A – na dílčí body prohra, na ty důležité výhra!

Pokud se Ti článek líbí, nezapomeň ho sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Že ani prohra na dílčí bodíky nemusí znamenat porážku celkovou, se naše áčko přesvědčilo v Liberci, kam zajíždělo v rámci 18. kola 2. KLMA. Liberecký tým okupoval před utkáním 10. místo tabulky s 12 body, na předposlední Konstruktivu měl k dobru dva body. Proto potřeboval Liberec zvítězit a utužit si místo zajišťující udržení soutěže. My se naopak držíme v klidném středu, ale bodů není nikdy nazbyt, což znamená bojovat v každém zápase a nedat se bez boje. Áčko toto předvedlo bezezbytku a dva body jsou velmi pěkná odměna.

V utkání hraném na naší půdě jsme Liberec porazili a domácí nám chtěli tento kousek vrátit a již úvod naznačil, že to opravdu bude boj na ostří koulí a kuželek, možná i šňůr a tenisek… No jdeme dál. Tomáš s Jardou zahráli velmi dobře, přesto pouze jeden získal hlavní bodík, kdo to byl, se dozvíte dále v článku. Domácí nasadili duo Láďa a Vojta. Tomáš od úvodních hodů pomalinku, ale jistě utíkal klacík po klacíku Láďovi, který nevěděl, jak toto zvrátit. V první polovině si Tom vytvořil slušný náskok 42 klacků, což se těžce dohání, přesto není to nemožné. Jenže VilTomoš se nedal a dále svůj náskok navyšoval. Pouze poslední dráha, kde mu nešla dorážka, zůstala v držení domácího hráče. Jarda první půlku přenechal domácímu, hlavně díky druhé absolutně nepovedené dráze, na které Vojta získal rozhodující náskok, který zuby nehty držel až dokonce. Třetí dráha nebyla v plných zrovna z hlediska Jardy moc dobrá, v dorážce ale předváděl parádní hru a domácí borec se musel obávat, jak to dopadne. Poslední plán Jarda ještě zvyšoval obrátky, a v plných stáhl další tři klacky, dorážka opět patřila mezi podařené, ale domácímu rovněž vcelku vyšla. Přesto se Jarda nevzdal a bojoval,  jak je uvedeno výše, škoda druhé dráhy, která byla za trest.

TJ Dynamo Liberec

TJ Dynamo Liberec

V prostřední části došlo k drobné změně, nastoupil Pája s Vencou Kryslem, který obvykle chodí coby dotahovák. Pája má už delší dobu problémy se zády a na hře je to hodně znát. Ani tentokrát to nebylo pravé ořechové a od začátku až dokonce se Pája trápil, čehož domácí Agaton, byť také nehrál na výbornou, dokázal využít a uštědřil Pavkovi nářez. Přesto, nebo právě proto patří Pavlovi dík, že vůbec nastupuje a huntuje si své zdraví. Venca začal svůj duel s Vojtou famózně, už v plných nadělil domácímu od cesty 14 kolíků a v dorážce přidal dalších 16, a solidní náskok byl tu. Poté Vojta využil zaváhání Venci v další dorážce a připsal si bodík. Následoval Vencův boj, asi více samotného se sebou, přesto soupeře přehrál a další dráha pro něj. Poslední dějství byla opět bitva o každý klacíček. To, co v plných Venca nahrál, v dorážce opět ztratil. Zde rozhodla jediná kuželka o výhře našeho borce. Celkově výhra 3:1 a 38 kuželek v plusu.

Po dvou dvojičkách svítilo na ukazateli stav 2:2 +21 pro Slovan. Čili nic jednoduchého pro Fandu s Vencou. Domácí nasadili dva těžké kalibry Josefa se Zdeňkem. Fanda od úvodních hodů předváděl kvalitní a přesnou hru a jistě si vzpomněl na svá trošičku mladší léta, kdy hrával jak z partesu. Na první dráze svého soupeře přejel o 31 kuželek. Druhou dráhu začal naopak domácí parádně a Fanda se ho snažil držet, což se podařilo a Josef získal jen dvě kuželky. V dorážce však byl domácí borec lepší o devítku. Ve třetí části se opět Fanda s Josefem přetahovali o každý kolík, i zde byl poté domácí lepší v dorážce, tentokrát o 14 kuželek. Vše se mělo rozhodnou na dráze poslední. Fanda se trošku trápil a Josef získal dva klacky. V dorážce náš borec, byť měl tři fíky, lépe otvíral, což v konečném zúčtování rozhodlo a výhře na dráze o pět klacků a tím i o celkové výhře Fandy nad Pepou. Venca v posledních zápasech předvádí velmi pěknou hru, která mu přináší bodové zisky. I tentokrát nezačal špatně a v plných získal pěkný náskok. Bohužel v dorážce se nedařila otvírka, a domácí hráč stahoval, jak se dalo. Přesto bodík vyhrál Venca. Druhá část byla opět vcelku vyrovnaná, na obou stranách byla k vidění dobrá hra (102-97), kterou v plných vyhrál domácí. Dorážka byla o malinko lepší z naší strany, přesto se zrodila remíza (138-138). Třetí dráha byla jak ze špatného snu. Venca se ne a ne trefit do ulice a domácí Zdenek pomalu a jistě získával půdu pod nohama. Dráhu získal pro sebe a nahrál i rozhodující náskok, který už Venca nedokázal stáhnout, byť v poslední části dělal, co mohl. Důležité bylo v tuto chvíli udržení kuželek v plusu, které ještě byly na naší straně. Toho se Venca držel a dokázal je udržet. Tímto se mohlo slavit vítězství.

Konečný pokřik „Raketou na Mars, poletíme zas“ si tým zakřičel a hlavně zasloužil. Škoda jen, že jsem si nemohl zakřičet s nimi. No, zařval jsem si alespoň sám doma, když jsem se dozvěděl o výhře.

18. kolo
Dynamo Liberec 3269 12,5 3:5 11,5 3282 TJ Slovan K. Vary
Wajsar Ladislav 529 1 0:1 3 591 Pavlík Tomáš
Pecina Vojtěch 561 2 1:0 2 551 Páv Jaroslav
Plaňanský Agaton 530 4 1:0 0 461 Staša Pavel
Trojan Vojtěch 518 1 0:1 3 556 Krysl Václav
Zejda Josef 568 2 0:1 2 576 Průša František
Pecina Zdeněk 563 2,5 1:0 1,5 547 Hlaváč Václav

Další příspěvky

Pokud se Ti článek líbí, nezapomeň ho sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Tomáš Beck

Pisatel článků na stránky kuželkářského oddílu TJ Slovan Karlovy Vary. Hraji kuželky, které miluji. Také hraji počítačové hry a zajímám se o PC.

1 odpověď

  1. 9.8.2017

    […] Jak to padá v Liberci? Dobře. Liberecká kuželna se pohybuje ve skupině padavých a nejlepší výkon zde překročil hranici 3400. Přesně se jedná o číslo 3429 a patří SDS Sadská, jež jej zahrála ve 3. kole. Nejlepší výkon domácích je 3376 kuželek. My zde nakouleli 3282, což nás řadí na 5. místo mezi hosty. Nejlepším jednotlivce je Beneš Luboš z Kosmonos 608 kuželek. Více zde. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sdílet