Výhra znamenající udržení páté pozice

Tabulka od prvého do sedmého místa je velmi vyrovnaná. Rozdíl mezi prvním a sedmým jsou pouhé tři body, což může při takovéto vyrovnanosti znamenat během dvou následujících kol změny v tabulce, také však nemusí. V předchozím kole jsme prohráli v Duchcově vcelku jednoznačně a v plánu proto bylo napravení situace v domácím prostředí proti Konstruktivě. Pražský tým v této sezoně podává nevyrovnané výsledky, a nám se v domácím prostředí vcelku daří. To byl důvod věřit tomu, že by body mohly zůstat doma.

Jak je uvedeno v předchozím příspěvku, áčku chybí pro zdravotní problémy (příští utkání již bude k dispozici) Václav Krysl, toho nahradil Míra Handšuh. Ani Tomáš Beck st. Nebyl v 100% kondici, celý týden marodil s chřipkou a vysokými teplotami, což se podepsalo na výkonu.

Jak se zdá, začíná to na naší kuželně trochu více padat, a to se projevilo také na výkonech domácích, kdy se podařilo shodit dvakrát 600 kuželek. První byla k vidění v úvodní dvojici a druhá v poslední dvojce.

Slovan A 2016-2017
Slovan A 2016-2017

Jarda s Tomášem P. se jala zapojit do bodů proti Janovi se Zdeňkem. Jarda nezačal vůbec špatně a již v plných si vytvořil malinký náskok, který navýšil v dorážce a celkem nahrál 12 kuželek. Ve druhé a třetí části Jarda tento náskok ztratil a hostující hráč dokonce o kuželku vedl. Vše se mělo rozhodnout v části poslední. Náš borec už v plných stáhl jendokuželkové manko a nahrál 4 klacky, v dorážce přidal další tři a bylo hotovo. Bod na naší stranu a v plusu 7 kolků. Tomáš nezačal dobře a v plných se dlouho hledal. Chytil s až 13 hodem, poté pokračoval i v dorážce, kde si velmi pěkně otvíral a pěkně zavíral. Ve druhé části pokračoval v parádní hře a 104 v plných je super. Poté bohužel trochu zabrzdil, když se nepodařili první dvě otvírky a musel zavírat na více hodů. Soupeř naštěstí této situace nevyužil a Tom tak získal další plán pro sebe. Další plné byly špatné a Zdeněk dokázal nahrát 10 kuželek. V dorážce náš hráč zapnul, a stahoval, jak jen to šlo, bohužel na konci chyběla jedna kuželka a hostující získal dráhu. V poslední části předvedl Tomáš super hru od začátku do konce a 165 je paráda. Tomáš tímto výkonem (604) vytvořil rekord kuželny po rekonstrukci, a přidal bod na domácí stranu.

Prostředek obstarala další klasická dvojka Pavel a Tomáš B., hosté nasadili duo Pavel a Tibor. Hostující Pavel začal jako z partesu a nedal našemu Pavlovi žádnou šanci (126-155), hlavně plné přinesly velký rozdíl (82-101), který v dorážce ještě o něco narostl. Druhá část byla v podání hostujícího hráče z druhého ranku, špatné plné a dorážka ještě horší. Pája toho využil a stáhl z náskoku 9 klacků. Třetí dějství bylo vesměs jak druhé, jen s tím rozdílem, že náš hráč stáhl jen kuželky tři. Přesto se čekal boj o poslední dráhu. Ta bohužel našemu Pavlovi vůbec nevyšla. Hlavně dorážková byla slabá (17, nutno podotknout, že docela klouzaly koule). Hostující hráč zahrál dobře a tím připsal bod na stranu Konstruktivy. Tomáš (já) měl jiné problémy a to zdravotního charakteru (musím si udělat alibi). Celý týden jsem marodil s pořádnou chřipkou, která se semnou táhla už o minulého pátku. Na hře se to podepsalo hlavně tím, že jsem pořádně nevěd co dělám špatně a nebyl jsem sto se s tím srovnat. Bohužel nikdo nepřišel, aby poradil. Až od třetí dráhy kolega poradil, a začalo to být o něco lepší. Bylo štěstí, že hostující Tibor rovněž nebyl s formou v přátelském stavu. Vše se rozhodlo na dráze poslední, kde se mi podařilo už v plných stáhnout náskok Tibora. Dva hody před koncem byl stav (491 měl jsem dva hody, kolega už měl dohráno 494), otvírka, aby bylo drámo, tak pravé fanky se zadním rohem. Tudíž remíza a poslední hod. Musím říct, že jsem se bál, abych netrefil díru. Radši trochu natlačená levá a shozené 4. Výhra právě o ty 4 klacku, hurá, alespoň něco pozitivního na špatné hře.

Poslední dvojka to nemá lehké. Stav 3:1 v plusu pouhé 24 kuželky, což se dá smazat během chvilky. Venca s Mírou z naší strany, za hosty Jarda s Pavlem. V plných se Venda s Jardou docela přetahovaly, aby v dorážce náš hráč utekl o 20, což byl velmi dobý počin. Další část byla dost podobná té první, kdy v plných Jarda ještě vcelku držel krok, v dorážce opět nestačil. Třetí dráha byla v podání Venci parádní a hostující se trápil (167-113). Venca zahrál suprově dorážku (71). Na poslední třicítku se domácí těšili a čekali, zdali Venca ohrozí či přeleze Tomáše. Do posledních hodů to vypadalo, že by se Venca přes Toma dostal, bohužel otvírka nevyšla a již nedorazil, čímž nešel do plných. Tomáš tak uhájil rekord kuželny a „výhru“ nad Vencou. Míra byl na třech drahách o poznání lepším hráčem jak Pavel, a každou třicítku navyšoval náskok. V poslední části se začal trefovat moc na prostředek, čehož hostující hráč využil a připsal dílčí bodík na svou stranu.

Toto vítězství bylo důležité. Dokázali jsme tak udržet střed tabulky a vzdálit se sestupovým místům. Po 13. kole je vrchní část tabulky velmi vyrovnaná a každé zaváhání může znamenat posunutí se tabulkou níže. Další kolo se uskuteční až 4. 2. 2017, na vině jsou krajské přebory jednotlivců. Držme našim zástupcům palce.

13. kolo
TJ Slovan K. Vary 3221 16 7:1 8 3047 KKK Praha
Páv Jaroslav 538 2 1:0 2 531 Barchánek Jan
Pavlík Tomáš 604 3 1:0 1 542 Zahrádka Zdeněk
Staša Pavel 471 2 0:1 2 523 Kohlíček Pavel
Beck Tomáš st. 498 2 1:0 2 494 Machala Tibor
Hlaváč Václav 600 4 1:0 0 490 Borkovec Jaroslav
Handšuh Miroslav 510 3 1:0 1 467 Wolhmuth Pavel
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *