B – důležité body doma a rekord drah 1-2

Béčko nemá bodů na rozdávání, proto je každý bod zlatý. Tohoto si jsou všichni hráči našeho týmu vědomi a jejich zlepšené výkony napomáhají k ziskům bodů. V 19. kole přivítali naši borci (nesmím samozřejmě opomenout také borkyně) tým Loko Cheb „C“. Tato výhra posunula béčko na 7. místo a vypadá to, že se pomalu a jistě vzdaluje sestupovým starostem.

První mužskoženská dvojka Fanda s Dádou si podali ruce s Mírou a Pavlem. Fanda svou první dráhu nezačal vůbec špatně, přesto Míra dokázal vyhrát 5 kolků v plných. Ovšem Fery velmi pěkně otvíral, k tomu dobře dorážel a náskok hostujícího hráče byl během chvilky pryč a Fanda připsal k dobru dalších 13 klacků. Poté se domácí hráč docela trápil a plné dopadly zle nedobře. Míra stáhl náskok a přidal jednu do plusu. Fanda v dorážce zpřesnil hru a v konečném zúčtování vyhrál celý souboj. Dáda v plných hrála solidně na obou plánech, přesto se Pavel mohl radovat z kuželek do plusu. Jak je nepsaným pravidlem kuželkářů, dorážka dělá hráče, Dáda v nich ukázala, že umí, a svého soupeře předčila o 27 kolků, když v plných ztratila 24 klacků, celkem tři do plusu a super, body doma.

Zápas byl pěkně rozehrán, jen v tomto trendu pokračovat. To si pravděpodobně říkalo další duo našich borců Tomáš s Johanem. Překazit jejich, a ne jen jejich, ale celého týmu se chtěli pokusit Vláďa s Petrem. Musím na adresu syna (Tomáše) říci, že pěkně zhubnul a na jeho hře je to znát. Když jsem ho viděl po delší době hrát, skoro jsem nevěřil svým očím. Už od spoluhráčů jsem slyšel, že hraje dobře, ale moc jsem tomu nevěřil. No, měli pravdu, a já se jim tímto omluvuju. Tomáš hrál vcelku přesnou hru, přesto jeho plné nepatřily mezi nejlepší, byť byly velmi vyrovnané. Ovšem dorážka byla jedním slovem super. Soupeř nedokázal odpovědět už na plné, o dorážce ani nemluvě. Tomáš výkonem překonal rekord drah 1-2. Ten do tohoto utkání držel tepelský Luboš Axamský. Johanovi soupeř na první dráze docela utekl a získal solidní náskok do druhého dějství. Bohužel i druhá dráha vyzněla lépe pro Petra, který přidal dalších 18 kuželek. Johanovi se v duelu moc nedařila dorážka, byť měl pouze jeden fík. Škoda, nedařilo se trefovat figury.

Stav byl vcelku příznivý a dotahováci měli jasně daný úkol. „Nikdo nesmí projít, hlavně když bude mít koženou brašnu.“ Tento úkol se povedl z poloviny, nebo se z poloviny nepovedl. To záleží na úhlu pohledu… No, jdeme dál.  Péťu vystřídal od prvního hodu Venca, který začal jak z partesu a Evě nadělil pěkně do trika. No, přišla dorážka a byl konec. Hostující hráčka náskok hod po hodu stahovala, až jej stáhla, k tomu přidala tři do plusu. Druhé plné byly remízové a čekalo se, jak dopadne dorážka. Bohužel Vencovi opět nešla a Eva přidala do plusu dalších 11 kolíků. Nevadí, Venca to příště napraví. Zdeňka se jala bojovat s další ženou v týmu hostí Janou. I v tomto duelu začala naše hráčka parádně a v plných získává pěkný náskok, který má hodnotu 11 kuželek. Dorážka už tak dobrá nebyla, přesto ji naše hráčka získala pro sebe a připsala další klacky. Druhé dějství začala lépe Jana, která upsala 3 kuželky. Dorážková patřila opět Zdeňce, jež ji s přehledem získala pro sebe.

Slovan „B“ zahrál velmi pěkně týmově, což přineslo důležité body do tabulky a posun nahoru, pryč ze sestupových vod.

19. kolo
TJ Slovan K. Vary 2582 12:4 2487 TJ Loko Cheb
Průša František 427 2:0 425 Budil Miroslav
Stašová Daniela 431 2:0 428 Pokorný Pavel
Beck Tomáš ml. 468 2:0 366 Krýsl Vladimír
Luster Johannes 410 0:2 447 Málek Petr
Zápotočný Václav 404 0:2 420 Nováčková Eva
Zmeškalová Zdeňka 442 2:0 401 Hamrová Jana

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *