se ještě více.

Áčko u Brázdů
Áčko u Brázdů

Dcera nás poté obsluhovala a neustále byla velmi příjemná, my samozřejmě úsměvy vraceli, což je přeci gentlemanské. Pěkně se nám sedělo a rozprávělo, bohužel se blížila zavírací doba (tu jsme stejně přetáhli) a my byli nuceni opustit dcerku, tedy restauraci a jít do hajan.

Ráno budíček, snídaně, pokec (ne s dcerkou), sbalení věcí a odjezd do Rychnova k utkání. Zde nezbytná kávička, kofola, panáček, sestava, nástup a šlo se hrát.

Luňák trochu zamíchal se sestavou, kterou se snažil postavit na tu domácí a pokud bych já trochu zahrál, mohli jsme vyhrát. To trochu předbíhám. Úvod stejný Jarda s Tomášem, proti Venca s Jakubem. U Jardy panovaly obavy, zdali bolesti, které má nebudou limitovat jeho hru, ale přesvědčili jsme se, že ne. První dráha byla špatná a Jaroušek Funíček se trápil hlavně v dorážce, kde prohrál 18 klacků. Na druhé začal parádně a z náskoku stáhl větší část. Bohužel slabou drážkou posadil domácího na koně, přesto bodíček získal díky jediné kuželce. Na třetí 30 se soupeři do sebe obuli jak ševci při mistrovství světa ševců a šili do sebe, co to šlo. Jarda plné prohrál, vše si vynahradil v dorážce, soupeře přehrál celkově o 4 kuželky a další bodíček. Poslední plán vycházel lépe od začátku našemu borci, který si vybudoval náskok 9 kuželek a v dorážce v nabírání klacků nepřestal a přidal dalších 16. Celkem Fun vyhrál 14 kolíků a tři dráhy. Tomáš v minulém ročníku předvedl na rychnovských plánech parádní hru a výkonem 651 patřil k rekordmanům drah. Tomáš se do Jakuba, kterého od 51 hodu střídal Šmejda Jaroslav, pustil s vervou. Postupem času se bohužel trochu vytratila ulice a domácí hráč během několika hodů stáhl slibný náskok. V dorážce se nedařilo ani jednomu, přesto byl náš borec lepší a bodík doma. Ve druhé části předvedl Tom to, co v něm je a Jardovi řádně nadělil. Plné paráda a když přidal i solidní dorážku, byl náskok z dráhy 44 klacků (110+54). Třetí dějství VilTomoš opět předváděl svou hru a pravá ulice jela. Domácí nehrál špatně, přesto dostal deset. Dorážka se nevydařila díky špatným otvírkám a újezdům, na které nejsme u Toma zvyklí. Poslední dráha patřila domácímu hráči, Tom se nemohl dostat do ulice a Jarda toho využil ke zkorigování výsledku. Přesto náš borec nahrál parádních 46 kolků.

Stav byl nad očekávání příjemný 2:0 +60 kuželek. V prostředku nastala výše zmíněná změna. Do startovních bloků se postavil Kužel (já) a Venca K. K sobě bych nejradši nepsal skoro nic, protože moje hra si komentář nezaslouží, alespoň ne kladný. Jednoduše jsem domácímu borci Davidu Urbánkovi usnadnil práci svou nemohoucností. Když už zahraji ucházející plné, přijde bídná dorážka a je konec. Podařilo se mi získat pouze jediný dílčí bodík. V současném ročníku hraji moc špatně. Venca na rozdíl ode mě začal dobře a díky dorážce, kterou měl lepší, jak Roman Kindl si připsal bodík. Druhá dráha se Vencovi dařila v plných ještě lépe, ale v dorážce byl malinko horší jak domácí, ale bodík získal. Třetí plán se pro našeho borce nezačal dobře a v plných si Roman vytvořil rozhodující náskok. Venda se snažil v dorážce kuželky stahovat, ale nepodařilo se. Vše se rozhodlo na dráze poslední. Zde se Vencovi nedařilo už od úvodních hodů a domácí toho dokázal využít a připsat další dílčí bodík a hlavně kuželky, které duel rozhodly.

V poslední dvojici nahradil zraněného Vencu Hlaváče Fanda Průša. Fanda se do Jirky Broučka obul, ale posledních několik hodů v plných se nepovedlo a Jirka bere plné pro sebe. V dorážce kraluje Fanda a bodíček bere o tři klacky. Ve druhé části se oba borci opět rvali o každý kolík a díky třem kuželkám z plných bere další bodík Fanda. Také třetí dějství je napínavé od začátku, v dorážce využil náš borec slabší chvilky domácího a třetí bodíček a tím hlavní bod na straně Slovanu. Poslední plán domácí borec bere jasně pro sebe a také nahrál celkem více kuželek.

Luňák začal proti Vojtovi Šípkovi špatně a prostředek to jistil. Chytil se dobře v dorážce, kde Vojtu přehrál a bral bodík. V průběhu druhé dráhy se Pájovi udělal zle a musel si odskočit. Dráhu bral pro sebe domácí hráč velkým rozdílem. Po několika hodech do plných, musel Pája střídat, nahradil jej Venca Hlaváč, který není zdravotně v pořádku a my se báli, aby si své zranění nezhoršil. Na jeho hře bylo znát, že se bojí rovněž. Hrál z výšky a nedával takové šlupky, jako obvykle. Přesto nahrál pěkných 150, na domácího to ale nestačilo 160. Poslední plán byl už pouhou formalitou a také bylo znát, že Venca není zvyklý hrát z výšky. Vojta dráhu zahrál opět parádně a připsal si zaslouženou výhru.

V tomto utkání se nám nabízela slušná šance získat nějaký ten bodík. Bohužel se nedařilo a my odjíždíme s nulou na kontě. V dalším kole přivítáme na domácích drahách tým Kdyně. Přijďte povzbudit a pomoci k zisku bodů. Máme pro diváky malé překvapení v podobě nového pokřiku v případě shození devítky.

8. kolo
TJ Start Rychnov n. K 3332 11 5:3 13 3240 TJ Slovan K. Vary A
Šmída Václav 546 1 0:1 3 560 Páv Jaroslav
Seniura+Šmejda 516 1 0:1 3 562 Pavlík Tomáš
Urbánek David 574 3 1:0 1 522 Beck Tomáš st.
Kindl Roman 569 2 1:0 2 547 Krysl Václav
Brouček Jiří 529 1 0:1 3 526 Průša František
Šípek Vojtěch 598 3 1:0 1 523 Staša+Hlaváč
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *