Béčko po boji poráží Teplou, céčko deklasovalo Šabinu

Naše béčko s céčkem pokračují ve zlepšených výkonech. Béčko si v rámci 8. kola poradilo s Teplou na jejich drahách, kde předvedlo kvalitní a vyrovnaný výkon. Nikdo z družstva nešel pod hranici 400 kuželek a tři hráči překročili 440 kuželek.

Johan zahrál v uplynulém kole parádně a jistě chtěl tento výkon napodobit. Překazit mu tento plán chtěl Jirka Velek, kterému se to také podařilo. Náš hráč začal dobře a v plných si vytvořil devítkový náskok. Dorážka patřila domácímu, ale nepodařilo se mu stáhnou vše. Druhá dráha už byla celá v podání Jirky, který připisuje body na svou stranu. Johanovi se bohužel výkon z domácího utkání zopakovat nepodařilo. Zdenička se postavila do cesty domácí Mirce Poláčkové a po první dráze to vypadalo, že velmi úspěšně. Škoda, že druhá část naší hráčce nevyšla, hlavně dorážková a domácí získávají další body.

Úvod se tedy našim nepovedl a napravit tento nedostatek se chystala Dáda s Tomášem. Domácí měli na drahách Jardu Valentu a Jana Mandáka. Dáda si na obou drahách vytvořila náskok v plných, který byl vždy, zaplať pánbůh, dostačující. V dorážce byl totiž o malinko lepší domácí mladý a nadějný hráč. Body připlavaly na naši stranu. Tomáš se postavil proti zkušenému Honzovi Mandákovi. Od úvodních hodů Honzovi Tom utíkal a v plných získal přepychový náskok, který v dorážce ještě navýšil. Druhá část nebyla v plných žádný zázrak. V dorážce zaváhání napravil a přidal na stranu Slovanu další klacky po pěkném výkonu.

Míra s Petrem neměli před sebou lehkou úlohu. Na body vyrovnáno, na kuželky byl náš tým něco v plusu. Domácí samozřejmě chtěli body urvat pro sebe. Míra Pešťák a Mirka Boková začali v plných naprosto stejně (152) Náš Míra přesto dokázal několik kuželek vyhrát. Dorážka byla lepší v domácím podání, přesto dvě kuželky pro nás. Petr strhl v dorážce doslova smršť, na kterou nedokázala Mirka odpovědět (62-90). Náš Míra pokračoval s domácím Mírou v lítém boji a plné měli oba stejné. Dorážka byla z naší strany lepší, body pro Slovan. Petr v plných prohrál o deset kolků, i když se v dorážce snažil, Mirka ji zahrála lépe a celkově přehrála Petra o jediný klacek. V celkovém součtu však byl Slovan lepší o 33 klacků a při rovnosti výher hráčů šli čtyři body k našemu Týmu.

Béčko po velkém boji a velmi pěkných výkonech přehrálo Teplou a pokračuje ve vítězném tažení, které je dostalo již na druhou příčku KvKP.

8. kolo
TJ Sokol Teplá A 2530 6:10 2563 TJ Slovan K. Vary B
Velek Jiří 421 2:0 409 Luster Johannes
Poláčková Miroslava 425 2:0 411 Zmeškalová Zdeňka
Valenta Jaromír 399 0:2 405 Stašová Daniela
Mandák Jan 400 0:2 443 Beck Tomáš ml.
Pešťák Miroslav 435 0:2 446 Handšuh Miroslav
Boková Miroslava 450 2:0 449 Beseda Petr

Rovněž céčko v minulém kole zahrálo parádně a svého soupeře deklasovalo. V nastoleném trendu pokračovalo také proti Šabině B. Vláďa se střetl s domácím Tomášem Seidlem, který našemu hráči nedovolil vesměs vůbec nic a připsal body na svou stranu. Jen podotknu, že body poslední. Z domácího náskoku začal stahovat Jirka, jenž se střetl s Jardou Novým a obě dráhy vyhrál. Tu druhou větším rozdílem, když rozhodla hlavně dorážková.

Třetí na řadě byla Hedvika, které se do cesty postavila Patricia Bláhová, kterou v polovině vystřídal Basl Václav. Byť Hedvika umí zahrát lépe, přesto domácí hráčce už v první polovině nadělila pěkný ranec. Ve druhé části se Vencovi podařilo lépe zahrát plné. Naše hráčka zaváhání napravila v dorážce a celkem bere body na svou stranu. Marcel většinou patří mezi nejlepší hráče utkání nebo minimálně je nejlepším hráčem svého týmu. To dokázal také nyní, když Frantu Seidla přehrál celkem v klidu. Rozdíl byl převážně v plných, ve kterých Marcel exceloval.

Céčko stejně jako béčko pokračuje ve zlepšených výkonech a připisuje si důležité body v boji minimálně o klidný střed tabulky.

7. kolo
TJ Jiskra Šabina B 1477 2:10 1567 TJ Slovan K. Vary C
Seidl Tomáš 416 2:0 355 Štýber Vladimír
Nový Jaroslav 384 0:2 414 Šafr Jiří
Bláhová+Basl 315 0:2 376 Besedová Hedvika
Seidl František 362 0:2 422 Toužimský Marcel
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *