Drama až do poslední dráhy

Minulé kolo, kdy měl Slovan „A“ zajíždět do Kolína, musel náš vedoucí odložit z důvodu velké marodky týmu (stejný osud měla také Kdyně). V tomto kole tedy 15, přivítal Slovan na domácích drahách západočeského rivala Rokycany „B“. V podzimní části jsme v Rokycanech, byť po pěkném výkonu, prohráli 7:1, proto bylo nasnadě prohru odčinit. Vědělo se, že utkání nebude nijak jednoduché, také vzhledem k tomu, že týden předtím řádila v týmu chřipka, a jeden z hráčů (já) má zraněné koleno. No, bojovat se musí, a tentokrát se bojovalo opravdu urputně až do samého konce.

Naši tradiční zahajováci Jarda s Tomášem kouleli proti Pavlovi s Láďou. Jarda začal velmi slušně, byť v plných dostal devět do trika. Dorážka ale byla zcela v jeho režii, a náskok soupeře stáhl a nahrál dalších 13 klacků. Bohužel, bylo to z Jardovo strany vše, co soupeřovi nadělil. Poté už hostující hráč získával převahu, a celkem vyhrál o 28 kolků. Tomáš mněl první dráhu jak z partesu. Plné pěkné a dorážkou tento plán podtrhl. Láďovi utekl o 18 kuželek, a v druhé části náskok ještě navýšil. Škoda jen, že se nedařila tolik dorážková, náskok mohl být mnohem vyšší. Třetí dráha již byla vyrovnanější, a Tom musel makat. V poslední části povolil soupeři bodík, který si vysloužil hlavně v dorážce. Stav 1:1 +10 kolků.

SKK K. Vary - Slovan
SKK K. Vary – Slovan

V dalším průběhu se na dráhy postavil Pavel s Mírou, který nahradil Tomáše B., jenž je zraněný. Pavel nezačal špatně a hostujícímu Honzovi v plných utekl o 6 klacků, v dorážce sice 5 ztratil, ale celkově náskok udržel o jediný klacek. V dalších částech již Honza našeho hráče přehrával, a pomalu připisoval kuželky na svou stranu. Plné náš hráč vyhrál o celou jednu kuželku, bohužel dorážka se nevyvedla. Míra se utkal s Liborem, a od začátku to byl boj. První dráhu si rozdělili po půl bodu, aby v druhé části Míra nadělil hostu 31 kuželek. To bylo však vše a Libor přebral otěže duelu do svých rukou. Mírovi pomalu a jistě utíkal a navyšoval náskok hostí. Náš hráč sice vyhrál na klacky, na dráhy nikoli, a to je rozhodující faktor. Stav 1:3 – 18 nebyl nijak lichotivý.

Závěr obstarali naši Vencové H+K, za hosty se role dotahováků ujali Petr s Martinem. Před naší dvojicí nebyl jednoduchý úkol, v mínusu 18 kuželek a stav na body 1:3 není zrovna to pravé ořechové. První z Venců začal velmi dobře, no hostující hráč ještě lépe (94-98). V dorážce se karta začala obracet a náš borec stáhl, co ztratil v plných a přidal dalších 18 klacků, čímž zařídil první dílčí bodík. Další plán byl jak přes kopírák, plné Venca prohrál (88-93), dorážku však úplně otočil a přidal dalších 14 kuželek. Na třetí dráze náš borec exceloval a již v plných nadělil Petrovi 21 (102-81). I když dorážka nebyla úplně super, přesto i v ní uhrál další klacky. Prozatím na dráhy 3:0 a do plusu Venca 58 kuželek, což bylo nadějné na stažení celkového náskoku. V poslední části porazil Venca 150, Petr zahrál ještě lépe 161 a 11 kuželek tak stáhl. Venca tak připsal bod na stranu Slovanu, jak si ale vedl druhý Venca? Venca K. na první dráze nehrál dobře, přesto Martinovi uštědřil prohru o 15 kolků. Jenže na dalších dvou plánech to bylo úplně jinak. Martin je získal pro sebe a vytvořil náskok 20 kuželek, což by znamenalo, pokud by Venca poslední dráhu prohrál, ale vyhrálo by se na klacky, remízu. Jenže se děli věci. Už v plných stáhl náš borec 8 klacků a kluci se jali dorážet. Vencovi dorážka šla dobře, zatímco Martin se trápil. Domácí tak stáhl, co měl host nahráno, a ještě přidal 11 do plusu. To byl prostě husarský kousek a domácímu Slovanu to přineslo oba body. Ty jsou velmi důležité, protože horní část tabulky od 1. do 7. místa je velmi vyrovnaná, a  týmy dělí pouhých pět bodů.

Musím klukům poděkovat za bojovnost až do posledního hodu. Je vidět, že by žádné utkání, či souboj s kolegou z jiného týmu, nemělo být nikdy vzdáno.

15. kolo
TJ Slovan K. Vary 3204 11,5 5:3 12,5 3164 SKK Rokycany “B”
Páv Jaroslav 508 1 0:1 3 530 Andrlík Pavel
Pavlík Tomáš 572 3 1:0 1 534 Moulis Ladislav
Staša Pavel 495 1 0:1 3 535 Kříž Jan
Handšuh Miroslav 518 1,5 0:1 2,5 512 Bureš Libor
Hlaváč Václav 593 3 1:0 1 546 Fara Petr
Krysl Václav 518 2 1:0 2 507 Prokůpek Martin
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

2 Replies to “Drama až do poslední dráhy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *