Vydřená domácí výhra s Loučovicemi

Pokud se Ti článek líbí, nezapomeň ho sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Předcházející 4. kolo pro nás znamenalo zisk prvních letošních bodů do tabulky. Nutno podotknou, že velmi důležitých bodů, hlavně, co se psychické stránky týče. Tento druhý domácí duel v řadě, byl možná ještě důležitější. Bylo nutné minulé body potvrdit a také navýšit náš bodový zisk.

Loučovice však nebyl lehký soupeř, také proto, že naše kuželna nepatří mezi padavé a hostující hráči jsou na to více něž připraveni ze svých „domácích“ drah v Českém Krumlově. Tato kuželna je asi ještě méně padavá než ta naše. Úkol zněl jednoznačně, vyhrát za každou cenu a nepustit soupeře do trháku. Uvedu, že vše se podařilo skoro na velkou 1 s hvězdičkou a my důležitý souboj zvládli.

Parťáky do úvodu střetnutí byli jako skoro vždy Jarda s Tomem, kteří v předešlém kole zahráli velmi dobře respektive parádně. Jarda 540, Tom 589. To se očekávalo i nyní. Hostující nasadili Josefa Gondeka a Roberta Weise. Jarda se oproti soupeři pěkně činil v plných, ve kterých byl 3x lepší. Co říci na dorážku? Bída s nouzí, přesto moc nechybělo a bod mohl být doma. Jarda se snažil, ale otvírky byly zakleté a figury rovněž. Přesto Jarda nedal ani kuželku zadarmo a soupeř se musel hodně snažit, aby získal bod. Ani VilTomoš nebyl v tomto utkání ve své kůži. Stejně jako Fun, také Tom bojoval a snažil se nad soupeřem nahrát nějakou tu kuželku. Robert ze začátku nestíhal tempu našeho hráče a ten si vytvořil pěkný náskok. Druhá část byla slabší a hostující hráč v ní získal jeden bodík.

Bodový stav byl vyrovnaný na kuželky byl náš tým v plusu. To znamenalo, že prostřední dvojice se musí pokusit získat minimálně jeden bod. Luňák s Kuželem změřili síly s Radkem Šloufem a Janem Smolenou. Luňák začal trošku vlažněji a nechal si soupeře malinko cuknout. V dorážce stáhl dva klacky, přesto tří v mínusu. Další dva plány byl náš borec na koni a střádal kuželky. Když v posledním dějství prohrál o pouhou kuželku mohl slavit a tým s ním zisk bodu. Na druhé straně Kužel (moje maličkost) začal parádně, abych pak vše podělal v dorážce, která mi vůbec poslední dobou nejde. Až na jednu dráhu, byly ostatní jak přes kopírák, měl jsem lepší plné, přišla dorážka a soupeř vše otočil a přidal navrch. Takže bod pro hosty.

Stav na body opět vyrovnaný, kuželky byly na naší straně, myslím něco přes 30. Naši Václavové se jali bojovat s Liborem Duškem spolu s Miroslavem Pešadíkem. Venca zvaný Karel Hlaváč (aby se to na plánech nepletlo) se do Libora obul a nezul se po celou dobu svého působení na drahách. Nebýt slabších plných na poslední dráze, mohla být na jeho kontě 600. Venca Krysl byl na tom o něco hůře, přesto se snažil soupeře držet jako klíště. No dobře, trochu slabší klíště, ale držel. Vencovi v utkání nešlapaly plné, ve kterých hostující hráč získal náskok 34 klacků. Přesto naši dotahováci udrželi náskok a přidali něco navrch.

Po utkání jsme si mohli pěkně a v klidu zakřičet náš vítězný pokřik „Raketou na Mars, poletíme zas.“ Tyto body byly opravdu vybojované a plně jsme si je zasloužili. Následující 6. kolo zajíždíme do Rokycan, kam pojedeme trochu dříve, abychom shlédli část Interligového utkání mezi týmy Rokycan a Trstená, za kterou hraje reprezentant Slovenska Ivan Čech. Pak se budeme snažit napodobit vítěze tohoto duelu.

5. kolo
TJ Slovan K. Vary 3225 11 5:3 13 3155 Vltavan Loučovice
Páv Jaroslav 509 1 0:1 3 517 Gondek Josef
Pavlík Tomáš 531 3 1:0 1 493 Weis Robert
Staša Pavel 540 2 1:0 2 529 Šlouf Radek
Beck Tomáš st. 522 1 0:1 3 530 Smolena Jan
Hlaváč Václav 591 4 1:0 0 505 Dušek Libor
Krysl Václav 532 0 0:1 4 581 Pešadík Miroslav

Další příspěvky

Pokud se Ti článek líbí, nezapomeň ho sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Tomáš Beck

Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

1 odpověď

  1. 29.10.2017

    […] pouhých -12 klacků. Hosté však dotáhli utkání do vítězného konce a jak uvádím v předchozím příspěvku, že se pokusíme napodobit vítěze tohoto duelu, což se nám nakonec […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sdílet