Na úvod prohra v Kosmonosech

Slovan A s kuzelkou
Slovan A s kuzelkou

První kolo nás zavedlo na dráhy Kosmonos. Cesta ubíhala pěkně a my si váleli šunky na sedačkách. Tedy kromě řidiče, který se musel věnovat provozu. Vyrazilo nás pět a šestý čekal někde v Praze. Prahu znám asi jako Paříž, proto označení „někde“ 😀 . Po naložení posledního člena našeho vesmírného korábu, jsme letěli dále vstříc dobrodružství.

Dobrodružné cesty nás zavedly k fotbalovému stánku v Kosmonosech, kde se v útrobách budovy u hřiště nachází také šestidráhová kuželna. Po objednání kávičky a zakousnutí drobné snídaně od čuldy, pokračovala naše cesta na dráhy k nástupu. No a po něm se už začalo naostro.

V tomto úvodním kole nám chyběl loňský nejlepší hráč Tomáš Pavlík, který měl jiné povinnosti. Velmi dobře jej zastoupil Fanda Průša, který začal s Jardou pávem v úvodní dvojce. Domácí duo Tomáš Bajtalon a Jirka Vondráček se jim postavilo do cesty. Nutno podotknout, že našim borcům cestu přímo zatarasili a připsali si dva body. Tomáš Fandu porazil vlastně na jedné dráze, kde porazil velmi pěkných 164 kuželek oproti Fandovo 133. Na této dráze se Fandovi vůbec nedařila dorážka. Ona dorážka našemu hráči nevyšla celkově, a to rozhodlo o bodu pro domácí. Jarda se na dráhy stavěl indisponován chřipkou a na hře to bylo znát, hlavně první dráha, kdy se pomalu rozjížděl. Zde si domácí vytvořil rozhodující náskok 28 kuželek. Jarda se snažil, bohužel to nevyšlo a Jirka připsal domácím další bod.

Ve středu hracího pole zaujali svou pozici Pavel s Tomášem. Pája se s domácím Petrem Novákem tahal v úvodní třicítce o každý kolík, škoda jen poslední otvírky, která rozhodla o bodíku pro domácí. Další dráha byla zcela (v dorážce) v režii Petra, který ji získal opět na svou stranu. Poté náš vedoucí vykřesal jiskřičku naděje, bohužel poslední dráha nevyšla dle představ a hlavní bod získal Petr. Já jsem nezačal vůbec dobře a hned dostat 17 klacků do trika, není nelepší začátek. Domácí hráč Věroslav Říha byl prostě lepší hlavně v plných, kde získával rozhodující náskoky na drahách. Až poslední plán byl solidní, bohužel na zisk bodů to je opravdu málo.

Venca „Karel“ Hlaváč a Venca Krysl se chtěli pokusit o malý zázrak a stáhnout 93 kuželek respektive 94 na uhrání remízy. Karel se utkal s Lubošem Benešem a krom druhé dráhy mu vesměs nedal šanci. Venca měl velmi pěkné plné, ale také velmi pěknou a vyrovnanou dorážku. Nebýt slabých plných na výše zmíněné dráze, mohla být v klidu šestistovka. Venca Krysl s Dušanem Plockem se přetahovali tři dráhy. Poslední našemu borci absolutně nevyšla a Dušan ji naopak zahrál famózně (181-109). Venca zahrál parádně druhou dráhu (106+70). Z Kosmonos si odvážíme prohru hned na úvod nového ročníku. Nevadí, zabojujeme. V dalším kole přivítáme na domácích drahách tým KK SDS Sadská.

První utkání nám nevyšlo, byť jako celek jsme nezahráli úplně špatně. Domácí byli prostě lepší.

1. kolo
KK Kosmonosy 3363 13 7:1 11 3271 TJ Slovan K. Vary
Bajtalon Tomáš 570 2 1:0 2 552 Průša František
Vondráček Jiří 541 2 1:0 2 523 Páv Jaroslav
Novák Petr 537 3 1:0 1 511 Staša Pavel
Říha Věroslav 567 3 1:0 1 536 Beck Tomáš st.
Beneš Luboš 549 1 0:1 3 596 Hlaváč Václav
Plocek Dušan 599 2 1:0 2 553 Krysl Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
O Tomáš Beck 143 Článků
Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*