Vydřená domácí výhra s Loučovicemi

Předcházející 4. kolo pro nás znamenalo zisk prvních letošních bodů do tabulky. Nutno podotknou, že velmi důležitých bodů, hlavně, co se psychické stránky týče. Tento druhý domácí duel v řadě, byl možná ještě důležitější. Bylo nutné minulé body potvrdit a také navýšit náš bodový zisk.

Loučovice však nebyl lehký soupeř, také proto, že naše kuželna nepatří mezi padavé a hostující hráči jsou na to více něž připraveni ze svých „domácích“ drah v Českém Krumlově. Tato kuželna je asi ještě méně padavá než ta naše. Úkol zněl jednoznačně, vyhrát za každou cenu a nepustit soupeře do trháku. Uvedu, že vše se podařilo skoro na velkou 1 s hvězdičkou a my důležitý souboj zvládli.

Parťáky do úvodu střetnutí byli jako skoro vždy Jarda s Tomem, kteří v předešlém kole zahráli velmi dobře respektive parádně. Jarda 540, Tom 589. To se očekávalo i nyní. Hostující nasadili Josefa Gondeka a Roberta Weise. Jarda se oproti soupeři pěkně činil v plných, ve kterých byl 3x lepší. Co říci na dorážku? Bída s nouzí, přesto moc nechybělo a bod mohl být doma. Jarda se snažil, ale otvírky byly zakleté a figury rovněž. Přesto Jarda nedal ani kuželku zadarmo a soupeř se musel hodně snažit, aby získal bod. Ani VilTomoš nebyl v tomto utkání ve své kůži. Stejně jako Fun, také Tom bojoval a snažil se nad soupeřem nahrát nějakou tu kuželku. Robert ze začátku nestíhal tempu našeho hráče a ten si vytvořil pěkný náskok. Druhá část byla slabší a hostující hráč v ní získal jeden bodík.

Bodový stav byl vyrovnaný na kuželky byl náš tým v plusu. To znamenalo, že prostřední dvojice se musí pokusit získat minimálně jeden bod. Luňák s Kuželem změřili síly s Radkem Šloufem a Janem Smolenou. Luňák začal trošku vlažněji a nechal si soupeře malinko cuknout. V dorážce stáhl dva klacky, přesto tří v mínusu. Další dva plány byl náš borec na koni a střádal kuželky. Když v posledním dějství prohrál o pouhou kuželku mohl slavit a tým s ním zisk bodu. Na druhé straně Kužel (moje maličkost) začal parádně, abych pak vše podělal v dorážce, která mi vůbec poslední dobou nejde. Až na jednu dráhu, byly ostatní jak přes kopírák, měl jsem lepší plné, přišla dorážka a soupeř vše otočil a přidal navrch. Takže bod pro hosty.

Stav na body opět vyrovnaný, kuželky byly na naší straně, myslím něco přes 30. Naši Václavové se jali bojovat s Liborem Duškem spolu s Miroslavem Pešadíkem. Venca zvaný Karel Hlaváč (aby se to na plánech nepletlo) se do Libora obul a nezul se po celou dobu svého působení na drahách. Nebýt slabších plných na poslední dráze, mohla být na jeho kontě 600. Venca Krysl byl na tom o něco hůře, přesto se snažil soupeře držet jako klíště. No dobře, trochu slabší klíště, ale držel. Vencovi v utkání nešlapaly plné, ve kterých hostující hráč získal náskok 34 klacků. Přesto naši dotahováci udrželi náskok a přidali něco navrch.

Po utkání jsme si mohli pěkně a v klidu zakřičet náš vítězný pokřik „Raketou na Mars, poletíme zas.“ Tyto body byly opravdu vybojované a plně jsme si je zasloužili. Následující 6. kolo zajíždíme do Rokycan, kam pojedeme trochu dříve, abychom shlédli část Interligového utkání mezi týmy Rokycan a Trstená, za kterou hraje reprezentant Slovenska Ivan Čech. Pak se budeme snažit napodobit vítěze tohoto duelu.

5. kolo
TJ Slovan K. Vary 3225 11 5:3 13 3155 Vltavan Loučovice
Páv Jaroslav 509 1 0:1 3 517 Gondek Josef
Pavlík Tomáš 531 3 1:0 1 493 Weis Robert
Staša Pavel 540 2 1:0 2 529 Šlouf Radek
Beck Tomáš st. 522 1 0:1 3 530 Smolena Jan
Hlaváč Václav 591 4 1:0 0 505 Dušek Libor
Krysl Václav 532 0 0:1 4 581 Pešadík Miroslav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.

One Reply to “Vydřená domácí výhra s Loučovicemi”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *