B – v souboji o klidný střed zdolalo Lomnici C

Naše béčko na tom v současném ročníku KvKP není moc růžově, byť leckdy prohraje smolně o pár klacků, a proto potřebuje body jako sůl. Ne jinak s body, je na tom tým Lomnice, kam právě béčko zajíždělo k velmi důležitému utkání, a jak se říká, hrálo se vesměs o 4 body. Po zranění se do utkání zapojil také Robert, jenž měl (možná stále má) problémy se zády.

Úvod, který obstarala dvojice Míra s Johannem, vyšel našim parádně a domácí ve složení Josef Volf a Josef Zvěřina, se asi nestačili divit, jak se hostujícím daří. Míra sváděl s první z Josefů tužší boj nežli Johan, a hned první dráha napověděla, že Míra bude muset makat, aby soupeře zdolal. Plné zahrál velmi dobře, bohužel dorážka je slabá, tím i rozdíl v kuželkách menší, než mohl být. Johannes si vytvořil parádní náskok již v první části, kde domácímu dal do trika 30 klacků a to hlavně v plných. Na druhé dráze, opět v plných, Josefovi utekl a náskok se pěkně navýšil. Domácí už jen mírně do konce utkání náskok zkorigoval.

Jako počinek velmi pěkné a další naši borci Zdenička s výše zmíněným Robertem chtěli spoluhráče napodobit a připsat body s kuželkami. K bodům měla o mnoho blíže Zdenička, která si nad Jirkou vytvořila velmi slušný náskok do druhé části, a čekalo se, že jej udrží. Domácí borec bohužel pro nás předvedl parádní obrat, kdy v plných uštědřil 33 kolíků, v dorážce přidal dalších 8 a celkově zvítězil o těch 8 z dorážky. Robert s Petrem se docela tahali o každý klacek, šťastnější byl domácí hráč, když na půlku vyhrál 11 kuželek. Robert v druhé části do plných 5 klacků stáhl a zdálo se, že by mohl urvat body pro sebe. Jenže dorážka byla velmi slabá a 7 fíků rozhodlo o jeho prohře.

Stav po čtyřech hráčích docela vyrovnaný, na body 4:4 do plusu jsme měli 23 kuželek, což není moc, ale někdy jsou nedostižné.

Dáda s Peťou se s vervou pustili do Luboše a Alberta. Dáda velmi dobře hrála do plných a Lubošovi pomalu utíkala. Sakra fix, přišla dorážka a přestalo se dařit, takže drama jako řemen a domácí vede klacek. Druhá část se nesla v boji o každičkou kuželku, domácí hráč se Dády držel jako klíště, přesto se jí podařilo nahrát 5 kolíků, což znamenalo po odečtu jedné, že je v plusu 4 kuželky. Na řadě byla dorážka. Oba hráči se tak trochu trápili a čekalo se, který z nich vytvoří nějakou tu chybu, kterou by druhý využil. Ta přišla v podobě tří újezdů domácího hráče (Dáda měla 2). Super, Dáda udržela náskok z plných a přidala tři kulíky v dorážce. Peťa se obul do Alberta, jak do nových bot a pěkně mu dával v plných do trika, celých 30 klacků náskoku. Jenže přišla dorážka a domácí borec stahoval hodem po hodu náskok. Naštěstí nestáhl vše a nechal Petrovi 6 kuželek. V druhé části opět Peťa parádně v plných a nahrál dalších 8 kolků. No, co mám povídat, dorážka by se měla asi zrušit. Možná také chtěl Peťan udělat drámo, čert ví, ale dorážka mu prostě a jednoduše vůbec nešla. Albert stahoval kuželku po klacku a kolíku, až vše stáhl a nakonec nahrál ještě hodně do plusu. Ještě, že byl konec a víc kuželek už stáhnout nemohl. Petr tak udržel těsný náskok a Slovan se mohl radovat z opravdu cenné a vydřené výhry.

Celý tým makal a fandil jak o život, ale s tou dorážkou se musí něco udělat, nebo se to začne mstít, a body pak můžou chybět.

18. kolo
TJ Lomnice C 2452 6:10 2461 TJ Slovan K. Vary
Volf Josef 414 0:2 433 Handšuh Miroslav
Zvěřina Josef 378 0:2 423 Luster Johannes
Flejšar Jiří 424 2:0 416 Zmekalová Zdeňka
Lidmila Petr 418 2:0 385 Žalud Robert
Hromada Lubomír 402 0:2 409 Stašová Daniela
Kupčík Albert 416 2:0 395 Beseda Petr

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *