Týmy béčka a céčka deklasovaly své soupeře

Béčko se jako předskokan áčka představilo na domácích drahách a vyzvalo k boji o body Lokomotivu Cheb C. Naše družstvo se představilo v silné sestavě, která zahrála to, na co v pohodě má a měla by takto hrát pořád, prostě velmi dobře. Kvalitní hru odskákalo céčko Chebu, které si odváží příděl 201 kuželek a skoro kanára.

Johan se Zdeničkou zahájili duel proti Pavlovi Pokornému a Mírovi Budilovi. Johan začal parádně a už v plných dokazoval, že v tomto utkání bude hrát prim. První plné vyhrál o 20 a v dorážce přidal dalších 28 klacků. Něco podobného zopakoval i ve druhé části a byl z toho parádní náskok 79 kolků. Zdeňka začala malinko vlažněji a v plných dostala do trika, celou jednu kuželku. Naopak v dorážce, byť jí nešla dle představ, dokázala náskok soupeře smazat a přidat něco do plusu. V druhé části zcela dominovala a nadělila soupeři dalších 54 klacků.

Robert s Fandou se postarali o další body, když jim v útoku na ně nezabránilo hostující duo Krýsl Vladimír a Málek Petr. Boban „Hopič“ se jal vyhrál již plné a v dorážce přidal další kuželky. Ve druhé části trochu ubral a soupeř toho využil ke snížení náskoku. V dorážce Robert stáhl tři kolky, celkově vyhrál o čtyři. Byl to ale boj až do posledních hodů. Fanda to měl o něco jednodušší, když soupeř dokázal držet krok pouze v plných, v dorážce se ukázala převaha našeho borce. Druhá padesátka nezačala nejlépe a hostující hráč stahoval náskok. V dorážce opět Fanda ukázal zkušenosti a celkově vyhrál i tuto dráhu a připsal další body na stranu domácích.

Tomáš s Dádou šli do utkání za již rozhodnutého stavu, i když stát se může všelicos, ale nestalo se. Tomáš začal pěkně do plných a vytvořil si malý náskok pěti kuželek. V dorážce hostující Nováčková Eva dokázala jednu kuželku stáhnout. Také druhou dráhu nezačal náš hráč špatně a zvětšil si náskok. Bohužel dorážka vyšla o dost lépe Evě a ta Tomovi uštědřila lekci a vzala si po právu body. Dáda se z počátku malinko trápila, ale postupem času našla uličku a plné dotáhla do plusu. Dorážková vyšla lépe Hamrové Janě o sedm klacků. Přesto Dáda vedla o kolík. Na druhé padesátce se obě hráčky v plných trochu trápily. Naše borkyně se trápila o něco méně a získala šest kuželek. V dorážce už byla Dáda o dost lepší a připsala body na svou, potažmo na domácí stranu.

Hosté se zachránili od kanára díky výhře Evě Nováčkové, která zahrála velmi dobře druhou část, kde našemu hráči utekla parádní hrou v dorážce. Tomáš měl smůlu, že natrefil na nejlepší hráčku hostí v tomto utkání.

7. kolo
TJ Slovan K. Vary B 2583 14:2 2382 Lokomotiva Cheb C
Luster Johannes 483 2:0 404 Pokorný Pavel
Zmeškalová Zdeňka 437 2:0 369 Budil Miroslav
Žalud Robert 402 2:0 398 Krýsl Vladimír
Průša František 423 2:0 382 Málek Petr
Beck Tomáš ml. 420 0:2 431 Nováčková Eva
Stašová Daniela 418 2:0 398 Hamrová Jana

Céčko naopak doskakovalo celý den a musím říci, že více než úspěšně. I zde je nutno napsat, že konečně zahráli to, co je v jejich klidných silách a výkon, který předvedli byl velmi dobrý. Soupeři z Teplé tak neměli moc šancí na zisk bodů a odvážejí si kanára.

Vláďa se konečně vzchopil a zahrál o dost lépe než v předchozích utkáních. Toto zlepšení přineslo těsnou výhru o tři kuželky, když náš hráč byl lepší hlavně v plných, kde získal rozhodující náskok. Hostující Jaloševská Jitka se snažila náskok Vládi dohnat v dorážce, ale nepodařilo se to. Venca si rozehrál v odpoledním utkání za áčko, kdy byl donucen střídat zraněného Vencu Hlaváče. Je dobře, že se rozehrál, protože předvedl velmi dobrý výkon, kterým nedal hostujícímu Rostislavu Milotovi šanci na zisk bodů.

Jirka hraje zraněný, ale jak vidno, moc mu to při hře nepřekáží, i když je jasné, že spíše ano. Přesto předvedl parádní plné. Když přidal něco také v dorážce, zrodil se bodový zisk pro domácí a slušný příděl pro hosty. Marcel, jako již častokrát se stal nejlepším hráčem domácích a tentokrát také celého utkání. Na jeho výkon 450 kuželek nestačilo ani solidních 423, které porazila Mirka Boková. Marcel měl vyrovnané padesátky a parádní dorážku.

6. kolo
TJ Slovan K. Vary C 1692 12:0 1598 TJ Sokol Teplá B
Štýber Vladimír 390 2:0 387 Jaloševská Jitka
Zápotočný Václav 444 2:0 422 Milota Rostislav
Šafr Jiří 408 2:0 366 Lukášková Jana
Toužimský Marcel 450 2:0 423 Boková Miroslava
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *