Bojovnost znamenala bod

Sobota se s sobotou sešla a bylo tu další kolo 2. KLMA, ve kterém Slovan „A“ přivítal tým z Tábora. V utkání hraném v Táboře se nám podařilo po pěkném výkonu a velkém boji získat výhru. Je jasné, že chtěli hráči hostí předvést to samé nám na naší kuželně. Moc nechybělo a podařilo se jim to.

Nebudu chodit kolem horké kaše a začnu hnedka od podlahy. No, trošku přeci jen něco napíši, než začnu. Jsem zraněn, ale mám vycházky, to znamená, že jsem se byl na toto utkání podívat a fandil jsem, co to šlo. Když už nemůžu hrát, alespoň budu řvát. Faktem je, že koleno je lepší den ode dne, a už v úterý si zkusím hodit koulema.

Tak, a nyní již k utkání. Pája skoro nikdy nemění sestavu (jsou sice výjimky, ale těch je minimum), a tak na začátek si koule do rukou vzal Jarda s Tomášem, z hostí pak pro změnu Jarda a Karel. Náš Jarda, budeme mu říkat Fun, začal trochu bojácně, přeci jen, před domácím publikem se hraje obtížněji, a tak přenechal první dráhu hostujícímu Jardovi. Když se křičelo, Jardo, makej, povzbuzovali se vlastně oba hráči, ať to zakřičel kterýkoli tábor, teď myslím tábor ne Tábor.. ale to je fuk. Prostě velmi dobrá atmosféra už od úvodních hodů na obou stranách. Dalším plánem si náš Jarda polepšil, získal jej pro sebe a ještě přidal kuželku do plusu. Pak přišla třetí dráha, kde domácí hráč propadl a hostující získal rozhodující náskok, který na dráze poslední přiživil ještě několika kuželkami. Tomáš nezačal úplně nejlépe a v plných toho Karel využil, aby nahrál 4 klacky. Dorážka ale patřila Tomovi, tam náskok stáhl a přidal něco do plusu. Na druhé třicítce Tom utíkal od začátku až do konce a utekl na 14 kolíků. Celkem po půlce vedl o hodně a my všichni čekali jeho atak 600. Bohužel, třetí dráha byla slabší, čehož dokázal využít Karel ke stažení osmi kuželek. Konečná byla opět v režii našeho borce a s přehledem si ohlídal výhru a přidal další dřeva.

SKK K. Vary
SKK K. Vary

Pája s Mírou obsadili střed a hosté nasadili duo Láďa, Petr. Pavlovi se poslední zápas nevydařil, také díky zranění, které ho limitovalo při rozběhu a odhozu. Chtěl zahrát dobře, což jak známo, když se člověk snaží až moc, častokrát je to horší, než nesnažit se. Přesto, že v první dorážce 4 fiknul, dokázal dráhu vyhrát. Udělal si náskok v plných. Druhá dráha rovněž nevyšla dle představ, plné špatné, přesto bojovností v dorážce dokázal Láďu přehrát a získal další dílčí bodík. V druhé polovině začal hostující hráč svou hru zlepšovat a Pavel bohužel nenašel recept na toto zlepšení. Láďa pomalu a jistě přehupoval kuželky na svou stranu, až je přehoupl úplně a získal bod pro tým. Míra začal slušně a na prvním úseku získal solidní náskok, když se Petrovi nevedlo. V druhém úseku se Mírovi vůbec nedařila dorážka a hostující hráč začal získávat na jistotě, byť ani jeho výkon nebyl nic moc. Na Míru to tentokrát stačilo i přes všechnu jeho snahu, v tomto utkání se prostě nevedlo. Druhou polovinu tak získal táborský borec pro sebe a v poměru 3:1 získal bod.

Na body jsme byly ve ztrátě 1:3, v kuželkách byl plus na naší straně 18. Matematika tedy byla jasná 1 a 1 je 11, takže oba musejí vyhrát a body zůstanou doma. Závěr jako většinou obstarali naši Vencové H+K. Venca H zkřížil koule s Davidem a Venca K s Petrem. Na první dráze se zrodil boj o každičkou kuželku. Plné vyšli o malinko lépe Davidovi. Dorážka zase Vencovi, bohužel jeden fik, znamenal dělení bodu. Když druhou dráhu Venca prohrál o dva klacky, bylo to na pováženou. David si vytvořil náskok v plných a ani finiš našeho borce nezabránil prohře na dráze. Třetí třicítka byla ze strany VH parádní. Už plné znamenaly stažení drobného náskoku, a naopak navýšení svého (109+51=160, 80+51=131). A tak se čekalo, jak se zadaří na dráze poslední. Také proto, že Vencovi K to moc nešlo a na první dráze dostal 19 do trika, aby ve druhé fázi vše stáhl a něco přidal. Bohužel další plán byl opět špatný a Petr si vytvořil náskok, který mohl VK těžko zvrátit při momentální formě. Poslední dráha VK vyšla, ale pouze o dva klacky, což bylo na výhru nad soupeřem málo. Přesto bojoval, aby udržel kuželky a náskok Petra se nenavýšil. Možná sledoval vedle hrajícího kolegu Vencu, který na poslední dějství nasadil vše, co měl. V plných dostal však kolík do trika a David byl trochu na koni. Jenže Venca začal pěkně otvírat a rovnou dorážet. Davida to znervóznělo a náš borec převzal otěže hry, a své koně dotáhl do cíle jako vítěze. Super hra, i zde se čekalo, jestli padne další 600, nepadla, nic to nevadilo, bodík za cennou remízu je doma.

17. kolo
TJ Slovan K. Vary 3201 11,5 4:4 12,5 3163 KK Loko Tábor
Páv Jaroslav 524 1 0:1 3 542 Mihál Jaroslav
Pavlík Tomáš 588 3 1:0 1 535 Smažík Karel
Staša Pavel 492 2 0:1 2 509 Takáč Ladislav
Handšuh Miroslav 499 1 0:1 3 503 Bystřický Petr
Hlaváč Václav 595 2,5 1:0 1,5 548 Kášek David
Krysl Václav 503 2 0:1 2 526 Chval Petr

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *