A – rekord kuželny na výhru nestačil

Toto kolo svedlo dohromady oddíly, které mohou promluvit do bojů o medailové stupně. Slovan A přivítal ve Varech Rychnov nad Kněžnou. V Rychnově jsme vytvořili rekord hostujících družstev výkonem 3507. Prozatím jej nikdo nepřekonal a od rychnovských hráčů jsme sklidili pochvalu, hlavně výkon Tomáše Pavlíka (651) byl super. Rekord po rekonstrukci jsme vytvořili i tentokrát, bohužel, ani to na výhru nestačilo.

Slovan A 2016-2017
Slovan A 2016-2017

Jarda v tomto utkání předvedl svůj osobní rekord a Daliborovi nedal vesměs žádnou šanci na úspěch. Náš borec předvedl vyrovnanou hru, a hlavně na druhé dráze si vytvořil rozhodující náskok (146-116), který v další části ještě notně navýšil (157-132). Poslední dráha vypadala, že by Jarda náskok ještě o pár kuželek zvedl. V plných nahrál 8 klacků, ale v dorážce zahrál lépe hostující hráč a připsal si dílčí bodík. Tomáš nebyl v tomto utkání ve své kůži a musím říci, že to bylo znát na každé dráze. Hra se nevedla hlavně v tom, že se nemohl pořádně dostat do uličky, což se poté ukázalo rozhodující v dorážce. Martin, krom jedné, byl v každé dorážce lepší, což zapříčinilo Tomášovu prohru. Přesto Tom bojoval, aby soupeř moc neutekl.

Prostředek měl za úkol získat alespoň jeden bodík. Rovnou uvedu, že tento plán se nevydařil, byť Míra měl k výhře hodně blízko, a nebýt poslední slabé dráhy, byl by bodík doma. Míra s Martinem bojoval od úvodu. První plné ztratil o 9 kuželek, v dorážce se snažil, seč mu síly stačili o zvrácení náskoku Martina. Škoda, chyběly pouhé dvě kuželky. Následující dva plány vyzněly pro našeho borce. Martin, ale nebyl lehkým soupeřem, když ve druhé části Míra vyhrál po souboji o dva klacky (158-156). Třetí dráha byla v rozdílu kuželek lepší na naší straně. Jak jsem již uvedl výše, poslední plán rozhodl a prohře Míry, když se nevedly už plné a dorážka nebyla rovněž dobrá. Tomáš proti Matějovi začal solidně a v plných nahrál několik kuželek, v dorážce už pouze jednu. Pak přišel zlom a asi nemá cenu psát, že Tomáš hrál velmi špatně na všech frontách. Plné bída a dorážka bída na entou. Hostují borec tak lehce získal bod na stranu Rychnova.

Rekord 3306 Slovan A 11
Rekord 3306 Slovan A

Stav nebyl nijak dobrý a naši dotahováci neměli lehkou práci. Na výhru bylo zapotřebí, aby oba Vencové své soupeře Vojtu a Jardu přehráli, a k tomu nahráli minimálně 29 klacků. Venca Hlaváč se s ničím nepáral a svého soka přehrával naprosto s přehledem. První plné 102, druhé 111, je prostě super a Vojta nenašel žádný recept na hru Venci. Dorážka byla sice malinko slabší (59 + 51), hlavně na druhé dráze, kde jistě mohlo být o devítku více. Ve třetí části se stroj mal

inko zadrhl, když se nedařilo Vencovi dostat se do ulice. Buď to bylo bez roha, nebo moc naplno. V 58 hodu byl Vojta střídán Lubošem. Ani Lubošovi se proti Vencovi nevedlo.  Venca opět s přehledem bere bodík. Poslední dějství bylo opět z těch lepších. Luboš se trápil a Venca náskok navyšoval. Na konec z toho bylo parádní číslo a rekord jednotlivce na zrekonstruovaných drahách (608). Venca Krysl, se v tomto kole stejně jako oba Tomášové nepotkal s dobrou formou. První dráhu sice bral pro sebe o celý jeden klacek. Poté už bral pouze hostující Jarda, který každou dráhou navyšoval svůj náskok a nedával mnoho šancí Vencovi na zkorigování výsledku. Poslední dráha sice byla ze strany našeho hráče taková, jakou by si představoval sám osobně, ale i my ostatní, přesto ji prohrál.

V tomto utkání jsme vytvořili rekord drah po rekonstrukci kuželny, přesto nám to na výhru nestačilo. Soupeř zahrál velmi vyrovnaně a nebýt jednoho špatného výkonu, mohlo to dopadnout i jinak. Přesto jsme si na konci zakřičeli „Raketou na Mars, poletíme zas“. I bod je dobrý, a souboj o lepší pozici tak zůstal na stejné úrovni jako před utkáním.

19. kolo
TJ Slovan K. Vary 3306 12 4:4 12 3209 Rychnov n/Kněžnou
Páv Jaroslav 585 3 1:0 1 532 Ksandr Dalibor
Pavlík Tomáš 531 1 0:1 3 559 Holakovský Martin
Handšuh Miroslav 552 2 0:1 2 555 Čihák Martin
Beck Tomáš 511 1 0:1 3 561 Stančík Matěj
Hlaváč Václav 608 4 1:0 0 451 Šípek V. + Šípek L.
Krysl Václav 519 1 0:1 3 551 Kejzlar Jaroslav

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *