Nervy, boj, povzbuzování, radost a smutek

Jak je psáno v nadpisu, to vše zažili hráči, ale i diváci při utkání 7. kola mezi týmy Slovan A-SKK Bohušovice. Toto utkání se vyznačovalo bojovností na obou stranách, radostí z trefení těžkých figur, ale také smutku z újezdů či vyloženě špatných hodů. Svým způsobem byla remíza, která se zrodila na konci souboje, spravedlivá.

Jarda s Tomášem nastoupili v krásných žlutozelených dresech proti borcům ve žlutočerných dresech Milanovi Perníčkovi s Lukášem Dařílkem. Jarda se už od minulého utkání potýká se svalovým zraněním, které ho limitovalo i v tomto utkání. Na hře to bylo znát tak, že hody byly pokládány z větší výšky, než je u Jardy zvykem. Přesto Jarda hrál se soupeřem vyrovnanou partii až do poslední dráhy, kde dostal 18 do trika. Předtím dvě dráhy vyhrál a byla zde naděje na body. Tomáš začal jako z partesu a Lukáš, byť hrál dobře, nestačil tempu a prohrál 7 kuželek. Druhá dráha byla ještě lepší a opět, Lukáš nezahrál špatně, ale zde dostal vyloženě nářez (178-141) v podobě 37 klacků. Poté náš hráč nějak polevil, důvodem byla nepřesná ulice a hostující hráč dráhu vyhrál. Poslední dějství náš borec zase zabral a když Lukášovi plán nevyšel, dal mu Tom dalších 19 kuželek. Tomáš zahrál parádních 609, ale soupeř rovněž pěkně 560.

Prostředek v podání Luňáka s Kuželem nebyl tentokrát optimální. Jak jsem psal v minulém článku, pravidelně jsme uprostřed sbírali body. Teď ten jeden bod chyběl na výhru. Pavel nezačal špatně, přesto Tomáš Svoboda dráhu bere pro sebe. Na druhé se Pájovi nevedlo vůbec a dostal pěkně naloženo. Poté zabral a karta se začala pomalu obracet. Další dvě dráhy vyhrál a opravdu škoda jen té druhé, kde náš hráč dostal 36 kuželek. Tento náskok se mu bohužel stáhnout nepodařilo. Kužel (já), jsem začal vcelku dobře a dráhu beru pro sebe. Ve druhé části se mi moc nevede dorážka a dostávám 14 do trika. Poté následoval boj, kdy jsem měl lepší plné, jak soupeř Jaromír Hnát, který zahrál mnohem lépe v dorážce, přesto dráhu o klacek beru. V poslední části (no, vesměs po celou dobu) mě kuželky okrádaly o dost, naproti tomu soupeři to připadávalo dobře. Není výmluva, pouze konstatuji. Jarda bere dráhu pro sebe, a hlavně celkově vyhrává o kuželky, které rozhodly v jeho prospěch.

Stav nebyl pro nás nijak příznivý 1:3 a v mínusu několik kuželek. Venca „Karel“ a Venca měli těžkou úlohu. Hosté nasadili k boji Martina Perníčka s Jirkou Semerádem. Karel musel bohužel z důvodu zranění střídat v 46 hodu, kdy jej nahradil Venca Zápotočný. Musím podotknout, že Venca nahradil Vencu dobře. V průběhu druhé dráhy se rozehrával, přesto dráhu vyhrál (113-108) po velkém boji. V dalším dějství nedal hostujícímu hráči žádnou šanci. V poslední třicítce spolu hráči opět bojovali. V plných Venca vede, bohužel dorážka byla slabá, hlavně díky otvírkám. Soupeř urval jeden dílčí bodík, hlavní připsal Venca na naši stranu. Venca Krysl se poslední dobou herně trápí a v tomto utkání to nebylo jiné. Hostující Jirka Semerád získal na prvních dvou plánech slušný náskok 33 kuželek. Náš hráč se na dalších snažil náskok stáhnout a docela se dařilo. Bohužel na poslední dráze chyběl malý kousek a my mohly mít body oba.

Shrnuto podtrženo, na jednu stranu jsme bod získali, na druhou jej ztratili. Příští duel sehrajeme ve vzdáleném Rychnově n. Kněžnou, kam odjíždíme již v pátek odpoledne. Musíme se totiž aklimatizovat. Vždyť to znáte, časový posun, jiná nadmořská výška a jiný…

7. kolo
TJ Slovan K. Vary  3209 14 4:4 10 3162 SKK Bohušovice
Páv Jaroslav 506 2 0:1 2 530 Perníček Milan
Pavlík Tomáš 609 3 1:0 1 560 Dařílek Lukáš
Staša Pavel 524 2 0:1 2 545 Svoboda Tomáš
Beck Tomáš st. 543 2 0:1 2 551 Hnát Jaromír
Hlaváč+Zápotočný 523 3 1:0 1 468 Perníček Martin
Krysl Václav 504 2 0:1 2 508 Semerád Jiří
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *