Dobrý výkon přinesl výhru v Rokycanech a tři piva!

V posledních dvou kolech, které jsme odehráli na domácích drahách, jsme vyšli vítězně a posunuli se tím blíže do klidného středu tabulky 2. ligy. Šesté kolo nás nasměrovalo do Rokycan, kde nám v cestě k bodům stálo tamní béčko. Ve venkovní dohrávce vyhrály Rokycany nad týmem Kosmonos a jistě věřili, že i tentokrát nevyjdou bodově naprázdno. My v Rokycanech většinou hrajeme dobře, bohužel nás častokrát domácí i tak porazí. Tentokrát bylo vše jinak.

Jako obvykle nám vedoucí demokraticky oznámil „Všichni budete ve 14:00 na parkovišti, abychom mohli včas vyjet,“ takže nám nezbylo než poslušně poslechnout a přijít akorát, jinak by byl oheň na střeše. Po nasednutí jsme jej slušně a s pokorou požádali, zadali by mohl zatopit, načeš nám slušně řekl, ať si políbíme řiť 😛 . Tím pádem jsme dále neotravovali s topením a radši klepali kosu. No, ale byli jsme nažhavení na utkání, tak nám až taková zima nebyla.

Výjezd byl naplánován o trochu dříve z důvodu utkání Interligy, kdy Rokycany hostili tým Trstená Starek a my jej chtěli vidět, alespoň z části, což se podařilo a byli jsme svědky dramatu, který rozpoutala poslední dvojice. Při nástupu dotahováků prohrávali domácí rozdílem 120 kuželek a před poslední třicítkou byl stav pouhých -12 klacků. Hosté však dotáhli utkání do vítězného konce a jak uvádím v předchozím příspěvku, že se pokusíme napodobit vítěze tohoto duelu, což se nám nakonec podařilo.

Po skončení Interligového utkání byla řada na nás, byť s malým zpožděním. Po nástupu zůstaly na drahách úvodní dvojice obou týmů. Z naší strany Fun s VilTomošem ze strany domácích Pavel s Láďou. Jarda sice nezačal nejlépe, přesto domácímu utekl už v plných o 4 kuželky. Dorážka nebyla nic moc, Jarda si ne moc dobře otvíral a přes solidní zavírání dostal jeden klacek do trika. Druhá třicítka byla o dost lepší, ale škoda, že zase jen v plných. Soupeři nadělil 9, bohužel v dorážce tuto devítku ztratil a byla z toho plichta.  Čekal se pěkný souboj těchto dvou hráčů. V plných se oba docela mydlili a po domydlení měl domácí mydlil tři klacky k dobru. Bohužel dorážka se Funovi nepovedla vůbec a domácí toho dokázal dobře využít a připsal dalších 17 klacků. Jarda v poslední části bojoval, ale rozjetý soupeř mu nedovolil jakkoli zasáhnout do dění o body. VilTomoš se zakousl do Ládi hned od úvodních hodů, před dorážkou se Tomovi pár hodů nepovedlo a domácí tak prohrával jen o pět. Dorážková ovšem byla precizní a zde náš borec pěkně naděloval až nadělil 38 kolíků. Tom pokračoval v tempu, ale Láďa se nevzdával a bojoval. Plné pro Toma, škoda jen, že v dorážce se nedařilo lépe otvírat, rozdíl mohl být mnohem vyšší. Vše si náš hráč vynahradil v následné třicítce, kdy Láďovi opět utekl o 28 kuželek. Takový náskok se dá velmi těžce stáhnout. Tomáš sice v poslední části něco polevil, hlavně plné stály za starou bačkoru. Dorážka byla dobrá, ale na dílčí bodík to nestačilo. Chyběly pouhé čtyři kuželky.

Prostředek má rezervována dvojka, která pravidelně sbírá soupeřům body. Ať ten nebo ten, praštíme ho koštětem… to sem sakra nepatří. Ale jednou ten, jindy druhý, no prostě Luňák s Kuželem. Luňákovi stál v cestě Martin, který patří mezi velmi dobré hráče a náš vedoucí to pocítil na vlastní kůži. Oba se do sebe pustili jak smyslů zbavení a plné jsou toho důkazem (103-99), ani v dorážce si nic nedarovali a šili do sebe jak ševci do bot (44-44). Škoda jen 4 Luňákových fíků, dráha mohla být jeho. Jelo se dál a Martin hrál jako z partesu, musím podotknout, že pouze v plných, kde se mu dařilo více než dobře. Ve druhé části se Pája trochu více chytil středu a bylo to znát hlavně v dorážce, kterou zahrál špatně. V další třicítce už to bylo lepší a opět se dostavila ulička. Martin plné znovu super (103-94). Pája sice stahoval, ale chyběly pouhé tři kuželky. Poslední dráhu se bojovníci rozešli smírně, když Martin opět velmi pěkné plné (100-92), dorážku měl lepší Luňák, chyběl jediný klacek k bodíku. Kužel (já) jsem začal proti Vencovi slušně a získal jsem 5 kuželek. Přišla dorážka a jen díky tomu, že Venca ji hrál hůře jak já, jsem získal bodík. Nemohl jsme se najednou odlepit ze středu, to jsem celý já. Další díl pokračoval a vesměs navazoval na první. V plných porážím domácího hráče o 4 kolíky. Dorážka už byla z mé strany v průměru, bodík mám. Pak přišla má nejlepší dráha, co se dorážky týče. Venca se také zlepšil, ale nestačilo to. Poslední dějství začal domácí borec parádně a plné vyhrál. Dorážka mu také šla velmi dobře,  mě opět ne. Získal tím dílčí bodík.

Utkání se vyvíjelo vcelku dobře. Na body 2:2, my měli v plusu 27 kuželek. Poslední dvojka tvořená Vencou Kryslem a Vencou „Karlem“ Hlaváčem. Domácí nasadili zkušené hráče Petra Faru s Liborem Burešem. Venca se s ničím nemazlil a do Petra se pustil hned od začátku, ten však držel a v plných si vytvořil náskok dvou kuželek. Venca v dorážce hrál velmi dobře a pěkné otvírky pěkně zavíral. Získal dráhu pro sebe. Poté dále pokračoval v solidní hře a držel se uličky. Přišla dorážka a jako když utne se přestalo dařit. Otvírky nebyly dobré. Sice vcelku zavíral, přesto domácí dráhu vyhrál. Třetí plán se nezačal vyvíjet dobře a náš hráč dostával do trika 11 kuželek. Dorážka je dorážka a Petr neudělal ani 3 devítky. Venca ano a dráhu bere pro sebe. Vše se mělo rozhodnout v závěru. Náš borec plné bere pro sebe. Petr ale předvedl suprovou dorážku (70-39) a tím Vencu poráží a získává bod pro domácí. Karel, stejně jako Venca vlétl na soupeře jako uragán a plné bere pro sebe (84-103). Přidává i ucházející dorážku a dráha je jeho. Druhý plán Karel trošku polevil v plných (88-98), aby vše napravil dorážkou, která patří mezi velmi zdařilé. Přestože domácí hráč ji rovněž zahrál velmi dobře, Karel vítězí (59-71). Třetí třicítka je od počátku vyrovnaná. Karel prohrál jednu do plných (96-95), aby v dorážce naopak jednu vyhrál. Plichta je tu a na řadě poslední dráha. Tu Petr začal famózně a Karel se mu díval pěkně zdaleka na záda (108-92). To, co se stalo poté, bylo jako ve fantasy filmu. Karel uslyšel od naší fanynky (Dáda), že pokud udělá tolik a tolik, zaplatí mu jeden hráč, který by prohrál o 100 kuželek, tři piva. Karel ožil a byť měl Petr dobrou dorážku, dostal nařezáno (54-80). Náš borec tak popohnán, předvedl super hru a celkově nahrál parádních 635 kuželek, což je také Vencovo nový osobní rekord.

Z předchozích dvou domácích výher jsme potvrdili body a vyhráli v Rokycanech po velmi dobrém kolektivním výkonu 3395 kuželek. Po skončení bylo nasnadě si zakřičet, ostatně jako po každém vítězném utkání „Raketou na Mars, poletíme zas.“ Tato výhra nás drží ve středu tabulky a na dohled 2 bodů máme další soupeře. V následujícím 7. kole přivítáme na domácích drahách tým SKK Bohušovice. Přijďte nás povzbudit v boji o body.

6. kolo
SKK Rokycany B 3323 10,5 3:5 13,5 3395 TJ Slovan K. Vary
Andrlík Pavel 562 2,5 1:0 1,5 530 Páv Jaroslav
Moulis Ladislav 522 1 0:1 3 594 Pavlík Tomáš
Prokůpek Martin 571 3,5 1:0 0,5 538 Staša Pavel
Webr Václav 526 1 0:1 3 553 Beck Tomáš st.
Fara Petr 564 2 1:0 2 545 Krysl Václav
Bureš Libor 578 0,5 0:1 3,5 635 Hlaváč Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *