Cenný bod z Chebu, mohly být však dva

Slovan „B“ se utkal v rámci 14. kola KvKP s týmem Loko Cheb „D“ na dvoudráze v Chebu. Chebské týmy na své kuželně umí zahrát opravdu velice dobře a nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Naše družstvo sice vyhrálo více soubojů dvojic, bohužel jediná kuželka znamenala zisk „pouhého“ bodu.

Domácím se podařili dva výkony nad 450 pk, které znamenaly onu remízu. Na druhou stranu, náš tým byl vyrovnanější, a podařilo se mu získat 8 bodů v soubojích muž proti muži či žena proti muži. Ve hře byly tři ženy, z toho dvě na naší straně. Všem třem se podařilo své mužské protějšky porazit a získat body pro sebe.

Utkání rozjel Johannes proto domácí ženě Heleně a v první polovině ji nadělil 8 kuželek, když byl o mnoho lepší v plných. Dorážka patřila domácí hráčce, ve které byla naopak mnohem lepší ona. V druhé části už dominovala jak v plných tak v dorážce, a byť Johan zahrál velmi slušně, přesto byl bit a bitvu prohrál. Zdeňka se zapojila do bojů s domácím Michalem a byl to souboj na ostří všeho ostrého. První dráhu si rozdělili. Plné vyšli lépe domácímu, dorážka naší borkyni. V druhé padesátce to bylo obráceně, plné lepší Zdeňka, dorážku Michal. Přesto se naší hráčce podařilo náskok z plných udržet a výhra o dva klacky je super.

Míra z naší strany a Venca ze strany domácích se jali bojovat ve třetí rundě. Domácí hráč si vytvořil solidní náskok již v plných, aby v dorážce ještě přidal. Druhou část se m9ra držel soupeře, jak to šlo, přesto prohře o dalších 10 klacků nezabránil. Venca předvedl nejlepší výkon utkání.  Na dráhy nastoupila další žena v našich barvách Dáda, domácí nasadili Pavla. Po první polovině to nevypadalo s Dádou nijak zvlášť dobře a domácí ji nadělil 10 kuželek. V části druhé už v plných stáhla naše hráčka 8 kuželek, aby v následné dorážce předvedla koncert ala „třeba“ Mozart. Dorážka 87 je opravdu super a domácí nenašel na hru Dády žádný recept. Další body k hostům.

Předposlední se dostal na dráhy Tomáš Beck ml., kterému se několik posledních zápasů vydařilo, a proto se čekalo, zdali se vydaří i tento. Domácí nasadili dalšího Pavla. Tom v plných nadělil domácímu 18 kuželek, a když v dorážce přidal dalších 10, zdálo, že o výhře je rozhodnuto a i kuželky přibydou. No, bohužel druhé plné byly špatné, přesto se Tomáš snažil a v dorážce jednu kuželku stáhl. Celkově to na soupeře stačilo, ale číslo mohlo být mnohem vyšší, nebýt slabých plných. Body pro Slovan. Posledním, čili dotahovákem byl Petr, jenž nastoupil proti Jirkovi za stavu 6:4 pro Slovan, v mínusu však bylo 19 kuželek. Domácí hráč zahrál parádně plné a Petrovi tak cukl o 23 klacků, což v součtu znamenalo -42 kolků. Peťan ale zabojoval a již v plných stáhl velkou část náskoku celých 39 kuželek. V dorážce chybělo trošku více štěstí a dva klacky na víc, byly málo.

Přesto náš tým nezahrál vůbec špatně a chybělo malinko k zisku dvou bodů.

14. kolo
Lokomotiva Cheb “D” 2528 8:8 2527 TJ Slovan K. Vary “B”
Gladavská Helena 454 2:0 438 Luster Johannes
Hric Michal 416 0:2 418 Zmeškalová Zdeňka
Strnad Václav 456 2:0 416 Handšuh Miroslav
Feksa Pavel 402 0:2 424 Stašová Daniela
Schubert Pavel 390 0:2 403 Beck Tomáš ml.
Jaroš Jiří 410 0:2 428 Beseda Petr
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *