A – stačilo málo a body se vezly domů

K 20. kolu jsme zajížděli do Kdyně, kde nás čekala velmi pěkná, upravená a padavá kuželna, a domácí borci. Zápasy s tímto soupeřem většinou patří k zajímavým a leckdy se rozhoduje v posledních hodech. Nejinak tomu bylo i nyní, kdy chybělo málo a mohli jsme mít minimálně bod za remízu, za výkon, který prozatím patří k dvěma nejlepším, jež zde zahráli hosté.

Motor vozu k odjezdu nastartoval kolem sedmé hodiny ranní a šestice hráčů vyjela směr Kdyně. Po cestě byl naložen nejmenší Fun, který čekal v Sokolově. Premiérově seděl uprostřed v prostřední řadě vozu, a byl z toho nějak rozladěn. Po vysvětlení, že si nemá stěžovat, se smířil s osudem a mohlo se v klidu pokračovat.

Cesta, byť bylo pošmourno a pršelo, pěkně ubíhala. Jedna zastávka na kávu a malé občerstvení se uskutečnila na benzínové stanici, kde nebyla zrovna příjemná obsluha. Pravděpodobně už toho měli dost a usmívat se nebylo v plánu. No, po občerstvení pokračovala naše grupa dále v cestě do Kdyně. Mezi čtvrt a půl desátou byl náš tým na konci cesty, v pořádku a bez zranění.

Opět kávička, čajíček, panáček atd., a hned na to sestava, a šlo se makat. Úplný úvod obstarala hodná paní rozhodčí, která zakončila nástup zvoláním nazdar, my zdar, a šlo se opravdu makat.

TJ Sokol Kdyně
TJ Sokol Kdyně

Náš kápo provedl drobné změny v sestavě a tak se na začátek postavilo duo Tomáš P., s Fandou P.. Tomáš na nic nečekal a hned se do domácího a nedávného reprezentanta Viktora Pytlíka pěkně obul. Plné vyhrál o tři. Viktor hned načal dorážku dvěma hodovkami a tím dal základ výhře na dráze. Byl to souboj na ostří koulí. Druhá část Tomášovi nešla, ulička jako by byla zakletá, a domácí borec toho náležitě využil a navýšil náskok. Na třetí dráze začal lépe náš borec a toto zlepšení trvalo celé plné. Viktor v dorážce začal lépe otvírat, přesto Tom solidní náskok z plných udržel a připsal bodík. Dílčí stav Viktor – Tomáš 2:1 +22 pro domácího. Vše se mělo rozhodnou na dráze poslední. I zde to byl boj jak ve středověku, ani jeden z hráčů tomu druhému nic nedaroval. Plné vyhrál domácí. Pak přišla chvíle Toma, který na úvod dorážky 2x hrcnul a náskok byl stažen na minimum. Poté už to bylo kdo z koho, a diváci na kuželně své borce parádně povzbuzovali. Závěr měl lepší Tomáš, který tím, že vyhrál poslední dráhu a srovnal a poté navýšil kuželky, celkově vyhrál o pouhé tři klacky. Uf to byl ale souboj. Fanda s Michaelem začal docela špatně, hlavně dorážka byla slabá a domácí tak převzal dílčí bodík na svou stranu. Ve druhé části se náš hráč zlepšil, na obrat to ale nebylo, domácí navýšil náskok o dalších 18 kuželek. Druhá polovina byla stejná, jako první, jen s malinkým rozdílem. Fanda získal půl dílčího bodíku za remízu (134 – 134). Musím uznat, že Fanda je velmi vyrovnaný hráč (125, 134, 134, 134), škoda jen, že nebyly ty dráhy každá o deset více.

Ve střední části rovněž došlo k malé změně, když po demokratickém jednání…. jednoho muže (vedoucího), se na start postavil Fun s Vencou K. Jarda s domácím Tomášem sváděl vyrovnanou partii, ve které si dokázal v první polovině duelu vytvořit náskok 10 kuželek. Hosté tak čekali, hlavně také proto, že hrál Jarda dobře, že své utkání zvládne dotáhnout do vítězného konce. Je pravdou, že nastupoval mírně indisponován nachlazením, jež ho omezovalo, přesto tým doufal ve výhru. Třetí dráhu ztratil po velké bitvě, kdy domácí nahrál rozhodující náskok v plných. V dorážce Fun stahoval, jak se dalo, bohužel dvě kuželky chyběly k spokojenosti. Rovněž v posledním dějství se hráči nešetřili a rvali se o každý klacek, který mohl hru rozhodnout. Jardovi šla hra o něco hůře než Tomášovi, přesto byl souboj stále vyrovnaný. Vesměs se o prohře našeho borce rozhodlo v posledních 6 hodech, ve kterých 3x ujel a tím přenechal domácímu výhru. Nevadí, každý den není posvícení…jede se dál, jsme tým. Venca proti Jirkovi začal parádně a už v plných mu pěkně utekl, v dorážce přidal a připsal další plus a celkem našetřil 22 kolků. Druhá dráha byl boj jak u Thermopyl, kluci se tahali o každý klacek. Chvilku vedl hod či dva domácí, poté se karta obrátila a vedl Venca. Výhru a dílčí bodík nakonec získal Jirka o pouhý jediný klacek. Další dějství již bylo v režii našeho borce, který každým hodem náskok zvyšoval a Jirka nedokázal na pěknou hru hosta najít recept. Poslední dráha byla úplně v režii Venci, když domácímu nadělil do trika 34 kolíků.

Stav vypadal nadějně, 2:2 na body +16 pro nás. S tímto v zádech nastupovali dotahováci, a zde je druhá změna, Tomáš B. a Venca H.. Domácí nasadili Davida s Jindrou. Začal jsem proti Davidovi slušně a v plných si vytvořil malý náskok 6 kuželek, v dorážce přidal další tři a celkově dráhu vyhrál o devítku. Druhý plán patřil z mé strany do říše snů, jenže ne s krásným a romantickým koncem, nýbrž v něm hrál prim Fredy Kruger (Noční můra v Elm Street). Pořád jsem byl na středu a nepomohl ani jiný nástup, ani rady kolegů, prostě jsem hrál jak pako. David tohoto opravdu fatálního zaváhání využil bezezbytku a nadělil mi parádní hrou pěkný balík do trika (47). Třetí díl byl již vyrovnanější a v plných jsem dokonce něco málo stáhl, dorážku měl lepší domácí borec a získal další bodík. Poslední dráhu jsem začal velmi slušně a byl jsem v uličce a v plných si udělal malý náskok, který jsem solidní dorážkou, škoda jen poslední otvírky do středu, navýšil a alespoň trochu umazal náskok Davida. Venca první polovinu nad Jindrou vyhrál, ale nebylo to nic jednoduchého. Na první dráze byl náš hráč lepší jak v plných tak v dorážce, ale rozdíl byl pouhých 6 kuželek. Druhá dráha byl opět boj na ostří všeho, snad i podavačů na koule. Venca prohrál plné o celý klacek, a když se Jindrovi dařila i dorážka, vypadalo to na jeho bodík. Venca však zahrál hodovku, kterou domácímu hráči vlastně vrátil, vše bylo od znova. Šťastnější byl na konci Venca o celou kuželku, takže jednu stáhl a jednu nahrál. Ve třetí části domácí předvedl parádní plné a hostujícímu nadělil 15 klacků, když se Vendovi nevedla ani dorážka, získal tento plán pro sebe domácí hráč rozdílem 37 kuželek. Vše se mělo rozhodnou v posledním dějství. Oba hráči se předháněli v hodovkách, Jindra byl na konec lepší a plné vyhrál  (104 – 98). Venca se však nevzdával a do domácího pořád bušil. Ten nepatrně znervózněl a náš borec začal přebírat otěže. Jindra dorážku nezahrál vůbec dobře, čehož Véna využil a dotáhl svůj duel do vítězného konce. Byť prohrál na celkové číslo, na dílčí body byl lepší.

Celkově jsme jako tým ve Kdyni nezahráli vůbec špatně a vytvořili jsme v letošním ročníku druhý nejlepší výkon z hostujících družstev výkonem 3382 kuželek. Nebýt několika málo zaváhání, kdo ví, jak by vše dopadlo. Kluci ze Kdyně nám tak vrátili prohru, kterou jsme jim uštědřili v podzimní části na naší kuželně.

20. kolo
TJ Sokol Kdyně 3420 11,5 5:3 12,5 3386 TJ Slovan K. Vary
Pytlík Viktor 602 2 0:1 2 605 Pavlík Tomáš
Kotal Michael 573 3,5 1:0 0,5 527 Průša František
Timura Tomáš 540 2 1:0 2 534 Páv Jaroslav
Benda Jiří 526 1 0:1 3 591 Krysl Václav
Machálek David 592 2 1:0 2 561 Beck Tomáš
Dvořák Jindřich 587 1 0:1 3 568 Hlaváč Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *