A – ještěže umí Venca bruslit

Předposlední 21. kolo nás zavedlo do Bohušovic nad Ohří, kde jsme se střetli v souboji o jistotu šestého místa v tabulce. Naše prohra znamená veliké ohrožení této pozice a možný posun tabulkou dolů o jedno místo. Také je dobře, že Venca H. umí hrát hokej a tím pádem bruslit. Jeho obuv na rozběžišti protestovala, a tak se Venca jal bruslit a byl z toho špatný výsledek. Možná, kdyby měl hokejku a střílel pukem do kuželek, porazil by jich více.

V sedm hodin letního času v sobotu 1. 4. 2017 jsme opět u vedoucího, trenéra (bez licence) a kapitána týmu, nasedli do vozu a jeli směr Bohušovice. V Bochově nasedla poslední osoba šestičlenného klubu přátel kuželek a pokračovalo se dále. Po cestě proběhla jedna kratší přestávka na kávu a drobné občerstvení, jako obvykle, kuřáci si dali, čvaňho, a trandilo se dál.

Venca nás vedl trochu jinou cestou, tak jsme měli možnost poznávat krajinu, a za velmi pěkného počasí, jsme i kochali. Řidiči bylo kochání razantně zakázáno a tak naše herecké seskupení v poklidu dorazilo do místa určení. Ještě, že jsme se neposlali poštou, asi bychom termín a začátek utkání nestihli. Na místě již byli domácí, kteří připravovali dráhy a také občerstvení. Mňam, chlebíčky byly velmi dobré. Po občerstvení a předání sestav rozhodčímu mohlo utkání začít.

Z důvodu zranění Jardy Funa Páva byl povolán ze „záhrobí“ Fanda, který jej velmi dobře nahradil. Takže první dvojka Fanda a Tomáš, domácí poslali na plac Milana s Lukášem. Fanda s Milanem začali velmi dobře a plné si rozdělili rovným dílem 100 -100, v dorážce se vedlo lépe domácímu hráči a ten získal bodík. Další plán začal nás borec lépe a v plných získal drobný náskok, který v dorážce trošku navýšil, přesto v půlce prohrával o devítku. Další dějství se hráči mydlili jak zběsilí a bojovali o každý klacek. Lépe ze souboje vyšel fanda a připsal další bodíček. Bohužel v dějství posledním se Fery ne a ne dostat pořádně do uličky a již plné naznačili, že rozhodující dráhu asi prohraje, což se také stalo. Napomohlo tomu i 5 fíků, což je na jednu dráhu moc. Tomáš začal jako z partesu, nic se mu nevedlo. Nemohl se pořádně dostat do ulice a Lukáš plné bere pro sebe o jeden klacek. Přišla dorážka, a jako když utne, karta se začala obracet. Tom pěkně otvíral a také dorážel. Lukáš na tom byl přesně naopak. Druhá dráha už byla v podání našeho nejlepšího hráče a také vedoucího ve statistice jednotlivců o něčem jiném. Plné patří k solidním a v dorážce dobrou hru jen potvrdil. Nadělil Lukášovi 27 klacků, stejně jako na dráze předešlé, a vytvořil si velmi pěkný náskok do dalších bojů. Třetí část Tomovo představení začala hrůzně. Opět se ne a ne dostat do ulice a pouhých 80 kuželek je slabých. Nevedlo se ani domácímu, který porazil na chlup stejně. Dorážka ale byla zase jak kdyby se někde něco přeplo a náš hráč začal vcelku solidně otvírat a dorážet. Přesto se jednalo o Tomášovu nejhorší dráhu. V poslední třicítce předvedl náš borec, proč patří na špici v tabulce jednotlivců. Parádní hra do uličky a škoda jen, že bohušovická kuželna není o trochu padavější, plné mohly být ještě lepší. V drážce pokračoval v předvádění přesné hry a náskok narůstal závratným tempem. Poslední dráha byla opravdu parádní (100+70) a celkový výkon (609) rovněž.

Prostředek se chtěl pokusit získat minimálně bod, nechybělo mnoho a mohly být i body dva. Bohužel se ani jednomu z hráčů moc nevedlo a domácí toho využili. Pája s Tomášem se postavili domácímu duu Láďa, Jarda. Pavel nezačal vůbec špatně a v plných si vytvořil náskok 6 kuželek. Škoda, že dorážka byla velmi slabá, čehož Láďa využil, stáhl náskok a přidal jednu kuželku do plusu, takže bodík pro domácí. Druhá dráha byla v plných z pohledu našeho hráče ještě lepší. Pája nahrál 17 kolků a vypadalo to, že se dostane do trháku. Opět zaúřadovala špatná dorážka, kde domácí stáhl 12 klacků a slibný náskok se dost zmenšil. Třetí plán vyšel v plných lépe Láďovi. Pája se snažil náskok stáhnout v dorážce, brzdili jej ale újezdy, které v tomto duelu rozhodly o jeho celkové prohře. Poslední část vyhrál Pavel plné o klacek, v dorážce domácí vše stáhl a navýšil o několik kuželek. Pája v průběhu jarní části změnil styl hry, což se projevuje hlavně v jistotě hodu na jednotlivé kuželky, kdy chybí kousíčky k trefení té či oné kuželky. Já se již 14 dní trápím s angínou a teď se k tomu přidal i kašel (snad ne černý). V minulém utkání mi hodně rychle docházely síly a toho samého jsem se obával i v tomto duelu. Naštěstí síly mi jakž takž vydržely, ale byl problém to v první půlce rozdýchat. I když plné v první části nebyly úplně špatné, hra se moc nevedla, dostat se do ulice mi moc nešlo a to bylo znát hlavně v dorážce, kde nebyly moc dobré otvírky, a dorážel jsem, jak se dalo. Domácí hráč využil tohoto zaváhání a mírný náskok z plných stáhl a k tomu přidal kuželky v dorážce. Druhou dráhu jsem se trápil celých 13 hodů. Pořád střed a nepomohl ani jiný nástup. Pak přišel Fanda, poradil a hra se začala zlepšovat. V dorážce už jsem solidně otvíral a dorážel. Přesto Jarda dráhu udržel, hlavně díky mým špatným plným. Půlku jsem dostával do trika 20 klacků. Držel jsem se rady Fandy a hra nebyla úplně zlá. Přesto v plných domácí borec vyhrál o dva klacky. Dorážka patřila mně a stáhl jsem z celkového náskoku 8 kolíků. Poslední dráha měla rozhodnou. Někdy je 12 kolků nedostižných a někdy jsou staženy už v plných. Do plných jsem upsal 5 kuželek. Bohužel přišla první otvírka a střed jak vyšitý (prostě jsem vůl), devítka na 6 hodů je luxus, který jsem si nemohl dovolit a vesměs to rozhodlo o remíze mezi Jardou a mnou. Přesto byla šance na výhru, Jardovi se vedlo ještě hůře jak mě, ale já tuto šanci nevyužil. Na poslední dva hody bylo zapotřebí porazit 7 kuželek na výhru. No jasně, já srazil pouhých 6 a bylo vymalováno. Půl bodu pro každého.

Prohrávali jsme na body 2,5:1,5 do plusu bylo na naší straně 82 klacků. Z vlastní zkušenosti víme, že prohrát se dá i mnohem více kuželek. My však věřili našemu dotahováckému duu Venců, že se podaří jednomu vyhrát a samozřejmě udržet kuželky. Tím bychom slavili výhru. Venca H bojoval s Jirkou a první dráha byl pěkný souboj. Bohužel již zde Vencovi klouzaly boty a jeho hra nebyla moc jistá, přesto se s Jirkou přetahovali o každý klacek. Při krasobruslení se špatně trefují kuželky a Venca byl notně frustrován, čemuž se nedá divit. Na druhé dráze náš hráč dokonce upadl a od té doby šla hra do kopru. Domácí borec, který to na „své“ kuželně umí dobře, využil tohoto handicapu a Vencovi každým hodem utíkal. No, ještě tu byl druhý Venca, který první polovinu zahrát velmi dobře a podělil se s Tomášem o dílčí body, na kuželky prohrával o pouhou jednu. Věřili jsme, že to Venca dá, je odkojen saduritem, na kterém mu to šlape. Sakra fix, jako když utne, Venca se nemohl dostat do ulice. Buď prostředek, když trochu povolil, hned z toho byly fány. Prostě trápení bez konce. Tomáš Vénovi každým hodem utíkal a navyšoval svůj náskok. Náš náskok se naopak tenčil jako led v parném létě. Když to nejde, tak to nejde a čím víc se člověk snaží, je to většinou horší. Vencovi druhá polovina vůbec nešla a domácí borec toho jednoduše využil a získal další bod na stranu Bohušovic.

Nevadí, pevně věřím, že v posledním kole, kdy na domácích drahách hostíme tým Kosmonosy zabereme a připíšeme si výhru a body tak zůstanou doma.

21. kolo
SKK Bohušovice 3254 14 6,5:1,5 10 3236 TJ Slovan K. Vary
Perníček Milan 569 2 1:0 2 545 Průša František
Dařílek Lukáš 496 0 0:1 4 609 Pavlík Tomáš
Šourek Ladislav 517 3 1:0 1 510 Staša Pavel
Hnát Jaromír 537 2 0,5:0,5 2 537 Beck Tomáš st.
Semerád Jiří 583 4 1:0 0 514 Hlaváč Václav
Svoboda Tomáš 552 3 1:0 1 521 Krysl Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *