Za co jste mu dal tu kartu, ty vole!?

Začnu trochu netradičně a kriticky k paní rozhodčí. Málokdy někoho kritizuji, ale toto mi nedalo spát, byť se nejednalo o nic moc velkého. Rozhodčí by se měl řídit pravidly, což je jasné jak facka. Na druhu stranu, rozhodčí, který se řídí pravidly a nemá cit pro hru, je špatný rozhodčí. Ten dokáže hru akorát pokazit, ať se jedná o hokej, fotbal, basketbal či jiný sport, kde má rozhodčí právo zasahovat přímo do dění.

Nám se přihodila taková věc. Paní rozhodčí, jež rozhodovala naše utkání na půdě Duchcova, se striktně držela pravidel a už na počátku hry všechny aktéry upozornila, že bude trestat veškeré nesportovní chování. To je samozřejmě v pořádku, a abych pravdu řek, toto i kvituji. Sám jsem trochu občas nervák, a žlutá karta dokáže s chováním udělat divy. Ale je žlutá a žlutá.

Já například při jednom odhozu měl problém s tím, že mi vyklouzla koule a tím nastal újezd. Normálním hlasem, ale slyšitelným, jsem řekl sprosté slovo, paní rozhodčí přišla a upozornila mě na tuto skutečnost. Kvituji, udělala jen dobře a klidně mi žlutou kartu mohla dát. Musel bych ji přijmout se sklopenou hlavou.

Když hrála naše poslední dvojice, jeden náš hráč špatně vidí a na druhé dráze se tiše zeptal „ochranky“ u stolku, kolik mu zbývá času a kolik hodů. Paní rozhodčí přišla a udělila kartu. Myslím si, že zde měla naopak pouze upozornit na to, že hráč nesmí mluvit s obsluhou stolku a ne hned tahat kartu.

Musím také sdělit, že paní rozhodčí, když došlo k přerušení hry, nebyla vůbec slyšet, že hru přerušila, což je myslím horší, než se zeptat obsluhy na stav času.

Za co jste mu dal tu kartu, ty vole
Za co jste mu dal tu kartu, ty vole

Po skončení hry a vyhlášení výsledků jsem se neudržel (kdo mě zná, ví, že nechávám tyto situace bez povšimnutí, a spíše patřím k těm, kteří situaci uklidňují) a zvolal jsem hlášku z jednoho, pro mě super seriálu, „Za co jste mu dal tu kartu, ty vole!?“ Prostě a jednoduše mi paní rozhodčí připomněla sudího „Albína“ z českého humorného seriálu. Dalších výroků z toho dílu jsem se pro jistotu zdržel.

No, to by bylo tak asi úvodem a teď se vrhnu na vývoj utkání, který se pro nás od počátku nevyvíjel dobře a domácí celek nás celkem lehce přejel.

V sobotu v 11:00 odjel náš tým směr Duchcov. Kvůli počasí, které nyní vládne nejen v naší republice, jsme se rozhodli vyjet pro jistotu dříve. Cesta však byla dobrá a pěkně ubíhala. Před námi se na duchcovské kuželně hrál duel mezi domácími ženami a ženami Rokycan. Domácí jasně vyhráli. Možná to byla malá předzvěst, jak dopadne náš mač.

Jarda s Tomášem se utkali s Milošem a Zdenkem. Miloš se do našeho hráče obul pěkně zostra a hned první dráhu připisuje 9 kuželek. Koncert v podání domácího přišel na dráze druhé, kde předvedl jak parádní plné tak dorážku (102+69), zatímco Jardovi se nevedlo nic. Třetí dráha byla pravým opakem. Jarda zahrál velmi solidně plné a v dorážce přidal další kuželky. Na úplný obrat asi pomýšlet nešlo, ale na korigování výsledku ano. Bohužel poslední dorážka plány zhatila a Miloš tak připsal bod na svou stranu. Tomáš začal se Zdenkem trochu vlažněji a ten toho dokázal v plných využít. Nadělil Tomovi 14 klacků (108-94). Tomáš ale není jen tak pro nic za nic na čele pořadí jednotlivců a v dorážce předvedl parádní obrat. Získal tak dráhu pro sebe (152-156). Druhou dráhu zvládl náš hráč rovněž velmi dobře a připsal dalších 18 klacků. Poté se začala karta obracet a Zdenek začal Toma přehrávat. Třetí dráha vyzněla jasně pro domácího a na poslední vše završil. Byť Tom nehrál vůbec zle, v tomto utkání to na domácího hráče nestačilo.

Prostředek by složen z Páji a Tomáše B. Domácí poslali na dráhy duo Pavel a Jakub. Pája v úvodní polovině na domácího nestačil hlavně díky horší dorážce. Také šest fíku oproti nule je dost. Ale jak jsem již několikrát psal, Pavel je bojovník, který se jen tak nevzdává. Bojoval a bylo to znát na zlepšené hře. Dorážka sice pořád nebyla to pravé ořechové, ale zlepšení tam bylo. Poslední dráhu dokázala náš hráč vyhrát o dva kolky a získat tak alespoň jeden dílčí bodík. Já jsem nezačal vůbec špatně a hra do levé byla vcelku dobrá. A zase a opět a znova a pořád dokola, přijde první dorážka a je konec. Pouhých 33 je fakt málo a domácí toho náležitě využil a vyhrál. Druhá dráha to samé. Na třetí to bylo obráceně. Plné, že by se za ně styděl i žák, dorážka dobrá, přesto bod pro domácího. Až poslední plán přinesl vyrovnanou hru v obou disciplínách. Přesto pouze půl bodík za plichtu (149-149).

Závěr obstaral místo zraněného a ještě pravděpodobně dva týdny nemocného Václava Krysla Míra Handšuh, s ním se do bojů zapojil Venca. Na straně domácího týmu Josef s Tomášem. Míra začal parádně a domácího Pepu přehrál v plných i dorážce. Bohužel na druhé dráze přišel totální útlum, naopak Pepa zahrál parádně (161-109) a nasbíral kuželky na svou stranu. Poté se domácímu hráči přestalo dařit, a byť Míra nehrál svoje nejlepší utkání, dokázal soupeře v klidu přehrát a připsat bodík na naši stranu. „Alespoň to nebude kanárek“, říkali jsme si. Venca si první polovinu s Tomášem rozdělil na půl na bodíky, do kuželek byl jednu v plusu. Třetí plán vyšel Vencovi super a Tomáš tak ztratil rozhodující kuželky, které v závěru byly na Vencovo straně. Poslední dráha byla velmi špatná, nebýt náskoku právě z předešlé, asi by to skončilo jinak. Takto Venca připsal druhý bod na naší stranu a porážka, byť o 150 kuželek, přeci jen vypadá lépe. Kanárek nám nezazpíval.

12. kolo
TJ Sokol Duchcov 3350 14,5 6:2 9,5 3200 TJ Slovan K. Vary 
Civín Miloš 576 3 1:0 1 520 Páv Jaroslav
Ransdorf Zdenek 580 2 1:0 2 568 Pavlík Tomáš
Šporer Pavel 558 3 1:0 1 514 Staša Pavel
Dařílek Jakub 561 3,5 1:0 0,5 534 Beck Tomáš st.
Pecha Josef 533 1 0:1 3 515 Handšuh Miroslav
Štraicher Tomáš 542 2 0:1 2 549 Hlaváč Václav
Líbí se Vám článek? Sdílejte ho mezi své přátele.
20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *