Drtivá porážka v Sadské

Sadská patří mezi dlouholeté účastníky 2. KLM, a každoročně soupeří a bojuje o postup o patro výše. V domácím duelu se nám podařilo tento tým „lehce“ porazit 6:2 + 139 kuželek. V utkání na půdě Sadské (hrají v Přelouči), nám kluci porážku vrátili i s úroky. Prohra 7:1 -314 kuželek je opravdu drtivá. Nutno podotknout, že domácí zahráli prozatím svůj absolutně nejlepší výsledek v tomto ročníku, a nám se bohužel nepodařilo 2x atakovat hranici 500 kuželek. V jednom případě je na vině zranění, v druhém nerozehranost.

Kluci na utkání vyrazili již v pátek, aby na byli dostatečně odpočatí. Cesta ubíhala dobře a v klidu a zastávka na večeři v již ověřené restauraci v Praze u Švejka, bodla. Jídlo bylo „snad“ dobré, jako dříve, a tak se po občerstvení mohlo pokračovat do místa určení. Ubytování a večerní porada proběhly dobře, a po vydatném spánku se šlo hrát.

A jdeme na utkání

SK Kuželky Přelouč - Sadská
SK Kuželky Přelouč – Sadská

Vedoucí týmu tentokrát trochu hýbal sestavou, také z důvodu dlouhodobého zranění Tomáše Becka st., na úvod se v sestavě uvedl právě nerozehraný Venca Zápotočný, spolu s ním Tomáš Pavlík. Domácí začali s dvojkou Aleš Košnar a Antonín Svoboda. Venca, který nahradil Tomáše Becka, od úvodních hodů na domácí borce a v současnosti nejlepšího hráče, nestačil. Ten mu utíkal každým hodem a náskok pěkně navyšoval. Na našem hráči byla znát nerozehranost z důvodu pracovní zaneprázdněnosti. Tomáš s Tondou začal velmi dobře a po první části si vytvořil náskok 20 kuželek. Další díl bohužel ztratil, domácí stáhl 12 klacků. V třetí části Tom opět připsal bodík na svou stranu, když byl o něco lepší v plných i dorážce. Domácí hráč zahrál parádně poslední dráhu, kde předvedl dorážku, jenž se jen tak nevidí. Plné velmi dobré 96, zde Tomáš ještě Tondovi stačil a prohrál o pouhou kuželku. Jenže pak přišel nápor Tondy, jenž porazil 90 klacků, tím strhl výhru na svou stranu. Tomáš nezahrál dráhu vůbec špatně, ale hvězdná dorážka domácího borce prostě rozhodla.

Prostředek tentokrát obstaral Jarda s Vencou K., domácí se představili ve složení Martin Schejbal a Venca Pešek. Jarda hrál velmi dobře, a jeho dráhy byly hodně vyrovnané, hlavně v dorážce. Na domácího hráče však tentokrát nevyzrál. Ten předváděl rovněž vyrovnanou hru a našemu borci pomalu a jistě utíkal a navyšoval náskok domácích. Venca se svým soupeřem hrál rovněž vyrovnanou partii, a  první polovina skončila jeho výhrou o dva klacky (276-278). Bohužel se Venca zasekl na dráze třetí, která tak rozhodla o osudu duelu. V poslední části sice Venca vyhrál, avšak „pouze“ o tři kuželky.

Do posledních bojů se pustil Venca H s Pavlem S., domácí vyslali do tohoto boje Vencu Schejbala a Tomáše Beka. Náš Venca nezačal dobře a v plných dostal 16 do trika, v dorážce sice stáhl nějaké ty klacky, ale na bodík to nestačilo. Pokračování přineslo boj o každý kolek s tím, že druhou dráhu náš Venca získal pro sebe, již plné vyhrál a v dorážce přidal další kuželky. Následně pět klacků ztratil. Poslední dějství mělo rozhodnout. Venda hrál velmi pěkně a plné získal pro sebe (103-96), v dorážce přidal ještě jednu kuželku a celkově tak vítězí o 6 kuželek. Tím zachránil, že se domů nevezl kanár v kleci. Pája se už v průběhu první třicítky zranil, a protože nebyl, kdo by ho střídal, se zapřením dohrál, jak se dalo. On, i kdyby mu noha upadla, bude hrát až do konce. Na jednotlivých výkonech na drahách to by hodně znát a domácí Tomáš této indispozice náležitě využil, a byť umí zahrát lépe, získal pro sebe 128 kuželek.

16. kolo
KK SDS Sadská 3444 17 7:1 7 3130 TJ Slovan KV
Košnar Aleš 585 4 1:0 0 448 Zápotočný Václav
Svoboda Antonín 569 2 1:0 2 550 Pavlík Tomáš
Schejbal Martin 597 3 1:0 1 568 Páv Jaroslav
Pešek Václav 549 2 1:0 2 542 Krysl Václav
Schejbal Václav 581 2 0:1 2 587 Hlaváč Václav
Bek Tomáš 563 4 1:0 0 435 Staša Pavel
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *