Béčko uhrálo remízu, céčko veze oba body

Naše dvě družstva B a C zavítala na dráhy v Lomnici. Béčko hrálo proti céčku a céčko se utkalo s éčkem. Dohromady získal Slovan v Lomnici tři body, jak si body rozdělily se dozvíte níže. Jednoduché to rozhodně nebylo. U jednoho z nich to byla ztráta, druhý tým jen získal.

Slovan B nastoupil v úvodu s Dádou Stašovou a Johannesem Lustrem. Dáda začala s vervou a už v plných utekla Josefu Volfovi o 5 kuželek, v dorážce přidala dalších 12. Druhý plán začal stejně, dorážka bohužel Dádě nevyšla, přesto získaný náskok udržela a připsala body. Johannes proti Josefu Zvěřinovi začal rovněž parádně. Plné vyhrál po boji o 7 klacků (152–159), bohužel v dorážce vše prohrál a domácí borec vytvořil pěkný náskok. Další dějství začal náš borec opět vítězně. Tentokrát šla dobře i dorážka a náskok soupeře zmizel a Johan připsal dva klacky navíc na svou stranu a bod pro tým.

Zdenka s Petrem tvořili pár… ne ten takovej pár, ale herní pár, nebo dvojici, která se měla pokusit vedení udržet a přidat pár dalších kuželek. Proti byla Andrea Ječmenová a Lubomír Hromada. Dáda s Andreou ukázaly co je to boj na ostří koulí a nenechaly nikoho na pochybách, že i ženy umí pěkně bojovat o body. Domácí hráčka byla lepší v úvodní dorážce, Dáda zase v plných, ale dráha pro Dádu. Druhý plán byl přesný opak, domácí borkyně bere plné, naše hráčka o dost lepší dorážkou utrhla celé utkání pro sebe. Petr měl nad domácím hráčem mírně navrch po celé utkání. Převážně v plných získal slovaňák rozhodující náskok, který udržel až do závěru.

Po čtyřech hráčích byl stav více než povzbudivý. No jeden nadprůměrný výkon domácích stačil, aby si celkově připsali bod. Ale popořadě.

Míra s Tomášem a Jiří Flejšar s Petrem Lidmilou začali bojovat. Míra nezačal nijak zvlášť dobře a domácí toho náležitě využil. Plné vyhrál o 25 kuželek a v dorážce přidal dalších 19. Druhá dráha už nebyla pro domácího tak jednoznačná a Míra se snažil, seč mohl. Přesto domácí připsal rozhodujících 46 kuželek. Tom také nezačal nijak úchvatně, přesto hlavně špatnou dorážkou dal domácímu hráči vítr do plachet. Tom byl po „poločase“ střídán Bobem „Hopičem“ Žaludem. Boban se snažil, hlavně v dorážce stáhl několik kuželek z náskoku. Bohužel to nestačilo a domácí díky jednomu nadprůměrnému výkonu uhráli remízu.

Slovan B bohužel bod ztratil, když svým způsobem tomu napomohl jeden nadprůměrný výkon domácích.

6. kolo
TJ Lomnice C 2466 8:8 2452 TJ Slovan K. Vary B
Volf Josef 402 0:2 412 Stašová Daniela
Zvěřina Josef 417 0:2 419 Luster Johannes
Ječmenová Andrea 413 0:2 426 Zmeškalová Zdeňka
Hromada Lubomír 367 0:2 388 Beseda Petr
Flejšar Jiří 458 2:0 412 Handšuh Miroslav
Lidmila Petr 409 2:0 395 Beck + Žalud

Céčko bojovalo s Lomnicí E

Hedvika s Míšou nastoupily proti Rudovi Schimmerovi a Lucce Maněnové. Hedvika se celé utkání dosti trápila a bylo proto otázkou, jak toho dokáže domácí hráč využít. V plných využil zaváhání Hedviky bezezbytku, dorážka už tak dobrá nebyla. Přesto dva body na domácí straně. Míša s Luckou to měly přesně opačně. I zde bylo nabíledni o kolik Míša vyhraje, kor, když se domácí hráčce vůbec nevedlo. Škoda jen Míšiny dorážky, výhra mohla být vyšší.

Vláďa s Marcelem nastoupili jako dotahováci a zabránit v zisku bodů se snažila dvojka dam Libuše Korbelová s Monikou Maněnovou. Vláďa nepodává poslední dobou valné výsledky, dá se to omluvit díky pracovní zaneprázdněnosti. Domácí hráčka tak získávala i přes Vláďovu snahu každým hodem náskok, který se zastavil na 29 kuželkách. Marcel musel proti Monice ukázat více ze svého umění, protože domácí hráčka se ho držela zuby nehty. O výhře našeho borce rozhodla dorážka, kterou vyhrál o 26 klacků, když do plných byl 2 v mínusu.

Céčko v Lomnici získalo oba body, ale bojovalo se až do posledních hodů. O výhře našeho týmu rozhodly i dvě 400, domácí neměli ani jednu. Náš tým si tak připisuje důležitou výhrou za bojem o posun do klidného středu tabulky.

5. kolo
TJ Lomnice E 1492 4:8 1495 TJ Slovan K. Vary C
Schimmer Rudolf 386 2:0 337 Besedová Hedvika
Maněnová Lucie 343 0:2 400 Michaela Čejková
Korbelová Libuše 368 2:0 339 Štýber Vladimír
Maněnová Monika 395 0:2 419 Toužimský Marcel
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *