Kvalitní výkon na body nestačil

Slovan A s kuzelkou
Slovan A s kuzelkou

Výjezd bude v devět. Tak stanovil Pája Luňák čas výjezdu k utkání 3. kola 2. KLMA do Náchoda, kde hraje svá domácí utkání Červený Kostelec. Odjezd se malinko opozdil kvůli mé maličkosti, protože jsem si zapomněl doma „dejchátko“ na astma. Manželka mi jej přivezla a mohlo se razit.

Jako častokrát pře tím, tak i nyní byl šestý člen výpravy naložen při cestě a pokračovalo se dále směr Praha – Hradec Králové – Náchod. Navigátor s navigací navigoval, řidič dle něj řídil, ostatní vyrušovali ty dva svým kecáním a cesta tak ubíhala pěkně a klidně. Malé občerstvení na nějaké benzínce, pro kuřáky kouřová, pro někoho protažení kolen (já) a pro někoho ….. Prostě přestávečka. Poté se pokračovalo, kecalo, poslouchalo a smálo se.

Na nikom jsme nenechali nit suchou a ten, kdo škytal, ví proč 🙂 .  Cesta pořád pěkně ubíhala a cíl cesty se blížil. Po příjezdu na místo začalo bivakování a opět pro kuřáky kouřová. Před námi akorát končilo utkání žen, tak jsme si ženy prohlédly a popovídali jsme si o nich 😀 .

Pak přišla řada na nás. Převlíkačka, nástupek a už to mohlo začít. Náchodská kuželna patří mezi padavé. V tomto ročníku 2. ligy naší skupiny si užijeme i málo padavé kuželny (Česká Lípa – tam asi bude mít strach jet každý tým, Český Krumlov – zde hrají Loučovice a Bohušovice), ale také naše kuželna, myslíme si však, že z těchto je ta naše nejlepší společně s bohušovickou.

A jak se nám vedlo? Špatné to nebylo, naopak bych řekl, že to bylo velmi dobré, bohužel na výhru to bylo málo. Vím, že se na kdyby nehraje, ale domácí předvedli o 140 kuželek lepší výkon než v předchozím domácím utkání, v kterém bychom je porazili. Na číslo určitě. Právě celkové číslo určilo vítěze našeho duelu.

Vedoucí přeházel sestavu a na úvod nasadil sám sebe a Tomáše P. Tomáš na úvod přehrál domácího Honzu Hrona o devítku, aby mu to vzápětí vrátil i s úroky. Druhá dráha tak stanovila, že domácí hráč vyhrál na kuželky, ale prohrál na bodíky, které jsou důležitější. Tomáš si vyrovnanou a pěknou hrou druhou část pohlídal. Veliká škoda pouze třetí dorážky, kde na 115 plných nahrál málo (35), nedařilo se mu zničehonic otvírat. Poslední dráha vyšla dobře ve obou směrech a byť domácí hrál také dobře, Tomáš si výhru pohlídal. Luňák začal dobře a v plných si vytvořil solidní náskok, z kterého čerpal i v dorážce, jež se mu moc nevedla. Ta se nedařila o moc lépe ani domácímu Danovi Boudovi. Dan si to vynahradil na dráze druhé a Pájovi trochu ucukl. Další plán byl pravým opakem a náš hráč opět strhl vedení na svou stranu. Vše se mělo rozhodnou na dráze poslední. Vedoucí, kapitán, trenér a řidič Bobíka v jedné osobě začal parádně. Držel se jedné uličky a ta mu sypala. Již v plných si vytvořil pěkný náskok 22 kuželek, který i přes ztrátu devítky udržel a připsal třetí bodík do sbírky a hlavní pro tým.

Začátek tedy parádní a prostředek měl za úkol v tomto trendu pokračovat. Zde jsem nenastoupil já, ale dva borci. Jeden s krátkým a jeden s dlouhým. No jasně, že myslím písmenkem v jménu. Venca KRYSL a Jarda PÁV. Domácí se jali bojovat s dvojicí Petr Vaněk, Milan Mýl. Venca úvodní plán prohrál hlavně díky dorážce, kde se mu nevedlo a domácí získal 5 klacků. V druhé části bojoval, ale opět nešla dorážka, přesto stáhl 4 kuželky, což značilo boj na ostří nože. Ten pokračoval i v části třetí. Domácí zde získal přepychový náskok v plných (102-87), přesto Venca makal a náskok stahoval, jak se dalo. Bohužel chyběly 4 klacky, dráha pro Petra. Vše rozhodla poslední třicítka. Venca plné získal pro sebe, dorážka šla o dost lépe domácímu a ten získal i rozhodující bodík a bod na stranu svého družstva. Jarda začal jak z partesu, byť do plných ztrácel 3 kulíky, v dorážce pěkně zabral, náskok smazal a přidal pět navrch. Další plné, další prohra, kterou se náš hráč snažil ze všech sil v dorážce stáhnout, chyběly pouhé dvě kuželky. Třetí dráhy byla celá v režii domácího borce. Čekalo se na boj o poslední dráhu. Ten přišel a vyhrál jej Martin o tři kolky. Domácí hráč připsal další hlavní bod na svou stranu.

Pořád byl ve hře nějaký ten bodík a poslední dvojka se pokusila jej získat. Tomáš B. s Vencou H. zkřížili koule s Pavlem a Ondrou. Nezačal jsem nijak dobře a už v plných získal domácí borec vítr do plachet, dorážka mu sice tolik nešla, ale nedokázal jsem to nijak využít. Druhá dráha už byla o něco lepší, jak v plných, tak v dorážce, přesto Pavel vítězí s přehledem i zde. Hodně napomohl velký počet hodovek. Domácí pokračoval v nastoleném trendu a plné opět získal pro sebe, aby v dorážce náskok ještě navýšil, zase napomohly hrcky. O poslední dráze ani nemusím psát, to samé v bleděmodrém, spousta devítek. Zde jsem už sice hrál lépe, přesto na domácího borce to bylo málo. Venca s Ondrou sváděli pěkný souboj od počátečních hodů, domácí vyhrál s přehledem plné (106-93) v dorážce propadl a Venca parádní hrou získal dráhu pro sebe. Ve druhé části šli hostujícímu hráči lépe plné a po pěkné dorážce získal další bodík. Třetí dráha nabídla opět pěkný souboj, plné i dorážka pro domácího a celkem 160 oproti 145. Dráha poslední nabídla opětovný souboj dvou gladiátorů. Venca utekl už v plných o čtyři kuželky a v dorážce přidal dalších 16 klacků. Došel si tak pro výhru a pěkný výkon 602 kuželek.

Zahráli jsme kvalitně, přesto náš výkon na výhru a body nestačil. Po třech odehraných kolech jasně svítí na našem bodovém zisku velká 0, kterou budeme chtít vší silou smazat a změnit na 2 v příštím domácím utkání, které se koná až 14. 10. 2017 z důvodu Světového poháru družstev konaného v Blansku. Tímto bych velmi rád pozval všechny, kteří nám fandí, aby nás přišli podpořit a povzbudit přímo na místo konání utkání, na kuželnu pod Chebským mostem. Abych nezapomněl, utkáme se s týmem KK Loko Tábor.

3. kolo
TJ Červený Kostelec 3463 13 5:3 11 3368 TJ Slovan K. Vary
Horn Jan 592 1 0:1 3 588 Pavlík Tomáš
Bouda Daniel 529 1 0:1 3 537 Staša Pavel
Vaněk Petr 554 3 1:0 1 533 Krysl Václav
Mýl Martin 604 3 1:0 1 567 Páv Jaroslav
Novák Pavel 600 4 1:0 0 541 Beck Tomáš st.
Mrkos Ondřej 584 1 0:1 3 602 Hlaváč Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
O Tomáš Beck 143 Článků
Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*