A – na dílčí body prohra, na ty důležité výhra!

Že ani prohra na dílčí bodíky nemusí znamenat porážku celkovou, se naše áčko přesvědčilo v Liberci, kam zajíždělo v rámci 18. kola 2. KLMA. Liberecký tým okupoval před utkáním 10. místo tabulky s 12 body, na předposlední Konstruktivu měl k dobru dva body. Proto potřeboval Liberec zvítězit a utužit si místo zajišťující udržení soutěže. My se naopak držíme v klidném středu, ale bodů není nikdy nazbyt, což znamená bojovat v každém zápase a nedat se bez boje. Áčko toto předvedlo bezezbytku a dva body jsou velmi pěkná odměna.

V utkání hraném na naší půdě jsme Liberec porazili a domácí nám chtěli tento kousek vrátit a již úvod naznačil, že to opravdu bude boj na ostří koulí a kuželek, možná i šňůr a tenisek… No jdeme dál. Tomáš s Jardou zahráli velmi dobře, přesto pouze jeden získal hlavní bodík, kdo to byl, se dozvíte dále v článku. Domácí nasadili duo Láďa a Vojta. Tomáš od úvodních hodů pomalinku, ale jistě utíkal klacík po klacíku Láďovi, který nevěděl, jak toto zvrátit. V první polovině si Tom vytvořil slušný náskok 42 klacků, což se těžce dohání, přesto není to nemožné. Jenže VilTomoš se nedal a dále svůj náskok navyšoval. Pouze poslední dráha, kde mu nešla dorážka, zůstala v držení domácího hráče. Jarda první půlku přenechal domácímu, hlavně díky druhé absolutně nepovedené dráze, na které Vojta získal rozhodující náskok, který zuby nehty držel až dokonce. Třetí dráha nebyla v plných zrovna z hlediska Jardy moc dobrá, v dorážce ale předváděl parádní hru a domácí borec se musel obávat, jak to dopadne. Poslední plán Jarda ještě zvyšoval obrátky, a v plných stáhl další tři klacky, dorážka opět patřila mezi podařené, ale domácímu rovněž vcelku vyšla. Přesto se Jarda nevzdal a bojoval,  jak je uvedeno výše, škoda druhé dráhy, která byla za trest.

TJ Dynamo Liberec
TJ Dynamo Liberec

V prostřední části došlo k drobné změně, nastoupil Pája s Vencou Kryslem, který obvykle chodí coby dotahovák. Pája má už delší dobu problémy se zády a na hře je to hodně znát. Ani tentokrát to nebylo pravé ořechové a od začátku až dokonce se Pája trápil, čehož domácí Agaton, byť také nehrál na výbornou, dokázal využít a uštědřil Pavkovi nářez. Přesto, nebo právě proto patří Pavlovi dík, že vůbec nastupuje a huntuje si své zdraví. Venca začal svůj duel s Vojtou famózně, už v plných nadělil domácímu od cesty 14 kolíků a v dorážce přidal dalších 16, a solidní náskok byl tu. Poté Vojta využil zaváhání Venci v další dorážce a připsal si bodík. Následoval Vencův boj, asi více samotného se sebou, přesto soupeře přehrál a další dráha pro něj. Poslední dějství byla opět bitva o každý klacíček. To, co v plných Venca nahrál, v dorážce opět ztratil. Zde rozhodla jediná kuželka o výhře našeho borce. Celkově výhra 3:1 a 38 kuželek v plusu.

Po dvou dvojičkách svítilo na ukazateli stav 2:2 +21 pro Slovan. Čili nic jednoduchého pro Fandu s Vencou. Domácí nasadili dva těžké kalibry Josefa se Zdeňkem. Fanda od úvodních hodů předváděl kvalitní a přesnou hru a jistě si vzpomněl na svá trošičku mladší léta, kdy hrával jak z partesu. Na první dráze svého soupeře přejel o 31 kuželek. Druhou dráhu začal naopak domácí parádně a Fanda se ho snažil držet, což se podařilo a Josef získal jen dvě kuželky. V dorážce však byl domácí borec lepší o devítku. Ve třetí části se opět Fanda s Josefem přetahovali o každý kolík, i zde byl poté domácí lepší v dorážce, tentokrát o 14 kuželek. Vše se mělo rozhodnou na dráze poslední. Fanda se trošku trápil a Josef získal dva klacky. V dorážce náš borec, byť měl tři fíky, lépe otvíral, což v konečném zúčtování rozhodlo a výhře na dráze o pět klacků a tím i o celkové výhře Fandy nad Pepou. Venca v posledních zápasech předvádí velmi pěknou hru, která mu přináší bodové zisky. I tentokrát nezačal špatně a v plných získal pěkný náskok. Bohužel v dorážce se nedařila otvírka, a domácí hráč stahoval, jak se dalo. Přesto bodík vyhrál Venca. Druhá část byla opět vcelku vyrovnaná, na obou stranách byla k vidění dobrá hra (102-97), kterou v plných vyhrál domácí. Dorážka byla o malinko lepší z naší strany, přesto se zrodila remíza (138-138). Třetí dráha byla jak ze špatného snu. Venca se ne a ne trefit do ulice a domácí Zdenek pomalu a jistě získával půdu pod nohama. Dráhu získal pro sebe a nahrál i rozhodující náskok, který už Venca nedokázal stáhnout, byť v poslední části dělal, co mohl. Důležité bylo v tuto chvíli udržení kuželek v plusu, které ještě byly na naší straně. Toho se Venca držel a dokázal je udržet. Tímto se mohlo slavit vítězství.

Konečný pokřik „Raketou na Mars, poletíme zas“ si tým zakřičel a hlavně zasloužil. Škoda jen, že jsem si nemohl zakřičet s nimi. No, zařval jsem si alespoň sám doma, když jsem se dozvěděl o výhře.

18. kolo
Dynamo Liberec 3269 12,5 3:5 11,5 3282 TJ Slovan K. Vary
Wajsar Ladislav 529 1 0:1 3 591 Pavlík Tomáš
Pecina Vojtěch 561 2 1:0 2 551 Páv Jaroslav
Plaňanský Agaton 530 4 1:0 0 461 Staša Pavel
Trojan Vojtěch 518 1 0:1 3 556 Krysl Václav
Zejda Josef 568 2 0:1 2 576 Průša František
Pecina Zdeněk 563 2,5 1:0 1,5 547 Hlaváč Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *